AKTUALNOŚCI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016Przypominamy, że w zakładce DOKUMENTY można pobrać aktualny wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016.
Uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych otrzymają darmowe podręczniki i materiały ćwiczeniowe we wrześniu.

Podręczniki i ćwiczenia z religii do wszystkich klas należy zakupić we własnym zakresie.

dodano: 2015-06-26 14:36:51

Informacje dla przyszłych klas pierwszych


Przypominamy rodzicom dzieci z klas pierwszych, że podręczniki i ćwiczenia dla uczniów tych klas będą zakupione przez szkołę i dzieci otrzymają je we wrześniu.
Zebranie dla rodziców klas pierwszych odbędzie się 31 sierpnia o godz. 16.30. Wyprawkę dla ucznia klasy pierwszej można pobrać TUTAJ.

dodano: 2015-06-26 14:27:17

II miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Podstawowych m. Grudziądza!Po raz kolejny nasi uczniowie uplasowali się w czołówce najbardziej usportowionych szkół Grudziądza.

W roku szkolnym 2014/2015 nasi reprezentanci zajęli II miejscw w generalnej klasyfikacji, ustępując jedynie SP-20. Na ten wynik złożyły się rezultaty wszystkich imprez sportowych zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy i Miejskiego Organizatora Sportu w mijającym roku szkolnym.
Przypomnijmy, że największe sukcesy osiągaliśmy w piłce nożnej, lekkiej atletyce, biegach przełajowych, koszykówce i unihokeju – chłopcy, zaś dziewczynki najlepsze rezultaty miały w tenisie stołowym i czwórboju lekkoatletycznym.
We wtorek 23 czerwca w Ratuszu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i ogłoszenia wyników całorocznej rywalizacji . Z naszej szkoły w tej imprezie wzięli udział: Pan Dyrektor Rafał Chylewski, nauczyciel wf Pan Leszek Piśko oraz ze strony uczniów - Mateusz Nawacki/Lider Sportu Szkolnego/.

dodano: 2015-06-26 14:20:02

II, II i III miejsce w Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty

18 czerwca w Słudzewie odbyło się wręczenie nagród w III Kujawsko-Pomorskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

Nasze uczennice otrzymały trzy główne nagrody:
• II miejsce w kategorii 9-10 lat – Patrycja Cackowska kl. IV c
• II miejsce w kategorii 11- 13 lat – Barbara Włodarska kl. VI a
• III miejsce w kategorii 11- 13 lat – Karolina Gronek kl. VI a
Poza uczennicami do wystawy zakwalifikowali się:
Franciszek Mielczewski kl. IV b
Patrycja Dubanowska kl. VI a
Gabriela Fyda kl. VI a
Wiktoria Garczyńska kl. VI a
Oprócz nagród indywidualnych otrzymaliśmy również nagrodę zbiorową dla szkoły za zbiór bardzo dobrych prac plastycznych. Nagrodą zbiorową jest wyjazd na plener i warsztaty plastyczne do Słudzewa we wrześniu. Obecnie wystawa prac znajduje się w galerii w Słudzewie, następnie przeniesiona zostanie w miejsce wyznaczonym przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

dodano: 2015-06-26 14:15:43

Pożegnanie klas szóstychCzerwiec to czas pożegnań.
23 czerwca klasy szóste uczestniczyły w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Były podsumowania, wyróżnienia, gratulacje i podziękowania. Nie zabrakło też części artystycznej w wykonaniu samych absolwentów. Rodzice uczniów wyróżnionych mogli poczuć dumę ze swoich pociech. Były łzy wzruszenia i obietnice pozostania w kontakcie.
A wszystko to uwiecznione zostało na FOTOGRAFIACH.

dodano: 2015-06-26 14:12:09

Bal Klas Szóstych 2015

12 czerwca nasi tegoroczni absolwenci bawili się na swoim pierwszym balu. Po świetnie wykonanym, uroczystym polonezie był czas na tańce, rozmowy i pyszny poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII z balu.

dodano: 2015-06-26 10:08:11

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca:

8.30 rozdanie świadectw klasom I - II

9.00. - uroczystość na boisku dla wszystkich klas I - VI

9.30 - rozdanie świadectw klasom III - VI

dodano: 2015-06-25 09:15:51

Kolejny sukces poetycki!
11 czerwca 2015 r. w SP nr 3 w Grudziądzu odbyło się podsumowanie wyników XIII edycji międzyszkolnego konkursu dziecięcej twórczości poetyckiej Zmagania z ortografią. W konkursie wzięło udział 91 uczniów z 12 szkół. W gronie najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły, Kaja Więcek z VIb, która zdobyła I miejsce za wiersz pt. Na łące. Uczennica została nagrodzona dyplomem i albumem o Grudziądzu.
Gratulujemy!
/Małgorzata Zubrzycka/

dodano: 2015-06-20 10:21:35

Liga Zadaniowa - rozstrzygnięcie
Pod koniec maja rozstrzygnięty został Konkurs Matematyczny Liga Zadaniowa, w którym Kacper Kozak i Szymon Podgórzec zajęli 3 miejsce. W konkursie uczestniczyło 6 uczniów naszej szkoły z czego czwórka to piątoklasiści, którzy mamy nadzieję sięgną po nagrody w przyszłym roku. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

dodano: 2015-06-12 11:42:34

Wyniki głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2015
Miło nam poinformować, że nasze projekty z Budżetu Obywatelskiego 2015 zdobyły największą liczbę głosów w naszym obwodzie. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i wspieranie szkolnych inicjatyw. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku cieszyć się będziemy nowym placem zabaw i w pełni wykończonym boiskiem.

dodano: 2015-06-10 11:17:20

Mityng o Uśmiech Dziecka we Włocławku


30 maja uczniowie, którzy uczestniczą w projekcie Lekkoatletyka dla każdego mieli okazję uczestniczyć w Mityngu o Uśmiech Dziecka we Włocławku. W tych zawodach wzięło udział ponad 2000 dzieci z całej Polski. Młodym zawodnikom kibicowały największe gwizdy lekkiej atletyki: Szymon Ziółkowski, Marian Woronin, Paweł Czapiewski, Barbara Madejczyk, Marcin Lewandowski, Tomasz Czubak, Marian Gęsicki, Bronisława Ludwichowska, Lidia Chojecka, Anna Jesień, Sebastian Chmara, Ewelina Sętowska-Dryk i Katarzyna Kowalska. Organizatorzy zapewnili wszystkim zawodnikom wspaniałe atrakcje, które wywołały uśmiech na twarzy każdego dziecka.
Skład reprezentacji „Szesnastki”: Karolina Gronek, Wiktoria Pokornicka, Klaudia Kietrys, Sandra Ślusarczyk, Marta Langowska, Agata Klonowska, Paulina Kamińska, Kinga Koper, Wiktor Koper, Dawid Zakrzewski, Maksymilian Grudziński oraz Mateusz Górecki.
Wszystkim uczestnikom gratuluję udziału w zawodach.

Pozdrawiam, Edyta Szałańska


dodano: 2015-06-09 13:31:00

II Wiosenny Bieg Przełajowy


Z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany II Wiosenny Przełajowy Bieg z Szesnastką. Uczniowie mieli do pokonania dystans 800 metrów. Zawody rozpoczęły się od startu dziewcząt z klas IV, następnie odbył się bieg łączony klas V i VI. Po dziewczętach na starcie pojawili się chłopcy, którzy startowali również w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie, którzy zdobyli miejsce w pierwszej trójce otrzymali pamiątkowe medale, a najlepszy zawodnik z każdej kategorii wygrał dodatkowo nagrodę rzeczową.
Poniżej przedstawiamy listę tegorocznych zwycięzców:

Klasy IV
Dziewczęta:
1. Zofia Czerwińska
2. Amelia Senica
3. Kinga Koper
Chłopcy:
1. Kamil Kamiński
2. Suchojad Michał
3. Smajewski Adrian
Klasy V
Dziewczęta:
1. Laura Ordońska
2. Marta Langowska
3. Paulina Kamińska
Chłopcy:
1. Filip Rogalski
2. Tubisz Mikołaj
3. Szeligowski Jonatan
Klasy VI
Dziewczęta:
1. Karolina Gronek
2. Katarzyna Ostrzycka
3. Wiktoria Pokornicka
Chłopcy:
1. Oskar Miks
2. Strażewski Kacper
3. Brozdowski Jakub


Frekwencja uczestników była duża, a pogoda wspaniała, więc imprezę możemy zaliczyć do udanych. Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego i Pani Joannie Pietrzak za pomoc w organizacji zawodów. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.
Pozdrawiam, Edyta Szałańska

GALERIA

dodano: 2015-06-09 12:16:25

II miejsce dziewcząt w trójboju lekkoatletycznym!W rozegranych dnia 27.05.2015r. Mistrzostwach Miasta w Trójboju Lekkoatletycznym bardzo dobrze spisały się nasze dziewczęta z klas czwartych. Zawodnicy mięli do zaliczenia trzy konkurencje: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Uzyskane wyniki przeliczane są na punkty lekkoatletyczne, a suma punktów 5 najlepszych startujących uczniów daje wynik szkoły. Największą ilość punktów (147) zdobyła Zosia Czerwińska (rocznik 2004), w sumie nasza szkoła uzyskała 602 pkt., co dało nam bardzo wysokie II miejsce! Wyprzedziła na Szkoła Podstawowa Nr 21, a miejsce III zajęła SP-5.
Dziewczęta wystąpiły w składzie: Zosia Czerwińska 5d, Amelia Senica 4b, Amelia Kapusta 4b,Magda Zaborowska 4b, Agata Nowicka 4d, Hania Siedlecka 3b, Wanessa Świątkowska 4a , Martyna Nawacka 3a.
Chłopcy z klas czwartych uplasowali się na V miejscu. Dziewczęta z klas V-VI startujące w czwórboju lekkoatletycznym zajęły VI miejsce (Tosia Broniecka, Karolina Gronek, Partycja Dubanowska, Julia Romanowska, Klaudia Kietrys, Marta Langowska).
Gratulujemy!!!

dodano: 2015-06-03 10:41:43

Jan Bonikowski i Maksym Asensky na sparingach w Madrycie!To, że piłka nożna stoi w naszej szkole na wysokim poziomie wiemy nie od dziś. Jest nam tym bardziej miło, że doceniają to również inni. Dwaj nasi uczniowie: Janek Bonikowski 3a i Maksym Asensky 4d, otrzymali powołania do Reprezentacji Polish Soccer Skills U10 i U11 i przebywali w dniach 24-27.05 na zgrupowaniu w Madrycie, gdzie rozegrali serię sparingów ze swoimi hiszpańskimi rówieśnikami. Ich rywalami byli m.in. zawodnicy z Madryckiej Królewskiej Reprezentacji Piłki Nożnej (w skład której wchodzą gracze takich klubów jak Real, Atletico, Getafe czy Rayo Vallecano),z ADF Fundacion (klubu ściśle współpracującego z Hiszpańską Federacją Piłki Nożnej) oraz z klubu partnerskiego Realu Madryt – Las Rozas CF.
Sparingi stały na bardzo wysokim poziomie, reprezentacje zaliczyły naprawdę dobre występy, większość spotkań zakończyła się zwycięstwem, a obserwatorzy byli pod dużym wrażeniem poziomu umiejętności polskich młodych piłkarzy.

