ŚWIETLICA

Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej nr 16 otacza opieką stałą 75 wychowanków oraz uczniów wymagających opieki doraźnej z klas I-VIII. Grupa Świetlików jest więc bardzo liczna – co oznacza, że mamy tu wiele rąk do pracy. Świetlica jest czynna w godzinach 6.30- 16;30. Uczniowie pracują tu pod okiem 3 wychowawczyń: Barbary Pozorskiej, Karoliny Szymańskiej i Iwony Młodzianowskiej..

Zapisu do świetlicy dokonują rodzice (opiekunowie) przez wypełnienie „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej” i złożenie jej u wychowawcy świetlicy. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych naszej opiece dzieci wprowadzono kilka formalnych zabezpieczeń:
- rodzice wyrażają pisemną zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu lub jego odbiór przez starsze rodzeństwo czy inne osoby niebędące prawnymi opiekunami,
- dzieci z klas I udają się na zajęcia zawsze pod opieką nauczyciela,
- bezpieczeństwu dzieci służy również przestrzeganie ”Regulaminu Świetliczaka”, z którym zapoznajemy uczniów na początku roku szkolnego i nieustannie do niego wracamy.

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych zarówno w szkole jak i na boisku szkolnym. Możemy się pochwalić pięknym, wyremontowanym pomieszczeniem, które dzieci od razu zapieniły swoimi pracami. Sale świetlicowe są wyposażone w sprzęt, zabawki, gry, pomoce dydaktyczne, książki, materiały do wykonywania prac plastycznych. Prowadzimy nie tylko zajęcia opiekuńcze, ale także dydaktyczne i wychowawcze stosując metody aktywizujące i uwzględniające zainteresowania, zdolności i potrzeby dzieci oraz oczekiwania ich rodziców. Pierwszoklasiści są pod naszą szczególnie troskliwą opieką.OPŁATA ZA OBIADY


Wpłaty za obiady w roku szkolnym 2021/2022 można dokonywać wyłącznie drogą elektroniczną. Obiady będą z Restauracji "Bodega".

Odpłatność za obiady jest podawana w e-dzienniku przez nauczycieli świetlicy wraz z terminem wpłaty.

Dane do przelewu: Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Kochanowskiego 19, 86-300 Grudziądz

nr konta 27 1020 5040 0000 6502 0116 7410

W tytule należy wpisać imię i nazwisko, klasę dziecka oraz za jaki miesiąc i rok dokonany jest przelew. np. Jan Kowalski, kl. III b SP, obiady za październik 2021r.

Wydarzenia z życia świetlicy będą umieszczane na stronie głównej.


NASZA ŚWIETLICA
2018/2019

NASZA ŚWIETLICA
2019/2020
Zdjęcia z życia świetlicy będą zamieszczane w poniższej galerii.
GALERIA ŚWIETLICY 2018/2019
WIELKA MAPA POLSKI

Uczniowie klas 1-3 brali udział w wymianie pocztówek pomiędzy szkołami w całej Polsce. Kartki z różnych polskich szkół były umieszczane na mapie Polski zawieszonej na holu naszej szkoły. Dziękujemy za przynoszenie przepięknych pocztówek z naszego miasta.

KONKURS SZARADZIARSKI

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs dla klas II i III. Dzieci miały za zadanie rozwiązać rebusy, łamigłówki, krzyżówki.
- I miejsce uzyskała klasa II a - Mateusz Piotrowski, Julia Rzeszowska,
- II miejsce - klasa III a - Szymon mrugała, Marcel Kierstein,
- III miejsce klasa II c - Zuzia Podbielska, Julia Lewandowska.
Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymują:
- klasa II b - Gracjan Gajewski, Nikola Zapalska,
- klasa III b - Mateusz Robaczewski, Miłosz Słowikowski.

NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE

W świetlicy odbył się konkurs dla klas II - III. Nagrody za najładniejsze prace otrzymały następujące osoby:
- Antek Jakubowski klasa II a,
- Jakub Bal klasa II c
- Natalia Macidłowska klasa I b.

GRUDZIĄDZ - MOJE MIASTO

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs dla klas II- III. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące naszego miasta i jego historii. Później układały puzzle. Nagrodzeni zostali:
-I miejsce- klasa II a - Ula Rybczyńska i Mateusz Piotrowski,
-II miejsce - klasa II c - Filip Bal i Jakub Karwowski, -III miejsce - klasa III a - Nora Milan -Szymańska i Irmina Klempert,
Wyróżnieni zostali:
-Klasa III b - Franek Skorupa i Mikołaj Sosnowski,
-Klasa II b - Julia Kalinowska i Karolina Jeż.