Powołania do Reprezentacji Polish Soccer Skills otrzymało tylko 6% najbardziej perspektywicznych graczy wyłonionych na podstawie testów spośród 3 tys. zawodników (uczestników obozów PSS 2014).
Reprezentanci zostają objęci specjalną opieką mającą na celu zapewnienie im optymalnego rozwoju, biorą udział w zgrupowaniach, treningach indywidualnych oraz wyjazdach na turnieje zagraniczne i krajowe.

To duże wyróżnienie dla chłopaków i oczywiście możliwość przeżycia niesamowitej przygody. Jesteśmy dumni z tego, że uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali nasz kraj za granicą i życzymy Jasiowi i Maksowi dalszych sukcesów sportowych.

dodano: 2015-06-03 08:40:02

Mistrzostwo Grudziądza w czwórboju lekkoatletycznym chłopców!

Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z naszej szkoły w zawodach lekkoatletycznych rozegranych na stadionie Olimpii we wtorek 26 maja. W mistrzostwach Grudziądza w czwórboju lekkoatletycznym zajęli pierwsze miejsce z dużą przewagą nad następną szkołą. W imprezie startowały wszystkie grudziądzkie „podstawówki”.
W skład szkolnej reprezentacji wchodzili uczniowie VId: Mateusz Nawacki, Damian Zatowski, Oskar Miks, Szymon Moskwa, Kacper Strażewski i Denis Rienkiewicz. Przypomnijmy, że w skład czwórboju wchodzi: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi /1000m chłopcy lub 600m dziewczęta/. To były zawody drużynowe, ale warto wspomnieć, że indywidualnie Mateusz uzyskał najlepszy wynik wśród wszystkich zawodników, a Damian był w tej klasyfikacji drugi.
Ostateczna kolejność na podium:
1. SP-16
2. SP-18
3. SP-20
Nasze dziewczyny uplasowały się w tych zawodach na piątym miejscu.

dodano: 2015-06-02 10:40:33

Spotkanie dzieci z kl. 1 a i 2 a z dinozauram25.05.2015r. to dzień naszej wspólnej, bardzo udanej wycieczki. Pogoda dopisała, nawet zaświeciło słonko. Z przewodnikiem udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, na której pani Marcelina opowiadała nam m.in. o życiu dinozaurów. Zwiedziliśmy MUZEUM ZIEMI, które posiada jedną z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Tysiące atrakcyjnie wyeksponowanych okazów reprezentuje najciekawsze 500 mln lat życia Ziemi. Byliśmy w kinie emocji CINEMA 5D. Dzięki najwyższej technologii obejrzeliśmy wspaniałe widowisko z niespotykanymi pejzażami. Nie opuszczając wygodnego fotela udaliśmy się w podróż do realnego świata… Wzięliśmy udział w warsztatach paleontologicznych, na których wypreparowaliśmy „szkielet” dinozaura z gipsowego bloku. Uzyskaliśmy informację o pracy paleontologów, poznaliśmy narzędzia ich pracy oraz etapy poszukiwań i sposoby zabezpieczeń cennych znalezisk. Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy Dyplom Paleontologa. Był też czas na zakup pamiątek oraz wspaniałą zabawę w Parku Rozrywki.
To był niezapomniany dzień.
GALERIA
/A. Rodzińska, E. Bilecka/

dodano: 2015-06-01 12:45:56

PIKNIK 201523 maja bawiliśmy się na Pikniku z szesnastką w naszej szkole. Wśród wielu atrakcji można było obejrzeć występ młodych aktorek z Teatrzyku wrażeń, zjeść pyszne ciasto w kawiarence, spróbować swoich sił w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych, sportowych i logicznych, sprawdzić się w roli strażaka.
Więcej zdjęć TUTAJ
Tego dnia pierwszy raz odwiedziły nas też dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w szesnastce. Miały one okazję, by wraz z rodzicami zwiedzić szkołę, zobaczyć klasy, w których będą się uczyć oraz poznać swoje przyszłe panie wychowawczynie. GALERIA

dodano: 2015-05-27 11:39:30

GAPA 2015Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Grudziądzkich Amatorskich Prezentacjach Artystycznych.
GAPA to okazja do pokazania się młodych artystów w kategoriach: Taniec, Muzyka oraz Plastyka.
Do współzawodnictwa w tym roku stanął nasz szkolny chór Cantabile ze swoimi solistami: Zosią Czerwińską i Kubą Bal pod opieką pani Małgorzaty Modliborskiej, młodzi aktorzy z Teatrzyku wrażeń pod przewodnictwem pani Anny Markowskiej oraz najzdolniejsi plastycy pani Joanny Pietrzak.
Sukcesem mogą pochwalić się właśnie Ci ostatni, ponieważ Srebrną Gapę 2015 w kategorii malarstwo zdobyła Nikola Lipecka. Wyróżnienia specjalne otrzymały: Lidia Gutkowska oraz Róża Licznerska. Wyróżnione zostały też prace: Franciszka Mielczewskiego, Patrycji Dubanowskiej, Barbary Włodarskiej, Wiktorii Garczyńskiej, Wiktorii Szymaniak.
Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ

dodano: 2015-05-26 13:41:24

,,Z ortografią za pan brat’’

W kwietniu w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do konkursu ortograficznego pod hasłem: ,,Z ortografią za pan brat’’, przeprowadzone przez wychowawczynie klas trzecich: Anetę Watkowską oraz Lidię Jach. Zwycięzcami zostali: I miejsce Anna Paluszkiewicz z kl. 3d, II miejsce Maksymilian Frankiewicz z kl. II c, III miejsce Hanna Siedlecka z kl. 3b. Dwoje uczniów przeszło do etapu międzyszkolnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 20. Tytuł wicemistrza ortografii otrzymała Anna Paluszkiewicz. Wszystkim uczniom gratulujemy!!!

dodano: 2015-05-26 12:12:46

,,Mali ekolodzy’’

24 kwietnia uczniowie z kl. I-III zajęli 3 miejsce w konkursie ekologicznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Murgała z kl. 1a, Mateusz Borkowski z kl. 2a oraz Anna Paluszkiewicz z kl. 3d.
Gratulujemy!!!

dodano: 2015-05-26 12:12:18

Sukcesy literackie
Uczniowie SP 16 odnoszą również sukcesy w międzyszkolnych konkursach literackich.
W XI edycji konkursu Od Ikara do..., zorganizowanego przez SP 15, po raz kolejny III miejsce zdobyła Zosia Czerwińska, uczennica klasy V d, która napisała wiersz tym razem poświęcony Posejdonowi.
Zosia została nagrodzona dyplomem oraz książką.

dodano: 2015-05-25 14:51:55

PIKNIK Z SZESNASTKĄSerdecznie zapraszamy na „Piknik z szesnastką”,
który odbędzie się 23 maja 2015 r. w godz. od 10.00 do 13.00, na boisku szkolnym.
W programie pikniku m.in.:
 występy uczniów SP 16,
 zawody sportowe,
 gry i zabawy dla dzieci,
 Zamek – zjeżdżalnia, trampolina i basen z piłkami,
 kawiarenka.
Zapraszamy również przyszłych uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami.
Dla nich prócz innych atrakcji przewidujemy zwiedzanie szkoły od 11.00

dodano: 2015-05-22 09:05:29

Pętla zdarzeń


Wczoraj gościliśmy w naszej szkole teatr profilaktyczny Inspiracja z Krakowa. Uczniowie klas IV - V mogli obejrzeć przedstawienie pt. Pętla zdarzeń.
Spektakl poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej. Przemocy fizycznej, ale także często występującej a trudnej do wychwycenia przemocy psychicznej - równie dotkliwej i mogącej powodować tragiczne konsekwencje - począwszy od obelg, gróźb, szantażu i poniżania, po pozornie niewinne wyśmiewanie i plotki. W tej przedstawionej historii ofiarą stał się chłopak, którego zachowanie nie wskazywało w żaden sposób na to, że takiej przemocy doświadczył.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie i mam nadzieje, że każdy wyciągnie jakieś wnioski dla siebie.
Na końcu aktorzy prowadzili dyskusje z uczniami na temat przemocy rówieśniczej.
/A. Jagodzińska/

dodano: 2015-05-21 11:16:11

Przygotowujemy się do Dnia Matki16 maja 2015 r. uczniowie klasy II b i IV b wraz z opiekunami (B. Lipecką, A. Kwiatkowską, D. Litke i B. Pozorską) wybrali się na warsztaty do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Dzieci mogły już przygotować piękne kwiaty dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Po wykonaniu kolorowych bukietów uczniowie mieli okazję obejrzeć zwierzęta przebywające na terenie CEE oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.
/A.Kwiatkowska/

Więcej zdjęć: TUTAJ

dodano: 2015-05-20 11:50:30

Młodzi artyści w plenerze!


8 maja 2015 r. uczniowie z koła plastycznego uczestniczyli w warsztatach w Słudzewie. Poznali oni nową technikę graficzną - suchoryt. Zadanie nie było łatwe, ale powstałe prace są bardzo oryginalne i ciekawe. Można je podziwiać na wystawie w szkole.
Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ

dodano: 2015-05-19 12:59:47

SYMBOLE NARODOWE7 maja dla uczniów klas I - III odbył się apel pod hasłem: SYMBOLE NARODOWE, którego celem było kształtowanie uczuć patriotycznych wśród uczniów. Uroczystość została przygotowana przez dzieci z klasy Ib oraz If. Pierwszaki zaprezentowały krótki program artystyczny poświęcony historii polskich symboli narodowych. Każde państwo ma swoje symbole, które podkreślają jego suwerenność. Uczniowie z klasy Ib oraz If dołożyli wszelkich starań, aby symbole państwowe: godło, flaga i hymn rozpoznawane były wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych.

/Marzena Mrozek, Małgorzata Machaj/

dodano: 2015-05-18 11:15:03

Cytadela zdobyta


19 maja 2015 roku uczniom klas I a i II a udało się zdobyć grudziądzką Cytadelę pod opieką przewodnika p. Grzegorza Machaj, który przybliżył nam historię tego tajemniczego miejsca. Trasa obejmowała rejony: Bramę Górną, Rawelin I, Suchą Fosę, Bastion III, chodnik komunikacyjny z Bastionu III na majdan. To była pełna emocji, a czasem ekstremalnych sytuacji wyprawa. Dotarliśmy do przejść podziemnych, które nie są dostępne nawet w czasie, kiedy miejsce to jest otwarte dla turystów. Mieliśmy niecodzienną okazję zobaczenia nietoperzy, a nad naszymi głowami przeskoczył koziołek. Schodziliśmy też po linach. Wyprawę zakończyliśmy ogniskiem, pieczeniem kiełbasek. Każdy z nas otrzymał dyplom zdobywcy cytadeli. To był bardzo udany, pogodny dzień. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi oraz mamom, które obok wychowawców czuwały nad bezpieczeństwem naszych maluchów.
/Anita Rodzińska, Elżbieta Bilecka/

dodano: 2015-05-17 11:36:23

Budżet Obywatelski 2015


Ruszyło głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2015!

W tym roku walczymy o Rozbudowę i doposażenie istniejącej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej przy naszej szkole oraz o powstanie Mini placu zabaw.

Każdy z mieszkańców obwodu może zagłosować na dwa projekty lokalne oraz na jeden ogólnomiejski.
Bardzo prosimy o wybranie właśnie naszych projektów!

Głosować można w Szkole Podstawowej nr 16 lub na stronie http://haszgru.pl do 17 maja 2015 r.

Ulice naszego okręgu:
ul. Alojzego Ruchniewicza, ul. Armii Krajowej numery nieparzyste od 29 do końca, numery parzyste od 34 do końca, ul. Astrowa, ul. Bolesława Chrobrego, ul. Bratkowa, ul. Buczka, ul. Chryzantemowa, ul. Daliowa, ul. Dąbrowskiego, ul. Derdowskiego, ul. Droga Bociania, ul. Droga Graniczna, ul. Droga Kurpiowska, ul. Droga Łowicka wszystkie numery nieparzyste, numery parzyste od początku do 8, Droga Przechodnia, Droga Straconych, Droga Topolowa, ul. Działkowa, ul. Działyńskich, ul. Emilii Plater, ul. Filomatów, ul. gen. Bema numery nieparzyste od 31 do końca, numery parzyste od 28 do końca, gen. Sikorskiego, numery nieparzyste od 37 do końca, ul. Goździkowa, ul. Gromady Grudziąż, ul. Ignacego Paderewskiego numery nieparzyste od 86 do 196, ul. Irysowa, ul. Jaśminowa numery nieparzyste od 41 do końca, numery parzyste od 42 do końca, ul. Jana i Wiktora Marchlewskich, ul. Jaskrowa, ul. Jerzego Jalkowskiego, ul. Jesienna, ul. Juliana Szychowskiego, ul. Kaliowa, ul. Karabinierów, ul. Kasprzaka, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kochanowskiego, ul. Kociewska, ul. Konwaliowa, ul. Kunickiego, ul. Langiewicza, ul. Lawendowa, ul. Liliowa, ul. Lipowa, ul. Ludwika Waryńskiego wszystkie numery nieparzyste, numery parzyste od 62 do końca, ul. Łukasiewicza, ul. Łużycka, ul. Łyskowskiego, ul. Makowa, ul. Margaretkowa, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego numery nieparzyste od 37 do końca, numery parzyste od 40 do końca, ul. Mieczykowa, ul. Mierosławskiego, ul. Mikołaja z Ryńska wszystkie numery nieparzyste, ul. Narcyzowa, ul. Okrzei, ul. Ossowskiego, ul. Pietrusińskiego, ul. Polna, ul. Powstańców, ul. Różana, ul. Sambora, ul. Skrajna, ul. Słonecznikowa, ul. Tadeusza Kaubego, ul. Towarzystwa Jaszczurczego, ul. Traugutta, ul. Trynkowa numery nieparzyste od 19 do końca, numery parzyste do 10 do końca, ul. Tulipanowa, ul. Tysiąclecia, ul. Walerego Wróblewskiego, ul. Władysława IV, ul. Wojciecha Drzymały, ul. Za Basenem, ul. Zawilcowa, ul. Żonkilowa.

dodano: 2015-05-13 13:11:25

Czwórbój lekkoatletyczny

7 maja w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego został zorganizowany Czwórbój Lekkoatletyczny. Podczas tych zawodów zostały rozegrane takie konkurencje, jak: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600 metrów dla dziewcząt oraz 1000 metrów chłopców.
Uczniom Szkoły Podstawowej nr 16 dzięki swojej pracy i zaangażowaniu w treningi lekkoatletyczne udało się poprawić swoje rekordy życiowe. Niektórzy też zdobyli miejsca w pierwszej trójce. Karolina Gronek stanęła na najwyższym podium w biegu na 600 metrów oraz zajęła drugą lokatę w konkurencji skoku w dal. Natomiast Zuzanna Wiśniewska zdobyła pierwsze miejsce w rzucie piłką palantową.
Chłopcy najlepsze miejsca osiągnęli w biegu długodystansowym. Drugie lokaty w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Filip Rogalski i Oskar Miks.
Skład reprezentacji „Szesnastki” to:
Dziewczęta - rocznik 2003: Marta Langowska, Agata Klonowska, Kamińska Paulina, Zuzanna Wiśniewska, Weronika Dolata i Kinga Zatorska Dziewczęta - rocznik 2002: Patrycja Dubanowska, Weronika Flis i Karolina Gronek.
Chłopcy - rocznik 2003: Karol Lisowski, Jonatan Szeligowski, Filip Garbacz, Filip Rogalski, Mariusz Sobótka i Pascal Tubenhauer Chłopcy - rocznik 2002: Oskar Miks, Szymon Moskwa, Kacepr Strażewski, Urbański Damian.
/Szałańska Edyta/

dodano: 2015-05-12 16:43:30

Chór Cantabile na warsztatach w Ocyplu

W Ocyplu spędziliśmy dwa wypełnione muzyką i zabawą dni.
Udało nam się przygotować nowy repertuar oraz doszlifować utwory na GAPĘ.
Poza atrakcjami muzycznymi była to okazja do integracji zespołu, zacieśnienia przyjaźni i odpoczynku na świeżym powietrzu.
Jesteśmy zgraną paczką i właśnie o to chodzi.

dodano: 2015-05-12 13:11:09

Bieg Młodego Mistrza


28.04.2015 roku w Gimnazjum nr 9 w Grudziądzu odbył się I Bieg Młodego Mistrza. W zawodach wzięły udział Szkoły Podstawowe nr 4, nr 5, nr 9, nr 15, nr 16 oraz nr 18. Jako pierwsze na starcie pojawiły się dziewczęta, które miały do przebiegnięcia dystans 500 metrów. Po zaciętej walce, nasza uczennica - Karolina Gronek uplasowała się na drugim miejscu. Pierwsza do mety dobiegła Maria Dłużyńska ze Szkoły Podstawowej nr 5, a na trzecim miejscu znalazła się Natalia Malinowska ze Szkoły Podstawowej nr 18. Chłopcy mieli do pokonania zdecydowanie dłuższy dystans, który liczył 1000 metrów. Niestety żadnemu z naszych uczniów nie udało się znaleźć na podium, lecz bliski dokonania tego był Szymon Moskwa, który ostatecznie uplasował się na 4 pozycji. Pierwszy do mety dobiegł uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 – Nikodem Kotowski. Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Reetz ze Szkoły Podstawowej nr 18, a trzecie Kacprowi Kulwickiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy udali się do Gimnazjum nr 9, gdzie czekały na zawodników drobne upominki oraz puchary dla najlepszych. Przed wręczeniem nagród mieliśmy okazje zobaczyć występ Sztewite Gang, jednego z najlepszych zespołów tańczących breakdance w Polsce. Po rozdaniu nagród udaliśmy się na ciepły poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla a następnie udaliśmy się do swoich domów.

Skład reprezentacji „Szesnastki”, to:

Dziewczęta:
Karolina Gronek, Zofia Czerwińska, Wiktoria Pokornicka, Marta Langowska, Agata Klonowska, Agata Łukiewska.
Chłopcy:
Szymon Moskwa, Karol Lisowski, Jonatan Szeligowski, Artur Majer, Fabian Garbacz.

Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie!
/Edyta Szałańska/

dodano: 2015-05-12 12:59:58

Zwiedzamy Cytadelę
5 maja klasa 1 d wraz z wychowawcą klasy A. Lewandowską oraz kilkoma rodzicami zwiedzała Cytadelę Twierdzy Grudziądz. Trasa obejmowała rejony: Brama Górna, Rawelin I, Sucha Fosa, Bastion III, chodnik komunikacyjny z Bastionu III na majdan. Całą wyprawą kierował przewodnik turystyczny - pana Grzegorz Machaj. W trakcie zwiedzania nie obyło się bez przerwy na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Najwięcej emocji wzbudziło przechodzenie podziemnymi tunelami, w których panowała całkowita ciemność i chłód.

dodano: 2015-05-12 12:41:52

SUKCESY PRZYRODNIKÓW


28 kwietnia 2015r. w Gimnazjum Nr 3 w Grudziądzu odbył się miejski finał XIII Małej Olimpiady Ekologicznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie wszystkich grudziądzkich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Włodarska – 6a, Agata Rutkowska – 6 a, Aleksandra Siedlecka – 6 b, Jakub Gumkowski – 5 c, Oskar Melkowski – 5 c.
W konkursie indywidualnym III miejsce uzyskała BARABARA WŁODARSKA – 6 a.

6 maja 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 12 w Grudziądzu odbył się I Turniej Miejski Nakręceni na Zdrowie, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VI grudziądzkich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Barbara Włodarska – 6a, Agata Rutkowska – 6 a, Szymon Podgórzec – 6 b. W rywalizacji międzyszkolnej uczniowie naszej szkoły zajęli III MIEJSCE.

Gratulujemy!
/Emila Osyka/

dodano: 2015-05-12 12:09:38

Odkrywamy dzieje prasy w Grudziądzu!


W związku z poznawaniem na lekcjach języka polskiego dziejów prasy, 8 kwietnia 2015r. uczniowie klasy IV b udali się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej. Brali tam udział w zajęciach poświęconych Wiktorowi Kulerskiemu, który założył w 1894 r. drukarnię w Grudziądzu i zaczął wydawać własne czasopismo – Gazetę Grudziądzką. W chwili wybuchu I wojny światowej Gazeta Grudziądzka była największym polskim pismem na świecie. Zajęcia edukacyjne z okazji 150. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci Wiktora Kulerskiego były bardzo interesujące. Potem dzieci zwiedziły Czytelnię Główną, Czytelnię Wolnikowskiego oraz Czytelnię Czasopism. Mogły także zajrzeć do miejsc niedostępnych dla czytelników, co stanowiło nie lada atrakcję. Następnie uczniowie udali się na spacer na Górę Zamkową, gdzie mieli możliwość wejścia na wieżę Klimek oraz obejrzenia wspaniałych widoków Grudziądza i okolic. Na koniec korzystając ze wspaniałej pogody dzieci rozegrały mecz w dwa ognie na Błoniach Nadwiślańskich.
/A. Kwiatkowska/


dodano: 2015-05-08 13:04:40

Zebrania z Rodzicami


Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania, które odbędą się:

12 maja (wtorek) godz. 16.00 - klasy IV - VI

14 maja (czwartek) godz. 16.00 - klasy I - III.