DZIEŃ OTWARTY

Dnia 7.03.2019 r. naszą świetlicę odwiedzili przyszli uczniowie. Dzieci wraz z rodzicami robiły kwiatki z rolek i kolorowego papieru, układały puzzle, kolorowały rysunki i grały w chińczyka.

Zabawa karnawałowa


26 lutego odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w konkursach oraz "tańcach wygibańcach". Były tańce grupowe i indywidualne, a także konkursy taneczno - zręcznościowe, np. taniec w parach na gazecie. Najbardziej świetlikom podobała się zabawa z balonami. Celem zajęć było wyzwolenie i rozwijanie różnych sposobów ekspresji ruchowej i muzycznej oraz integracja uczniów z różnych klas. Zabawa była radosnym akcentem tegorocznego karnawału. Następna już za rok! :)

Konkurs wiedzy o zdrowiu

22 lutego odbył się konkurs dla dzieci z klasy I. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania oraz rozwiązać zagadki dotyczące zdrowego stylu życia. Nagrodzeni zostali:
I miejsce - Joanna Zawadzka i Nikola Otlewska z klasy I b
II miejsce - Rozalia Stodolska i Klaudia Pajewska z klasy I a
III miejsce - Julia Laskowska i Aleksandra Rajska z klasy I c

Gratulujemy!!!

Konkurs "Dbam o zdrowie"

21 lutego odbył się konkurs dla klas II i III. Dzieci miały szereg zadań do wykonania dotyczących zdrowego odżywiania się, higieny i aktywności ruchowej (pytania, kalambury, zagadki). Każdą klasę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki.
I miejsce - Irmina Perucka i Julia Laskowska z klasy II c
II miejsce - Ania Ostrzycka i Karolina Szymiczek z klasy II b
III miejsce - Ula Rybczyńska i Antoni Jakubowski z klasy II a

Gratulujemy!!!

WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, patrona wszystkich zakochanych. Uczniowie wraz z Paniami ze świetlicy tydzień wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego szczególnego dnia. Z tej okazji na parapecie została ustawiona specjalna skrzynka "ŚWIETLICOWA POCZTA WALENTYNKOWA" , do której można było wrzucić walentynkowe kartki dla swojej sympatii. Dzieci robiły i wrzucały laurki i serduszka, a 14 lutego trafiły one do swoich adresatów.

Konkurs muzyczny "Jaka to melodia?"Dnia 10 stycznia 2019 r. odbył się konkurs „Jaka to melodia?”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-4. Po wysłuchaniu pierwszych dźwięków melodii dzieci odgadywały tytuł piosenki i go zapisywały. Za prawidłową odpowiedź otrzymywały nutkę. Zadaniem całej grupy było zaśpiewanie piosenki, która została odgadnięta. Zabawę zakończyło rozdanie słodkich nagród. Radosna atmosfera na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych Świetlików.
Wzorowe Świetliki

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym Świetlikom pracowitości, aktywności na zajęciach, przyjacielskiej postawy i wzorowego zachowania w świetlicy.Świetlica zimą


Kultura, czyli grzeczność na co dzień - konkurs świetlicowy.


12 grudnia 2018 r. odbył się konkurs, który miał na celu propagowanie wzorców kulturalnego zachowania się. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 1 i 2. Dzieci podczas konkursu przypomniały sobie, że warto być grzecznym i kulturalnym zawsze i wszędzie. Pierwsze miejsce zdobyli: Wiktor Dudek, Michał Leśniewicz i Krystian Witkowski. Dla wszystkich uczniów były drobne nagrody.

ANDRZEJKI


30 listopada 2018 r. nasze Świetliki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość bliską i tą daleką. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejek, radości oraz integracji grupy. Były następujące wróżby:
- kram z marzeniami,
- wróżymy z butelką,
- kubki przyszłości,
- buty,
- serce z imionami.
Podczas zabawy nauczyciele prosili aby pamiętać, że wróżby andrzejkowe to tylko zabawa i należy je traktować z "przymrużeniem oka".
Symbole narodowe.


Świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla klas I - III pt. "Symbole narodowe". Dzieci miały wykonać flagę lub godło państwowe wybraną techniką. W konkursie wzięły udział 23 osoby. Wszystkie prace były bardzo ładne. Nagrodzone zostały następujące osoby: z klasy 1 Kaja Przybyłek, z klasy 2 Weronika Stankiewicz i z 3 Franciszek Skorupa. Wyróżnienia: Filip Wróblewski II a, Arkadiusz Barański II a, Aleksandra Rajska I c, Klaudia Pajewska I a, Aleksander Cysewski I a, Mateusz Piotrowski II a, Martyna Jasieniecka I a, Maria Literska I b, Weronika Literska III a.


Świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
W dniu 24 października 2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość ,, Pasowania na Świetlika".

Aby dołączyć do gromady świetlicowej pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, rodziców i wychowawców świetlicy musieli przejść następujące próby:
- smaku,
- wiedzy,
- wygimnastykowania języka, - dotyku,
- Kopciuszka.
Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci na świetlika złożyli uroczystą przysięgę. Po uroczystym ślubowaniu każdy pierwszoklasista został pasowany na świetlika.
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz drobny upominek. Na koniec uroczystości czekał słodki poczęstunek.NASZA ŚWIETLICA
2017/2018

Zdjęcia z życia świetlicy będą zamieszczane w poniższej galerii.

GALERIA ŚWIETLICY16.03.2018 r. w świetlicy odbył się konkurs ,,Szaradziarski''.
I miejsce zajęła klasa : III G
II miejsce klasa : III C
III miejsce klasa : III B


02.03.2018r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. ,,Jaka to melodia?". Uczestnicy świetnie się bawili i wykazali dużą znajomość piosenek i melodii z całego świata.
I miejsce klasa I B
II miejsce klasa III E
III miejsce klasa I A.24.01.2018 r. odbyło się podsumowanie wzorowych świetlików za pierwsze półrocze.


17.01.2018 r. świetlica szkolna ogłosiła wyniki konkursu pt. "Portret Babci i Dziadka".


<
Zimowe zabawy na śniegu


6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki.

24 listopada obchodziliśmy w świetlicy "Dzień Pluszowego Misia". Uczniowie przynieśli swoje misie i pozowali z nimi do pamiątkowego zdjęcia.


9 listopada w ramach obchodów tygodnia patriotycznego również w świetlicy bawiliśmy się w stylu lat 20.


25 października w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na ''Świetlika''. Pierwszaki śpiewały piosenki oraz dzielnie brały udział w zadaniach przygotowanych przed wychowawczynie świetlicy.


Świetliki chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych i muzycznych.


W ,, Zielonym zakątku'' świetliki szukały oznak jesieni. Swoje obserwacje odzwierciedliły w pracach plastycznych.


30 września nasza szkoła uczestniczyła w Biegu im. Roberta Malinowskiego.


15 września obchodziliśmy w szkole Dzień Kropki.


W nowym roku szkolnym 2017/2018 spędzamy miło czas w świetlicy.


NASZA ŚWIETLICA
2016/2017


Dzień Dziecka

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych szereg atrakcji: lody gałkowe, kręgle, mini golf, malowanie twarzy, robienie dużych baniek mydlanych oraz rysowanie kredą na boisku.
"Grudziądz - moje miasto"

10 maja w świetlicy zogranizowano konkurs pt."Grudziądz - moje miasto".
Nagrodzeni w konkursie zostali:

1 miejsce Weronika Skicka, Amelia Zielińska, Paweł Sawistowski II C

2 miejsce Lilka Robionek, Maja Łagoda, Marcin Celmer II E

3 miejsce Agata Gurzyńska, Joanna Witczak, Julia Klucznik II C


"Wiedza o zdrowiu"

8 maja w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. "Wiedza o zdrowiu"Nagrody otrzymały:

- Joanna Elwert II G
- Julia Elwert I A
- Oliwia Zawada IIF
- Kornelia Szynaka I A
- Nora Milan- Szymańska I A
- Weronika Mularczyk II G

Wzorowe Świetliki

Przez całe pierwsze półrocze wychowawcy świetlicy organizowali konkurs ''Wzorowego świetlika''.
Najlepsze świetliki SP 16
Gratulujemy!

Portret Babci i Dziadka

W styczniu 2017 r. świetlica szkolna zorganizowała konkurs ,,Portret Babci i Dziadka''. Brali w nim udział uczniowie klasy I.
Za najładniejsze prace nagrodzeni zostali:
I miejsce Aleks Jankowski
II miejsce Natalia Wiśniewska
III miejsce Dominik Kołki
Gratulujemy!