Podczas zebrania będzie można oddać głosy na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2015.

dodano: 2015-05-08 12:49:46

Konkurs recytatorski „Tuwim, Brzechwa i inni”
6 maja 2015 r. odbyły się eliminacje do XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Tuwim, Brzechwa i inni. Wzięło w nim udział 12 przedstawicieli klas pierwszych. Tylko jeden uczeń będzie reprezentował naszą szkołę w czerwcowym konkursie.
Eliminacje wygrał Aleksander Lewandowski z kl. 1 e, który recytował wiersz pt. Okulary.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
/Opiekunowie MSU/


dodano: 2015-05-08 12:47:52

Kangur Matematyczny
Miło jest nam zawiadomić całą społeczność szkolną, że Mateusz Dobrowolski z kl. 4b i Kacper Federewicz z kl. 5b osiągnęli bardzo dobre wyniki w konkursie Kangur Matematyczny.
Kacprowi i Mateuszowi gratulujemy gigantycznej wiedzy matematycznej, szybkości i sprytu matematycznego, a przede wszystkim ochoty do pracy, gdy inni kopią piłkę lub skaczą w linkę. Rodzicom chłopców zazdrościmy tak zdolnych i pracowitych pociech oraz dziękujemy za całkowity lub częściowy wkład włożony w przygotowanie dziecka do konkursu.
/nauczyciele matematyki/

dodano: 2015-05-08 12:27:58

Z gramatyką za pan brat!


7.05.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 odbył się XI Międzyszkolny Konkurs pn. Z gramatyką za pan brat. Uczestniczyli w nim również uczniowie naszej szkoły. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 36 zadań pochodzących z wszystkich działów gramatyki opisowej. Troje uczniów z klasy VI b odniosło sukces. I miejsce zajął Kacper Kozak, III – Olaf Wojtaś, zaś wyróżnienie otrzymała Aleksandra Siedlecka.

Wszystkim uczniom gratulujemy.
/Małgorzata Zubrzycka/

dodano: 2015-05-08 12:16:05

Święta majowe


29 kwietnia przygotowaliśmy dla klas 4-6 apel z okazji nadchodzących świąt majowych. W niezbyt poważnym programie poruszyliśmy poważną tematykę patriotyzmu, konstytucji i barw narodowych. Bardzo miło nam było występować dla Was... bardzo nam się spodobała taka forma aktywności i... ostrzegamy, że znowu to zrobimy!!!

Czwarta Cy z panią L.

GALERIA

dodano: 2015-05-08 11:24:40

Matematyczny Mount Everest zdobyty!


Przez tydzień trwała w naszej szkole zabawa matematyczna polegająca na rozwiązywaniu kolejnych zadań, każde z nich przybliżało członków wyprawy do celu. Do udziału w wyprawie zgłosiło się aż 56 uczestników niestety część z nich, skuszona urokiem Katmandu, nie zdecydowała się na dalszą wspinaczkę. Wielu jednak wykazało się wytrwałością i samodyscypliną zmagając się z górą i z zadaniami aż do szczytu, na który dotarło aż 27 osób. Wszyscy zdobywcy Everestu nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi. Wśród zdobywców na szczególne wyróżnienie zasługują Kacper Federewicz i Jakub Gumkowski, którzy wszystkie zadania rozwiązali wzorcowo.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną matematyczną wyprawę po świecie w przyszłym roku.
Do zobaczenia na szlaku.
/Agnieszka Wrześniak/

dodano: 2015-05-04 13:00:54

Otwarcie boiska


30 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska przy naszej szkole. To projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014. Dla wszystkich uczniów szesnastki był to Dzień Sportu. Klasy I - II rozegrały wiele konkurencji sportowych pod opieką swoich wychowawczyń i pani Edyty Szałańskiej. Natomiast klasy III - VI miały okazję trenować pod okiem najlepszych piłkarzy GKS Olimpia oraz odbić piłkę siatkową z olimpijczykiem Piotrem Gabrychem. Na zakończenie rozegrano emocjonujący mecz uczniowie kontra nauczyciele i rodzice, który zakończył się remisem.
Wszystkim, którzy trzymali kciuki za nasz projekt i przyczynili się do jego realizacji bardzo dziękujemy. Galeria

dodano: 2015-05-01 13:06:59

Poznajemy historię Grudziądza!


W ramach zajęć dodatkowych uczniowie klas IV i V pod opieką nauczycieli (G. Gajek, A. Kwiatkowskiej, M. Rudnik i A. Mięsikowskiej) udali się 30.04.2015r. na wycieczkę edukacyjną, aby poznać historię naszego miasta. Najpierw dzieci przeszły do Muzeum, gdzie obejrzały makietę grodu i zamku krzyżackiego wybudowanego w Grudziądzu w XIII w. Potem wysłuchały wspaniałych opowieści na temat historii naszego miasta i wraz z przewodnikiem wybrały się na Górę Zamkową. Tam poznały grudziądzkie legendy i weszły na odbudowaną wieżę Klimek. Wszystkich urzekły wspaniałe widoki roztaczające się z tarasu usytuowanego na jej szczycie. Klasy IV brały także udział w zajęciach edukacyjnych pt. Od kamiennej tabliczki do nowoczesnej e-książki zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Dzieci mogły obejrzeć interesujące egzemplarze starodruków oraz zobaczyć książkę dla osób niewidomych napisaną pismem Braille’a. Niecodzienną atrakcję stanowiła możliwość zwiedzania biblioteki, zwłaszcza pomieszczeń niedostępnych dla czytelników.
/A. Kwiatkowska/


dodano: 2015-04-30 13:21:43

Pomagamy!W związku z trzęsieniem ziemi w Nepalu szkolny Klub Unicef przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli. Kwota jaką zebraliśmy to: 880 złotych.
Dziękujemy bardzo za Waszą wrażliwość i wielkie serducha.
Agnieszka Jagodzińska

dodano: 2015-04-29 14:15:07

BAŚNIOWY MISTRZ

Został rozstrzygnięty szkolny konkurs biblioteczny Baśniowy Mistrz. Ten zaszczytny tytuł przypadł uczniowi kl. IVb - Jakubowi Biegańskiemu. Wicemistrzem został uczeń kl. IVc - Antek Antkiewicz. Gratulujemy mistrzom biegłej znajomości baśni H. Ch. Andersena, a wszystkim uczestnikom z klas czwartych dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Grażyna Gajek

dodano: 2015-04-29 13:00:31

Konkurs ekologiczny klas trzecich

14 kwietnia 2015 roku w SP 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem Z Ekoludkiem po mieście i kraju. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie:
1. Marta Duda kl. 3b
2. Mikołaj Napieralski kl. 3a
3. Szymon Kurzyński kl. 3c
Uczniowie pracowali w II etapach: kraina wiedzy i plakat tematyczny. Nasi młodzi ekolodzy zajęli II miejsce. Otrzymali puchar i nagrody rzeczowe. Opiekunem grupy była pani Lidia Jach.
Gratulujemy.

dodano: 2015-04-29 11:52:16

Promujemy czytanie!27 kwietnia w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na hasło promujące czytanie książek. Miło jest nam poinformować, iż w kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajęła Barbara Włodarska z kl. VI a.
Serdecznie gratulujemy!

dodano: 2015-04-29 11:12:38

Bieg na TakW sobotę 25 kwietnia dzięki projektowi Lekkoatletyka dla każdego mieliśmy okazję wystartować w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych Bieg na Tak, które odbyły się w Warszawie. Była to jedna z najważniejszych i najfajniejszych imprez lekkoatletycznych w tym roku szkolnym. Zawodnicy przyjechali z 25 miast z całej Polski. Grudziądz reprezentowały Szkoły Podstawowe nr 15, 16 i 18. Organizatorzy zapewnili nam wspaniałe atrakcje, z których dzieci były bardzo zadowolone. Jedną z nich było zwiedzanie Stadionu Narodowego pod okiem przewodnika, który opowiedział nam o ciekawostkach z nim związanych i dzięki temu mogliśmy poczuć wspaniałą atmosferę imprez sportowych. Następnie udaliśmy się na Pasta Party, gdzie otrzymaliśmy ciepły i bardzo smaczny posiłek. Najedzeni, ruszyliśmy po pakiety startowe i zaczęliśmy przygotowywać się do biegu. Przed samym startem rozgrzewkę poprowadził były zawodnik a obecnie trener Sebastian Dymek. Bieg był podzielony na trzy kategorie wiekowe oraz grupy dziewcząt i chłopców. Na starcie spotkaliśmy wspaniałe gwiazdy sportu, takie jak: Paweł Czapiewski, Artur Partyka i Sebastian Chmara. Wszyscy uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 1300 m. Każdy zawodnik na mecie otrzymywał medal i dyplom ukończenia biegu.

Skład ekipy z Szesnastki, to: Fils Weronika, Dubanowska Patrycja, Fyda Gabriela, Pokornicka Wiktoria, Dolata Weronika, Klonowska Agata, Kamińska Paulina, Lisowski Karol, Koper Kinga, Koper Wiktor, Czerwińska Zofia , Zakrzewski Dawid.
Wszyscy nasi uczniowie walczyli o jak najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych i mogę zagwarantować, że dali z siebie wszystko. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Czerwińska, która uzyskała wysokie czwarte miejsce. Po zawodach zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.
Dziękuję Wam za tę walkę- moi wspaniali lekkoatleci.
Szałańska Edyta

dodano: 2015-04-29 10:23:29

Dzień Ziemi


22 kwietnia klasy I - III obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. 1a i 2a przygotowały krótki występ artystyczny o naszej planecie. W czasie apelu podsumowano też konkursy zorganizowane z okazji Dnia Ziemi.
Konkurs wiedzy ekologicznej:
I miejsce: Adrian Vetter kl. 3a, Stanisław Tur kl. 2a
II miejsce: Szymon Kurzyński kl. 3 c, Bartosz Wojda kl. 2 c
III miejsce: Anna Paluszkiewicz kl. 3 d, Jagoda Pawelec kl. 2 d Marta Duda kl. 3 b, Wiktoria Jaworska kl. 2 b

Wyróżnieni w konkursie plastycznym Laurka dla Ziemi:
Kl. 1 a : Jakub Olszewski, Nikodem Woźniak, Kacper Murgała, Wiktor Kuczkowski
kl. 1 b : Jakub Brocki, Natalia Jabłońska, Amelia Rzeszowska, Oksana Tkaczyk
kl. 1 c: Julia Mazur, Zuzanna Piwowarska, Arkadiusz Samp, Wiktoria Sobczyńska, Maksym Banaś, Anna Autryb, Piotr Hermański
kl. 1 d: Anna Borkowska, Hanna Lewandowska, Natalia Antczak
kl. 1 f: Nikolas Dąbrowski, Milena Placińska, Marcel Jarzyński, Nadia Trocha, Oliwia Jabłońska, Alicja Szarafińska, Maciej Piątek, Jagoda Pogorzelska

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
Na you toube mała próbka występu podczas uroczystości: ZOBACZ

dodano: 2015-04-24 12:06:24

Zdobywcy Cytadeli


We wtorek (21.04.2015r.) uczniowie klasy IV b wraz z opiekunami (K. Miller i A. Kwiatkowską) wybrali się na wycieczkę. Po wielu staraniach, na własnych nogach i w pocie czoła zdobyli Cytadelę Twierdzy Grudziądz. Każdy z uczestników miał okazję przeżyć niezapomniane chwile przemierzając podziemne korytarze i poznając tajemnice niezwykłej budowli. Całą wyprawą kierował przewodnik turystyczny - pana Grzegorz Machaj. Wspaniałą przygodę zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

dodano: 2015-04-24 11:07:22

Rajd Światowy Dzień Kosmosu

18 kwietnia 2015 r. odbył się I Rajd Pieszy ŚWIATOWY DZIEŃ KOSMOSU, który został zorganizowany przez naszą szkołę SP 16. Rajd miał na celu: świętowanie Światowego Dnia Kosmosu, aktywne spędzenie czasu wolnego wśród przyjaciół turystów, popularyzację turystyki pieszej. W rajdzie uczestniczyliśmy z wielką radością.
Trasa Rajdu przebiegała następująco: ul. Hallera (parking przy Lidlu) - Os. Lotnisko - Wielkie Tarpno - wzdłuż Trynki - SP 16 . Łącznie przeszliśmy 13 km. Było nas 54.
Na trasie odbył się Konkurs Wiedzy o Kosmosie, który zorganizowała nasza szkoła dla innych grudziądzkich szkół w 4 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy I-III, szkoła podstawowa klasy IV-VI, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.
Wyniki konkursu:
• Szkoła podstawowa klasy I-III:
- I miejsce – SP nr 3
- II miejsce – SP nr 18
- III miejsce – SP nr 7
• Szkoła podstawowa klasy IV-VI
- I miejsce – SP nr 12
- II miejsce – SP nr 21
- III miejsce – SP nr 7
• Gimnazjum:
- I miejsce – Gimnazjum nr 1
- II miejsce – Gimnazjum nr 7
• Szkoły ponadgimnazjalne:
- I miejsce – Zespół Szkół Technicznych
- II miejsce – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
Po męczącym i długim 13 km marszu podczas którego humory dopisywały a pogoda trochę zimy, trochę lata… rajd zakończył się poczęstunkiem pysznej zupy pomidorowej i kubkiem herbaty J oczywiście w naszej Szkole Podstawowej nr 16.

DO ZOBACZENIA NA TRASIE!!!
(Emilia Osyka)

dodano: 2015-04-24 09:00:16

JESTEŚMY MISTRZAMI!


9 kwietnia 2015 r. odbyła się trzecia (wiosenna) runda halowych mistrzostw szkół podstawowych w lekkiej atletyce uczniów klas trzecich organizowanych przez Urząd Miejski i GKS ,,Olimpia”. Zdobycie dobrych wyników w indywidualnych rozgrywkach dawało nam szansę na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.

Nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania!

Po podsumowaniu wszystkich punktów zajęliśmy I miejsce w drużynowych mistrzostwach szkół podstawowych w lekkiej atletyce w roku szkolnym 2014/2015 oraz zdobyliśmy puchar Prezydenta Grudziądza.

Runda wiosenna:
Heigelmann Jakub - I miejsce (bieg na 40 m)
Nawacka Martyna - I miejsce (bieg na 40 m)
Bonikowski Jan - I miejsce (bieg na 300 m)
Siedlecka Hanna - I miejsce (bieg na 300 m)
Vetter Adrian - I miejsce (skok w dal)
Kowalska Anna - II miejsce (bieg na 300 m)
Szustak Kewin - II miejsce (rzut piłką lekarską)
Brzostowski Mikołaj - III miejsce (rzut piłką lekarską)
Smulska Sandra - III miejsce (rzut piłką lekarską)

dodano: 2015-04-20 13:51:46

Oskar Kraśniewski - finalistą Konkursu Matematycznego Pangea


Właśnie dotarła do nas bardzo miła wiadomości. Oskar Kraśniewski uczeń klasy 4d naszej szkoły zakwalifikował się do finału Konkursu Matematycznego Pangea. Jest to konkurs ogólnopolski a jego finał odbędzie się już w piątek 17 kwietnia w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Oskarowi i oczywiście będziemy mocno za niego trzymać kciuki.

dodano: 2015-04-10 13:55:00

I Rajd Pieszy „Światowy Dzień Kosmosu”


Nasza szkoła jest organizatorem I Rajdu Pieszego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Kosmosu. Rajd odbędzie się 18 kwietnia, będzie miał długość około 10 km. Rozpocznie się na osiedlu Lotnisko a zakończy u nas w szkole. Prócz aktywnego wypoczynku uczestnicy rajdu będą mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o kosmosie. W załączeniu Regulamin rajdu:

  1. REGULAMIN

dodano: 2015-04-09 13:02:54

Nabór do klasy sportowej


Szkoła Podstawowa Nr 16 w Grudziądzu oraz Olimpia Grudziądz ogłaszają nabór uczniów z rocznika 2005 (obecnie klasa III szkoły podstawowej) do klasy sportowej o profilu piłkarskim (chłopcy) i lekkoatletyka (dziewczęta).
Jeśli wyróżniasz się ruchowo na tle rówieśników i chcesz podnosić swoje umiejętności, nie czekaj, tylko sprawdź się i dołącz do naszej klasy! Ofertę kierujmy zarówno do uczniów naszej szkoły, jak również innych szkół Grudziądza.
Wystarczy pobrać z sekretariatu naszej szkoły wniosek i go wypełnić. Termin składania podań upływa 30.04.2015. Po złożeniu wniosku, uczeń zostanie powiadomiony o terminie testów sprawnościowych. Jeśli pomyślnie przejdzie proste testy sprawnościowe, nie ma problemów zdrowotnych, to od września będzie uczniem klasy sportowej.
Nasza szkoła cieszy się dobra opinią w środowisku i wyróżnia się sporymi osiągnięciami sportowymi – szczególnie w piłce nożnej i lekkoatletyce. Uczniowie szesnastki w ostatnich kilku latach, dwukrotnie zdobywali medale w mistrzostwach województwa SZS w piłce nożnej, trójboju lekkoatletycznym, zaś w biegach przełajowych to co roku czołówka wojewódzka. Nasi wychowankowie startują corocznie i to z powodzeniem w wielu turniejach piłkarskich m.in. - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka, Puchar Orlika i innych.
Uczniom klas sportowych zapewnimy bardzo dobre warunki treningowe, gdyż planowane jest pod koniec kwietnia, oddanie do użytku, wielofunkcyjnego boiska sportowego przy naszej szkole! Nad rozwojem wychowanków czuwa wykwalifikowana kadra nauczycieli i trener o wysokich kwalifikacjach zawodowych i sporym doświadczeniu. Uczeń klasy sportowej może liczyć na dużą dawkę ruchu – 10 godz. zajęć sportowych tygodniowo. Informujemy, że szesnastka współpracuje z klubem sportowym Olimpia, dzięki czemu możemy korzystać z ich obiektów/boisko Orlik, hala sportowa i inne/ czy też sprzętu.
Pragniemy nadmienić, że uczniów przygotowujemy nie tylko do uprawiania sportu na wysokim poziomie, ale stawiamy też na wszechstronny rozwój i wymagamy stałych postępów w nauce.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 693-37-37-22 /trener Leszek Piśko/

dodano: 2015-04-08 14:28:31

Sprawdzian klas szóstych

Dziś szóstoklasiści piszą najważniejszy sprawdzian w swojej dotychczasowej karierze szkolnej. Zaczęli od części z języka polskiego i matematyki, po przerwie przystąpią do części dotyczącej języka angielskiego. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!
Od 13.00 na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej można obejrzeć arkusz z pierwszej części sprawdzianu a o 15.00 z części drugiej.

dodano: 2015-04-01 10:10:48

Konkurs Story CubesUczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Story Cubes. Zadaniem ich było przygotowanie opowiadań zawierających pojęcia znajdujące się na wylosowanych zestawach kości z gry Story Cubes. Po wstępnych eliminacjach, wytypowano 3 opowiadania uczniów szesnastki, po jednym z 4, 5 i 6 klasy.
Od 4 do 17 kwietnia wezmą one udział w głosowaniu internautów (jedna osoba może głosować raz dziennie na jedno wybrane opowiadanie z każdej kategorii wiekowej).
Poniżej podajemy link do opowiadań: GŁOSOWANIE

dodano: 2015-03-31 09:27:00

Ogólnopolskie wybory książek


Od 11 do 13 marca uczniowie naszej szkoły wskazywali książki, które im się podobają i które chcieliby widzieć w bibliotece. Dzięki tej akcji poznaliśmy Wasze zainteresowania czytelnicze, co ułatwi bibliotece wybór nowych książek do kupienia.
Najczęściej wymieniane przez Was pozycje, to m.in. seria Opowieści z Narnii Dziennik Cwaniaczka J. Kineya, czy seria przedstawiająca przygody Harrego Pottera.
Ogólnopolskie wybory zorganizował miesięcznik Biblioteka w szkole, włączając się w dyskusję dotyczącą nowego kanonu lektur.

dodano: 2015-03-29 08:07:54

Konkurs: Nieskończone światło...
43. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie organizowane są dla upamiętnienia pobytu Mikołaja Kopernika w naszym mieście - 22 marca 1522 r. Podczas tej wizyty po raz pierwszy ogłosił publicznie swój słynny traktat o monetach. Rok 2015 został ogłoszony przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Światła. W związku z tym, tematem przewodnim tegorocznych Grudziądzkich Dni Kopernikowskich jest światło i związane z nim technologie. Włączając się w obchody zaprosiliśmy uczniów klas I-VI szkół podstawowych miasta i gminy Grudziądz do udziału w konkursie plastyczno-literackim pt. Nieskończone światło… Organizatorem wystawy jest Szkoła Podstawowa nr 16, Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Zespół Placówek Młodzieżowych ,,Bursa”. Fundatorem nagród jest Urząd Gminy Grudziądz oraz Urząd Miasta w Grudziądzu. Jury oceniało prace plastyczne w następujących poziomach: klasy I - III oraz klasy IV – VI. Prace literackie natomiast oceniane były w kategoriach: klasy IV, klasy V i klasy VI.Laureaci klas I – III w konkursie prac plastycznych:
• I miejsce
Martyna Witkowska, kl. III b, SP 3
• II miejsce
Kacper Orylski , kl. III c, SP 16
• III miejsce
Szymon Lewandowski, kl. III b, SP 16

Wyróżnienia kl. I- III:
• Zuzia Maciejewska, kl. II a, SP 3
• Marcel Pokora, kl. II , SP w Nowej Wsi
• Julia Pawłowicz, kl. I b, SP w Nowej WsiLaureaci klas IV – VI w konkursie plastycznym:
• I miejsce
Zofia Kujawa, kl. V , SP w Nowej Wsi
• II miejsce
Julia Sarnowska, kl. V c, SP 16
• III miejsce
Klaudia Orłowska, kl. V a , SP 16
Wyróżnienia kl. IV – VI :
• Wiktoria Zielinkiewicz, kl. IV , SP w Nowej Wsi
• Róża Licznerska, kl. VI a , SP 16
• Lidia Gutkowska, kl. V c , SP 16
• Gabrysia Fyda, kl. VI a , SP 16
• Jonatan Szeligowski, kl. V c , SP 16


Laureaci w konkursie prac literackich:


Klasy IV:
• I miejsce
Martyna Modliszewska, kl. IV b, SP 15
• II miejsce
Zuzanna Jarentowska, kl. IV b, SP 16
• III miejsce
Marysia Kujawa, kl. IV , SP w Nowej WsiKlasy V:
• I miejsce
Agata Preuss, kl. V d, SP 15
• II miejsce
Maciej Brzóskiewicz, kl. V d, SP 16
• III miejsce
Urszula Majewska, kl. V b, SP 15
Klasy VI:
• I miejsce
Nina Becherka, kl. VI d, SP 15
• II miejsce
Nikoletta Chmielewska, kl. VI, SP w Nowej Wsi
• III miejsce
Aleksandra Kuchta, kl. VI b, SP 15
• Wyróżnienie Dominika Podgórska, kl. VI b, SP 16

dodano: 2015-03-28 22:42:44

Uwaga!W obecnym roku rozliczeniowym już tradycyjnie będzie możliwość oddania 1% podatku na naszą szkołę.
Dane do wpisania: KRS 0000298217, cel szczegółowy 1% Oddział Regionalny TPD koło przy SP16 w Grudziądzu.

dodano: 2015-03-25 15:47:02

III miejsce w turnieju Jestem sprawny
Reprezentacja naszej szkoły złożona z uczniów klasy I d zajęła III miejsce w Miejskim Turnieju Jestem sprawny, który odbył się 23 marca w Hali sportowej na osiedlu Lotnisko.
Gratulujemy młodym sportowcom i wychowawczyni pani Agnieszce Lewandowskiej.

dodano: 2015-03-24 17:33:46

Zasady zdrowego odżywiania
W ramach programu Owoce i warzywa w szkole dla klas I - III zorganizowano konkurs plastyczny, upowszechniający wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy III d - Anna Paluszkiewicz
II miejsce zajęła uczennica klasy I c - Maria Marchlewicz
III miejsce zajęła również uczennica klasy I c - Julia Mazur

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy a zwyciężczyniom gratulujemy!