Łańcuch na choinkę

W grudniu świetlica szkolna zorganizowała konkurs dla klas II na ,,Najciekawszy i Najbardziej Pomysłowy Łańcuch Na Choinkę''. Rozstrzygniecie konkursu nastąpiło 3.01.2017r. Najciekawsze okazały się prace klas: II a, II d i II g. Gratulujemy!

Mikołajki

6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. Dzieci przebrały się w piękne mikołajkowe stroje.

Gry i zabawy

W świetlicy lubimy grać w gry i bawić się klockami.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Świetliki przyniosły swoje ulubione misie . Podczas zajęć plastycznych każdy miał okazję ulepić misia z masy solnej.

Konkurs szaradziarski

22 listopada 2016 roku odbył się szkolny konkurs szaradziarski. W konkursie brały udział drużyny z klas III, które zmierzyły się z trudnymi krzyżówkami i łamigłówkami. Największą liczbę punktów uzyskały następujące drużyny:
I miejsce - 3 d Miłosz Osiński, Marcel Łata
II miejsce - 3 e Nikola Łuczak, Wiktoria Kraśniewska
III miejsce - 3 f Zuzanna Dembek, Paweł Pałka i 3a - Olczyk Antonia, Jagoda Bednarczyk

Pasowanie na świetlika

W dniu 27 października 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na świetlika”. Aby dołączyć do gromady świetlicowej, pierwszoklasiści w obecności swoich bliskich musieli przejść następujące próby: sprawności, wiedzy, wygimnastykowania języka oraz znajomość regulaminu świetlicy. Po zaliczeniu wszystkich prób kandydaci złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie każdy z uczniów został pasowany przez p. dyrektora na świetlika oraz otrzymał dyplom i upominek. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek.


GALERIA


Zajęcia i odpoczynek w świetlicy

W świetlicy mamy dużo ciekawych zajęć plastycznych muzycznych i ruchowych. Po zajęciach jest czas na odrabianie lekcji, zabawę oraz odpoczynek. Nasze panie dbają, aby nie było nam nudno.
Konkurs "Portret nauczyciela"

W dniu 10 pażdziernika odbył się konkurs „Portret nauczyciela”. Brały w nim udział dzieci świetlicowe.
Nagrodzeni w tym konkursie zostali następują uczniowie:
Oksana Tkaczyk III B,
Amelia Rzeszowska III C
Agata Gurzyńska II C
Julia Elwert I A
Kornelia Szykana I A
Marysia Kuchta II G
Julia Pokora II A
Pogadanka o bezpieczeństwie

W dniu 7 października 2016 r. na sali gimnastycznej odbyła się „Tresura psów obronnych oraz pogadanka o bezpieczeństwie”. Zaprosiliśmy do współpracy panów policjantów wraz z psem obronnym Maksem. Dzieci z uwagą obserwowały tresurę psa oraz nauczyły się w jaki sposób zachować się w razie ataku zwierzęcia. Panowie policjanci przypomnieli uczniom o zasadach ruchu drogowego.
Świetliki aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie odpowiadały na pytania policjantów.A tak było w latach wcześniejszych


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA
23 października 2014 roku przyjęliśmy do naszej świetlicowej społeczności nowych uczniów z klas pierwszych. Podczas tej uroczystości uczniowie brali udział w wielu próbach i zabawach z którymi świetnie sobie poradzili. Wszyscy dobrze się bawili. Na zakończenie uroczystości „pierwszaki” złożyły ślubowanie i zostali pasowani przez Pana Dyrektora na świetlika Szkoły Podstawowej nr 16. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.Konkurs „Najlepsze życzenia dla nauczyciela”
13 października 2014 roku zorganizowano konkurs dla klas II-III na najpiękniejszą kartkę z życzeniami dla nauczyciela. Wśród klas III nagrody otrzymali:
1 miejsce-Marta Duda klasa III B i Anna Paluszkiewicz klasa III D
2 miejsce- Oliwer Michalski klasa III C i Ksawier Radzimiński klasa III B
3 miejsce- Julia Glinowiecka klasa III C
Wśród klas II nagrody otrzymali:
1 miejsce- Wojtek Kazimierczak klasa II B, Vanessa Przybyłek klasa II B
2 miejsce- Kinga Barańska klasa II B, Oliwia Ziółkowska klasa II B
3 miejsce- Marta Wolna klasa II d, Julia Furmankiewicz II B
Serdecznie gratulujemy!