Adriana Kęsik

dodano: 2015-03-24 14:15:32

Zebrania z Rodzicami24 marca zapraszamy Państwa na zebranie z rodzicami

16.00 - klasy I - III
17.00 - klasy IV - VI

W czasie zebrań tradycyjnie będzie się odbywał Kiermasz świąteczny.

dodano: 2015-03-22 18:00:24

Podsumowanie tegorocznych Konkursów Kuratora Oświaty

W roku szkolnym 2014/2015 w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych brało udział troje uczniów naszej szkoły. Laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego została Aleksandra Siedlecka z kl. 6b, tytuł finalisty w tym samym konkursie wywalczył Kacper Kozak, również z kl. 6b. Uczniów do konkursu przygotowała pani Małgorzata Zubrzycka. Natomiast w Konkursie Przedmiotowym z Matematyki tytuł finalisty uzyskał uczeń klasy 5b - Kacper Federewicz, którego do konkursu przygotowywała pani Ewa Morgiewicz. Podczas szkolnego apelu uczniowie odebrali gratulacje od dyrektora szkoły i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 27 marca laureatów czeka uroczysta gala w Toruniu.

dodano: 2015-03-20 14:17:02

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Szkolny chór Cantabile zajął I miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez ZSO nr 1 w Grudziądzu.
Zaśpiewaliśmy Imagine Johna Lennona w aranżacji zespołu Glee. Był to debiut dla solistek - Wiktorii Lewandowskiej i Karoliny Gronek.
Świetny występ chóru został doceniony przez jurorów i publiczność.

M. Modliborska

dodano: 2015-03-20 13:05:22

Dzień Matematyki

Inscenizacja Cyfromania przedstawiona przez uczniów klasy IVa, gra: Sprawne liczenie kosztów zakupów oraz fantastyczna: Bajka nie dla małych dzieci z zadaniami napisana przez panią Agnieszkę Wrześniak, to były osobliwe aspekty naszego Dnia Matematyki.

E. Morgiewicz


dodano: 2015-03-17 13:33:13

Światowy Dzień PoezjiŚwiatowy Dzień Poezji stał się okazją do spotkania z twórczością Juliana Tuwima oraz zaproszenia do naszej biblioteki uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych.
Uczniowie klas trzecich wysłuchali recytacji utworów w wykonaniu starszych kolegów, obejrzeli prezentację multimedialną, ponadto wysłuchali muzycznych interpretacji tekstów Tuwima, a także podziwiali wystawę poświęconą poecie.
Monika Szulc

dodano: 2015-03-16 14:20:10

SP 16 górą !

W Międzyszkolnym Konkursie z Języka angielskiego pt. Projekt Christmas organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Grudziądzu zdobyliśmy aż TRZY miejsca!

W klasach 1-3:
I miejsce zdobył Juliusz Catarozzo z klasy 2c
III miejsce zdobyła Dominika Łożyńska z klasy 1b

W klasach 4-6:
III miejsce zdobyła Paulina Klucznik z klasy 4d

SERDECZNIE GRATULUJEMY and see you later …
A. Mięsikowska

dodano: 2015-03-13 09:44:20

Pamięci żołnierzy wyklętych


Zbigniew Herbert napisał kiedyś: nie dajmy zginąć poległym. Odpowiadając na jego apel, tradycyjnie w naszej szkole odbywają się uroczystości poświęcone świętu żołnierzy wyklętych. Oni - wyklęci przez komunistyczny system, nie złożyli broni, jeszcze raz poszli do lasu bronić miejscowej ludności przed władzą UB, NKWD i MO. Młodzież klas szóstych pod kierunkiem pani K. Miller przygotowała apel, któremu towarzyszyła wystawa fotograficzna, pokazująca trudne życie i działalność Niepokornej Armii. Fotografie udostępniła szkole grupa rekonstrukcyjna Rota. Była to doskonała lekcja historii współczesnej.

dodano: 2015-03-10 09:31:17

KONKURS WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
Nasza szkoła bierze udział w konkursie organizowanym przez UNICEF. Celem konkursu jest wybranie najciekawszego i najbardziej oryginalnego projektu charytatywnej laleczki przygotowanej przez dzieci w ramach projektu Wszystkie Kolory Świata.
Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę będzie prowadzony na oficjalnym fan page’u projektu Wszystkie Kolory Świata na portalu społecznościowym Facebook:
(www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata).
Fan page będzie aktywny od dnia rozpoczęcia konkursu.
Głosowanie na naszą wybraną laleczkę rozpoczyna się 10 marca 2015 r. od godziny 11.00 i potrwa do 16 marca 2015 r. do godziny 11.00.

Także moi drodzy głosujemy, czasu jest mało, a liczy się każdy głos.

Głosować można tylko raz dziennie.
A. Jagodzińska

dodano: 2015-03-03 08:45:45

Zmagania lekkoatletyczne trzecioklasistów4 lutego 2015 roku reprezentanci klas trzecich wzięli udział w indywidualnych halowych mistrzostwach miasta Grudziądz szkół podstawowych w lekkiej atletyce.
Celem głównym tych mistrzostw jest upowszechnienie lekkiej atletyki wśród dzieci w ramach realizacji programu: Lekkoatletyka dla każdego KIDS ATLETICS.
Organizatorem tej sportowej imprezy jest Urząd Miejski i GKS Olimpia. Było to już drugie spotkanie na mecie, czyli runda zimowa.
Po raz pierwszy reprezentacje szkół spotkały się w rundzie jesiennej (17 listopada 2014 r.) Zawodnicy startowali w kilku konkurencjach (osobno dziewczęta i chłopcy): bieg na 40 metrów, bieg na 300 metrów, skok w dal z miejsca, rzut oburącz piłką lekarską w przód sprzed klatki piersiowej.
Uczniowie, którzy stanęli na podium zostali nagrodzeni dyplomami. A było ich sporo!
Opiekunami naszej reprezentacji są: p. Aneta Watkowska i p. Edyta Szałańska.
Nagrodą główną jest Puchar Prezydenta Miasta w klasyfikacji drużynowej z trzech rund (jesiennej, zimowej, wiosennej).
Do tej pory poszło nam całkiem nieźle, jesteśmy w czołówce.


Runda jesienna:
Weronika Soludczyk kl. III a - I miejsce; skok w dal
Adrian Vetter kl. III a - I miejsce; skok w dal
Hanna Siedlecka kl. III b - I miejsce; bieg na 300 m
Jan Bonikowski kl. III a - I miejsce; bieg na 300 m
Kewin Szustak kl. III a - I miejsce; rzut piłką lekarską
Martyna Nawacka kl. III a - I miejsce; bieg na 40 m
Milan Piwowarczyk kl. III d - II miejsce; bieg na 40 m
Nikola Serocka kl. III b - II miejsce; skok w dal
Mikołaj Brzostowski kl. III b - II miejsce; rzut piłką lekarską
Anna Kowalska kl. III a - II miejsce; bieg na 300 m
Runda zimowa:
Anna Kowalska kl. III a - I miejsce; bieg na 300 m
Mateusz Kowalski kl. III a - I miejsce; skok w dal
Martyna Nawacka kl. III a - I miejsce; bieg na 40 m
Jan Bonikowski kl. III a - I miejsce; bieg na 300 m
Kewin Szustak kl. III a - II miejsce; rzut piłką lekarską
Adrian Vetter kl. III a - II miejsce; skok w dal
Hanna Siedlecka kl. III b - II miejsce; bieg na 300 m
Weronika Soludczyk kl. III a - III miejsce; skok w dal
Trzymajcie za nas kciuki w rundzie wiosennej!
Aneta Watkowska

dodano: 2015-02-24 10:07:05

WALENTYNKI


13 lutego świętowaliśmy w naszej szkole nie tylko rozpoczęcie ferii zimowych, ale też walentynki. Tradycyjnie już życzenia i upominki roznosiła Poczta Walentynowa. Nowością była zabawa szkolna dla uczniów klas 4-6. Wszyscy uczniowie mogli wykazać się nie tyle wiedzą co kreatywnością i twórczym podejściem do tematu. Efekty pracy uczestników zaprezentowane zostały na wystawie.

Wyniki współzawodnictwa klas przedstawiają się następująco:
I miejsce klasa 5c (40 pkt) - nagroda - trzy wybrane nagrody główne
II miejsce klasy 4d, 6a, 6b (38 pkt) - nagroda - obie nagrody główne
III miejsce klasa 6c (37 pkt) -nagroda - jedna wybrana nagroda główna

Żadna z klas nie uzyskała maksymalnej liczby 45 pkt.
Prawie wszystkie klasy w całości zaangażowały się w pracę i uzyskały maksymalną liczbę punktów zarówno za zachowanie jak i za aktywność.

Samorząd Szkolny

dodano: 2015-02-20 15:03:18

MISTRZYNIE GRUDZIADZA W TENISIE STOŁOWYM

Po raz pierwszy w historii szkoły dziewczęta z „szesnastki” zdobyły Mistrzostwo Miasta w Tenisie Stołowym!
W rozegranych 26.01 2015r zawodach drużyna dziewcząt w składzie: Nina Kieloch z 5b i Angelika Maj z 6a, bardzo szybko doszły do ścisłego finału, w którym zmierzyły się ze Szkołą Podstawową nr 20. Po naprawdę bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku, w którym niektóre sety ciągnęły się nawet do 20 punktów pokonały ostatecznie swoje rywalki zdobywając tym samym Mistrzostwo Grudziądza i awans do zawodów wojewódzkich.
Ćwierćfinały wojewódzkie rozegrane zostały 10.02.2015r w Toruniu, dziewczęta zajęły w nich VI miejsce i niestety nie awansowały już dalej.
Mimo wszystko gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

H. Asensky

dodano: 2015-02-12 13:30:49

Gościnny koncert

Uczniowie naszej szkoły Wiktoria Glaza i Patryk Ostrowski wraz ze swoim kolegą z Grudziądzkiej Orkiestry Dętej - Szymonem Paczkowskim dali niecodzienny koncert na puzon i dwa klarnety. Młodzi muzycy uatrakcyjnili lekcje o instrumentach dętych w klasach 6a i 6c.

dodano: 2015-02-06 13:26:37

Informacje Samorządu Uczniowskiego


W piątek 6 lutego odbędzie się dyskoteka szkolna :
- w godzinach 16.30 – 19.00;
- na dyskotece zachowujemy się zgodnie z regulaminem;
- pamiętamy o zapewnieniu sobie bezpiecznego powrotu do domu.

Do piątku 13 lutego zbieramy pieniądze dla chorego Adasia, po feriach przekażemy je na konto fundacji

Od 6 lutego rusza poczta Walentynowa:
- w dniach 6 – 12 lutego będą zbierane kartki walentynkowe;
- na każdym piętrze w czasie przerw będą dostępne dwie skrzynki;
- wrzucamy do nich kartki lub listy poprawnie zaadresowane (imię, nazwisko i klasa adresata);
- upominki większe niż kartki należy przekazywać bezpośrednio p. Agnieszce Wrześniak (upominki również powinny być zapakowane i podpisane);
- walentynki będą rozdawane 13 lutego;
- 13 lutego proponujemy walentynkowy nastrój odzwierciedlić również strojem (ubieramy się na czerwono, przypinamy serduszko czy co tam komu w duszy zagra);
- zaufane kręgi donoszą, że Samorząd planuje jeszcze jakąś niespodziankę ale jaką ….. no nie byłaby to niespodzianka.

Po feriach zapraszamy do prezentacji swoich zdolności w szkolnym konkursie „Mam talent”:
- w konkursie może wziąć udział każdy, kto ma ochotę i odwagę zaprezentować swoje zdolności publicznie;
- zgłoszenia do konkursu można składać w ciągu trzech pierwszych dni po feriach (szczególnie gorliwi mogą je przekazać przed feriami);
- zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, klasę, rodzaj prezentacji oraz środki dodatkowe niezbędne do prezentacji;
- zgłoszenia zbierają: Ola Siedlecka, Kaja Więcek i Kasia Ostrzycka (Zarząd Samorządu);
- przesłuchania odbędą się po feriach (niedługo po feriach).

Nastąpi zmiana w postępowaniu z kartonami po mleku (tymi dużymi, w których przynoszone są kartoniki jednostkowe):
- kartonów tych nie wkładamy do pojemnika na papier;
- karton rozkładamy na płasko (rozrywamy w miejscach sklejenia) i kładziemy obok koszy do segregacji (jeśli znajdziemy inne miejsce to, Was o tym poinformujemy);
- tak przygotowane kartony będą dużo łatwiejsze do zapakowania;
- z kartonikami jednostkowymi postępujemy jak dotąd (wrzucamy do wyznaczonych koszy).


Dziękujemy za współpracę w bieżącym semestrze i za aktywny udział we wspólnych przedsięwzięciach.
Życzymy udanych i bezpiecznych ferii i liczymy dalszą współpracę w drugim semestrze.

Zarząd Samorządu

dodano: 2015-02-05 13:02:38

Bezpieczne ferie

Klasy I - III brały dziś udział w Apelu dotyczącym bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz podsumowującego I semestr nauki. Apel przygotowały klasy Ie i II c wraz ze swymi wychowawczyniami panią B. Głowacką i panią E. Bergmann. Wyróżnieni zostali uczniowie wzorowi oraz uczniowie ze 100% frekwencją. Mały samorząd podsumował konkursy: Mistrz kaligrafii i Mój przyjaciel. Wychowawczynie świetlicy wręczyły swoim podopiecznym plakietki Wzorowego świetlika. Wszystkie dzieci wraz z życzeniami bezpiecznych ferii otrzymały znaczki odblaskowe.

dodano: 2015-02-04 15:03:31

Podsumowanie I semestru

Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli dziś w apelu podsumowującym I semestr. Wyróżniono trójkę uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauczaniu. Są to: Mateusz Dobrowolski z klasy IVb, Oskar Melkowski z klasy Vc oraz Aleksandra Siedlecka z klasy VIb. Gratulacje otrzymał też laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki: Kacper Federewicz. Swoją półroczną działalność podsumował także Samorząd uczniowski, który prócz podziękowań za włączanie się do różnego rodzaju akcji, przedstawił też plany na najbliższą przyszłość.

dodano: 2015-02-04 14:39:27

Nieskończone światło...

Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w Międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim pt. Nieskończone światło… organizowanym w ramach Grudziądzkich Dni Kopernikowskich 2015.
Tutaj można pobrać regulamin konkursu:

  1. REGULAMIN

dodano: 2015-02-04 14:06:11

Spotkanie bajek

30 stycznia w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla klas I -III pt: Spotkanie bajek. Młodzi aktorzy ze szkolnego Teatrzyku wrażeń poprzez swoją grę aktorską propagowali zasady dobrego wychowania. Podkreślali jak ważna jest kultura osobista oraz wzajemny do siebie szacunek. Zaproszeni uczniowie uważnie obserwowali występ, a na koniec nagrodzili artystów gromkimi brawami.
Anna Markowska

dodano: 2015-02-02 13:53:42

Wygrana w konkursie „Wzorowa łazienka”


W środę, 28 stycznia, do szkoły przewieziono roczny zapas DOMESTOSU. Jest to nagroda w konkursie Wzorowa łazienka. Akcję na terenie naszej szkoły zorganizował Mały i Duży Samorząd Uczniowski. Na prace umieszczone w galerii internetowej głosowali uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Dziękujemy za każdy oddany głos.

dodano: 2015-02-02 13:45:15

Klasa 1d na warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej

27 stycznia podczas spotkania zatytułowanego Pomóżmy ptakom przetrwać zimę pierwszaki obejrzały prezentację dotyczącą właściwego dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz poznały gatunki ptaków zimujące w Polsce. Po krótkiej przerwie dzieci wykonały zbożowe karmy dla ptaków. Na koniec odwiedziliśmy dzikie zwierzęta, które zamieszkują placówkę: dwa daniele, lisa, lochę, świnkę japońską, króliki, różne gatunki ptaków.
Agnieszka Lewandowska

dodano: 2015-02-02 12:01:38

Ludzie kartki piszą!

W ramach projektu Etwinning zostaliśmy obdarowani kartkami z Włoch, Estonii oraz Anglii. Kartki otrzymały klasy 4d oraz 5c. Tym razem są to kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jest nam bardzo miło, że projekt cieszy się takim powodzeniem. Mamy nadzieję, że nie są to nasze ostatnie wysłane kartki ! W styczniu zamierzamy wymienić się słodyczami z naszymi kolegami z Anglii ! Mniam, mniam … już nie możemy się doczekać !

A. Mięsikowska, M. Rudnik

dodano: 2015-01-16 07:49:04

Czerwony Kapturek14 stycznia w naszej szkole gościliśmy Teatr Barnaby.
Uczniowie klas I i II obejrzeli przedstawienie lalkowe „Czerwony Kapturek”.
Po spektaklu dzieci miały możliwość spróbowania swoich sił aktorskich i samodzielnego poruszania marionetkami.
Młoda publiczność z dużym zainteresowaniem obejrzała przedstawienie.

dodano: 2015-01-15 10:16:19

,,Zaczarowany liść’’

Uczennica klasy 3d, Anna Paluszkiewicz zajęła I miejsce w konkursie plastycznym: ,,Zaczarowany liść’’ , który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 12 w Grudziądzu.
Gratulujemy!!!

dodano: 2015-01-09 12:38:13

Jasełka szkolne 2014

dodano: 2014-12-20 09:41:10

Przedświąteczny występ kabaretu A-psik

dodano: 2014-12-20 09:30:03

SZLACHETNA PACZKA - POMAGAMY

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę Szlachetnej Paczki.
Nasza szkoła współtworzy paczki dla 4 grudziądzkich rodzin w potrzebie.
Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Szkołą Podstawową nr 2.
Do naszej akcji dołączyło również wiele osób prywatnych.
13 grudnia przekażemy dary naszym rodzinom.
W Grudziądzu pomoc otrzymają 84 rodziny. W całej polsce ponad 19000 rodzin. Wartość naszych 4 paczek przekroczyła 7000zł


dodano: 2014-12-15 10:56:19

FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI 13/14.12.2014R. (XIV EDYCJA)

W tym roku MAGAZYN Szlachetnej Paczki mieści się w SP16.
13 i 14 grudnia odbierzemy paczki od 84 Darczyńców i przewieziemy je 84 rodzinom które biorą udział w 14 edycji Szlachetnej Paczki.

Informacje o magazynie dla Darczyńców:

ADRES:
Kochanowskiego 19
86-300 Grudziądz

GODZINY OTWARCIA:
13.12.2014 – sobota 9:00 - 19:00
14.12.2014 – niedziela 8:00 - 17:00

KONTAKT:
Lider Rejonu Piotr Rohde tel. 503-875-125

dodano: 2014-12-12 09:41:12

Otwarcie wystawy

Wystawy 586 dni stanu wojennego i Czar PRL , to specyficzne połączenie dwóch światów, wydaje się całkiem odległych, a jednak tak bliskich. Chcemy zachęcić do pokazywania historii i wymiany doświadczeń pomiędzy pokoleniami. Jest to okazja do poznania historii najnowszej - historii naszych rodzin. Zapraszamy do odwiedzenia szesnastki i obejrzenia eksponatów. Wystawa prezentowana będzie do 15 grudnia.

Katarzyna Miller

dodano: 2014-12-10 14:19:27

Mikołajki na cztery łapyPo raz pierwszy w naszej szkole z okazji Mikołajek zamiast otrzymywać prezenty postanowiliśmy je dawać. Zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt. Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz koce i poduszki. Efekty akcji przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo cieszymy się, że tak wielu z nas odkryło radość dawania i niesienia pomocy. Dzięki tej zbiórce zwierzęta zyskały ciepłe posłania i pożywienie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w naszą akcję.

Kaja Więcek
(Samorząd Szkolny)

dodano: 2014-12-10 14:03:11

Jarmark świąteczny
Jak co roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Każda z klas samodzielnie przygotowała własne stoisko i prowadziła sprzedaż. Wszystkie wystawiane rzeczy zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców. Dzięki zaangażowaniu wszystkich akcja cieszyła się dużym powodzeniem, a zebrane przez klasy fundusze przekazane zostaną na atrakcje dla uczniów takie jak wycieczki czy wyjścia do kina. Dziękujemy za udział w kiermaszu i do zobaczenie na kolejnym.

Aleksandra Siedlecka
(Samorząd Szkolny)


dodano: 2014-12-10 13:35:27

Chór Cantabile na Jarmarku św. Mikołaja

4 grudnia chór Cantabile tradycyjnie już wystąpił na Jarmarku św. Mikołaja na Rynku. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki. Nowy skład chóru bardzo dobrze poradził sobie na drugim publicznym występie. Jako wierna publiczność chóru dopisali rodzice i sympatycy chóru. Na you toube mała próbka występu: ZOBACZ

dodano: 2014-12-08 14:25:18

Występ chóru Cantabile na uroczystości 95-lecia PCK

28 listopada szkolny chór Cantabile wystąpił podczas uroczystości z okazji 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu. Podczas tej samej uroczystości nagrodę za II miejsce w konkursie plastycznym na plakat pt.: 95 lat działalności PCK. odebrała uczennica klasy V c - Ewelina Rec.

dodano: 2014-12-08 14:11:22

SZLACHETNA PACZKA ŁĄCZY LUDZI

Zadzwonił do nas Pan Jakub i powiedział że chciałby pomóc rodzinie którą wybrała SP16 i poprosił o listę potrzeb rodziny. Dzisiaj przyjechał z darami. To co zobaczyliśmy spowodowało że łezka nam się w oku zakręciła ze szczęścia. Również nauczyciele pomagają przynosząc odzież, już mamy piękne dwie sukienki dla rodziny. To jest właśnie magia \"Szlachetnej Paczki\". W akcję również włączyła się cała społeczność SP nr 16 w Grudziądzu.
Dziękujemy wszystkim ludziom o złotych sercach.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc, to zapraszamy na stronę: www.szlachetnapaczka.pl, zostało jeszcze 20 rodzin. W sumie pomożemy 84 rodzinom.
DOŁĄCZ DO NAS!!!

dodano: 2014-12-04 08:29:15

Gazetka szkolna

Pojawił się kolejny jesienny (26) numer gazetki szkolnej. Zainteresowanych zapraszamy do zakładki: GAZETKA SZKOLNA.

dodano: 2014-12-04 08:00:16

Kartki Europy

Już są! W ramach projektu Etwinning kartki z Hiszpanii i Włoch dotarły do SP 16 ! Na zdjęciu zadowoleni uczniowie ze swoimi kartkami!
Opiekunowie projektu:
A. Mięsikowska oraz M. Rudnik


dodano: 2014-12-01 14:29:40

Prawa Dziecka

20 listopada 2014 obchodziliśmy 25-lecie uchwalenia Konwencji Praw Dziecka, w związku z tym uczennice klasy VI b wraz z opiekunem panią Agnieszka Jagodzińska przygotowały apel dla uczniów klas I-III. Poprzez recytowane wiersze pokazaliśmy, że dziecko to mały człowiek i żeby wszyscy dorośli o tym pamiętali. Każdy człowiek czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia- w pokoju i spokoju, w miłości i poczuciu bezpieczeństwa.
/Agnieszka Jagodzińska/

dodano: 2014-12-01 09:05:37

Wróżby andrzejkowe

Dziś, w przeddzień prawdziwych andrzejek, mieliśmy okazję wywróżyć sobie, co czeka nas w bliższej i dalszej przyszłości. Szkolne andrzejki zorganizowała klasa 6 c wraz wychowawczynią panią Asią Pietrzak.

dodano: 2014-11-28 12:03:14

Próbny sprawdzian

Za nami pierwszy próbny sprawdzian klas szóstych. Było sporo emocji. Po sprawdzeniu testów, dowiemy się jak wypadła pierwsza próba przed kwietniowym sprawdzianem.

dodano: 2014-11-28 11:34:20

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zabrali tego dnia do szkoły swoje pluszowe maskotki. Na wspólnym spotkaniu klas I - III dzieci śpiewały misiowe piosenki, pląsały oraz miały okazję poznać kilka ciekawostek związanych z misiami.dodano: 2014-11-26 12:58:30

Szlachetna Paczka w SP16

Nasza szkoła co roku bierze udział w projekcie Szlachetna Paczka. W tym roku wybraliśmy już rodzinę której pomożemy. Ten spot pokazuje nasze zaangażowanie w projekt w ubiegłym roku.
My już pomagamy i gorąco zachęcamy wszystkich ludzi o złotych sercach do włączenia się do projektu Szlachetna Paczka.
Wystarczy wybrać rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl i zrobić dla niej paczkę.
Nic nie przynosi tyle radości jak pomoc innym w potrzebie, dołączcie do projektu.
Wspólnie pomożemy wszystkim rodzinom.

ZOBACZ SPOT

dodano: 2014-11-25 11:27:28

WARSZTATY W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ


22 listopada 2014r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach ANIOŁKI Z BRYSTOLU, które zostały zorganizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej.
W podziękowaniu za wspólną pracę i piękne anioły uczniowie oddali karmę na zimę dla zwierząt leśnych.

dodano: 2014-11-25 10:16:29

Głosuj na nasz film!


Moi drodzy przesyłamy Wam instrukcję głosowania na nasz film z teledyskiem pt. PYSZNY OMLECIK SP 16 Z GRUDZIĄDZA, każdy głos na wagę złota, bo super nagrody do wygrania dla szkoły!

Głosować na Prace konkursowe mogą wyłącznie osoby, które zarejestrują się na stronie Tesco dla szkół.
Poniżej podajemy link, pod którym można obejrzeć nasz filmik i zagłosować na niego!
Tesco dla szkół (Internauta musi tu podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres e-mail, przy czym adres e-mail nie może być stworzony w serwisie pozwalającym generować tymczasowe adresy e-mail), a następnie danego dnia każdy może zalogować się poprzez:
a. podając swój adres e-mail i hasło;
b. lub zalogują się wykorzystując swoje konto Facebook;
c. lub zalogują się wykorzystując swoje konto Google +.

Zarejestrować się na stronie mogą osoby pełnoletnie, posiadające pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych oraz osoby, które ukończyły lat 13 i nie są ubezwłasnowolnione całkowicie i podadzą prawidłowe dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, daty urodzenia i adres e-mail. W imieniu osób, które nie ukończyły lat 13 rejestracji powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny.

Głosujemy na film przez cztery tygodnie w terminie od poniedziałku 17.11.2014r. od godz. 12.00 do poniedziałku 15.12.2014r. do godz. 12.00.

Każdy Internauta może oddać codziennie jeden głos na Film pt. PYSZNY OMLECIK SP 16 Z GRUDZIĄDZA !!!!
Jedna osoba fizyczna może posiadać jedno konto użytkownika, za pomocą którego głosuje.
Dziękujemy za każdy głos Emilia i Ada

dodano: 2014-11-22 17:24:02

Wolność wychodzi z klas

Jednym z elementów Tygodnia Patriotycznego, obchodzonego hucznie w nasze szkole, był konkurs Wolność wychodzi z klas.
Konkurs polegał na przygotowaniu najpiękniejszej dekoracji drzwi klasowych. Oto efekty:

dodano: 2014-11-22 14:32:54

Laureaci jesiennych konkursów

W listopadzie Młodszy Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy związane z obecną porą roku. Pierwszym, był konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych, pod hasłem Jesień oczami dziecka .

Nagrodzeni uczniowie to:
Antonina Olczyk kl. I a – I miejsce
Amelia Reszkowska kl. I – II miejsce
Jagoda Bednarczyk kl. I a – III miejsce
Nikola Łuczak kl. I – IV miejsce
Wiktor Kuczkowski kl. I a - wyróżnienie
Jakub Wełnicki kl. I a – wyróżnienie
Michael Hilla kl. I b – wyróżnienie

Drugim konkursem był konkurs recytatorski Jesienne wierszowanie dla kl. II i III.
W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Julia Furmankiewicz z klasy II b, a wyróżnienie otrzymał Wojciech Kaźmierczak również z kl. II b.
W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Róża Kowalkowska z kl. III b, natomiast wyróżnienie Marta Duda także z kl. III b.
/Anita Rodzińska/

dodano: 2014-11-22 13:15:14

Kartki Europy


W ramach programu eTwinning w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt pt.: Kartki Europy. Naszymi partnerami w tym projekcie są szkoły z Hiszpanii i Włoch. Uczniowie z klasy 5c, 5a i 4d przygotowali pocztówki, na których zostały zamieszczone podstawowe informacje w języku angielskim. Kartki zostały wysłane do Turynu i Madrytu.
Dzieci z zapałem zaangażowały się w ten projekt. Teraz z niecierpliwością czekają na pocztówki od nowych kolegów i koleżanek z bliźniaczych szkół.
Magdalena Rudnik

dodano: 2014-11-22 12:03:18

11 listopada - Święto Niepodległości

Wśród wielu atrakcji przygotowanych z okazji świętowania niepodległości znalazły się uroczystości przygotowane przez klasy 2b i 2d oraz 5b.
Przybyli ułani w wykonaniu najmłodszych artystów: ZOBACZ

dodano: 2014-11-22 11:42:37

Spotkanie z Grupą Rekonstrukcyjną Rota

W ramach obchodów Tygodnia Patriotycznego nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej Rota.

dodano: 2014-11-21 19:26:42

Śniadanie daje moc

Uczniowie klas I - III, jak co roku, wzięli udział w programie: Śniadanie daje moc. Efektem ich prac było przygotowanie pysznego, zdrowego śniadania.

Więcej zdjęć można obejrzeć w Galerii.

dodano: 2014-11-21 14:43:23

Udane występy najmłodszych piłkarzy!


Z okazji otwarcia Akademii Piłkarskiej Olimpii Grudziądz został zorganizowany turniej piłkarski dla uczniów rocznika 2005 /III klasa/ i 2006 /II klasa/.
W zawodach wzięli udział oczywiście uczniowie z naszej szkoły i spisali się znakomicie. Chłopcy z klas III wygrali zdecydowanie turniej, pokonując w finale SP-7 2:1, natomiast rocznik 2006 zajął 2 miejsce /w finale porażka z SP-21 1:4/. W turnieju „trzeciaków” startowało 8 grudziądzkich szkół, zaś w kategorii klas drugich rywalizowało 7 szkolnych ekip z naszego miasta. Zmagania eliminacyjne odbywały się w hali sportowej na osiedlu Lotnisko, natomiast mecze finałowe z udziałem naszych drużyn – na głównej płycie stadionu Olimpii. Turniej cieszył dużym zainteresowaniem i był bardzo emocjonujący. Nasi reprezentanci pokazali i się z bardzo dobrej strony. Otrzymaliśmy też jedną nagrodę indywidualną - uczeń z klasy III Jasiu Bonikowski został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody i sportowe upominki m.in. piłki, koszulki i okazjonalne czapki z logo Akademii. Sporo zyskała też nasza szkoła, bo otrzymaliśmy za swoje wyniki voucher na sprzęt sportowy w firmie RG o wartości 450 zł! Warto wspomnieć, że nagrody zawodnikom wręczał m.in. znany, były reprezentacyjny piłkarz - Radosław Majdan. Więcej o turnieju można przeczytać na stronach Gazety Pomorskiej – link można też tam obejrzeć zdjęcia z turnieju.

Skład rocznika 2005: Jan Bonikowski, Stefan Borowski, Kacper Maziarz, Fabian Szczepański, Gabriel Rogalski, Szymon Lewandowski, Kacper Wołowicz, Milan Piwowarczyk i Bartek Bedczak.