Konkurs szaradziarski Dnia 18 listopada 2014 roku świetlica szkolna zorganizowała konkurs szaradziarski dla uczniów klas trzecich. Pierwsze miejsce otrzymała klasa III D, drugie miejsce zajęła klasa III A. trzecie III B. Serdecznie gratulujemy.


Konkurs „Aniołek”
Dnia 18 grudnia 2014 roku zorganizowano konkurs „Aniołek” dla klas II.
I miejsca zajęli:
1. Karolina Dankwart klasa II A
2. Kinga Barańska klasa II B
3. Wiktor Kujawa klasa II B
II miejsca zajęli:
1. Wiktoria Jaworska klasa II B
2. Wojciech Kazimierczak klasa IIB
III miejsca zajęli:
1. Magdalena Zdrojewska klasa II C
2. Monika Kotlęga klasa II B
Wyróżnienia otrzymują:
Oliwia Ziółkowska klasa II B, Jagoda Pawelec klasa IIB, Julia Furmankiewicz klasa II B, Michalina Mikołajczak klasa IIB, Julia Kotowska IIB, Maja Kloskowska II D, Oliwia Wilkowska IID, Juliusz Catarazzo klasa IIC, Bartosz Wojda klasa II CW roku szkolnym 2013/2014 w świetlicy szkolnej odbył się już pierwszy konkurs dla klas II i III. Tematem konkursu była: „Świetlica moich marzeń”. Technika wykonywanych przez uczniów prac była dowolna. Otrzymaliśmy prace rysowane kredkami, wykonane farbami, wycinankami i w postaci makiety. Miło jest nam poinformować, że I miejsce w konkursie uzyskała Nikola Serocka z klasy II B, II miejsce zajęła Aleksandra Szczawińska z klasy II A. Pozostali wykonawcy projektu „Świetlicy moich marzeń” uzyskali wyróżnienia (Soludczyk Weronika IIa, Zuchowska Nikola IIa, Maria Antkiewicz IIa, Kinga Koper IIIa, Amelia Senica IIIb).W październiku br. uczniowie klas I i II składali prace do kolejnego konkursu organizowanego przez świetlicę, tj: „Nauczyciel na wesoło”. Konkurs cieszył się sporą popularnością w naszej szkole. Uczniowie złożyli aż 40 prac w postaci portretów. Prace te zostały wyeksponowane i ocenione w Dniu Nauczyciela. Dnia 29 października nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień dla następujących uczniów z klas I i II:
- Ola Cebulka 1d;
- Natalia Synkowicz Id;
- Julia Bernaciak Ic;
- Emilia Ossowska IIa;
- Fabian Szczepański IIb;
- Martyna Kolska IId.


13 listopada w naszej świetlicy odbyło się Pasowanie na Świetlika. W uroczystości uczestniczyli uczniowie z klas I zapisani do świetlicy oraz ich rodzice. Po przejściu szeregu prób Pan dyrektor pasował wszystkie dzieci po czym złożyły one odcisk kciuka pod tekstem ślubowania


W listopadzie uczniowie przygotowywali również ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. Sprzedaż własnoręcznie wykonanych ozdób i wytężoną pracę dzieci docenił Święty Mikołaj i sprezentował nowe gry i zabawki dla stałych bywalców świetlicy.
W grudniu Świetlica Szkolna ogłosiła konkurs na najbardziej pomysłową choinkę. W konkursie wyróżniono klasy:
- IIIa i IIIb za choinkę piernikową;
- ID za choinkę ekologiczną;
- IC z II D za choinkę z własnoręcznie wykonanymi ozdobami z papieru.
W grudniu 2013 i styczniu 2014 uczniowie klas IV-VI przygotowywali się do Mistrzostw Polski Evolutio! Eliminacje odbędą się w naszej szkole już 23 lutego. To edukacyjne wydarzenie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach pomocy technicznej programu Infrastruktura i Środowisko. Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki.

W styczniu świetlica szkolna ogłosiła konkurs na Portret Babci lub Dziadka. W konkursie nagrodzono:
- Oliwię Ziółkowską kl IB
- Dominika Miedzińskiego kl IC
- Agnieszkę Chabucką kl ID
i wyróżniono:
-Marlenę Czepukojć ID
- Macieja Przerwę IC
- Martynę Malinowską IB
- Martynę Wolną ID
- Wiktorię Janowską IB
- Kingę Barańską IB
- Julię Kotowską IB
- Dominikę Badalewską IB
- Wojciecha Kaźmierczaka IB
archiwum wiadomości:
dziś jest 17 czerwca 2024 r. jesteś 964155 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu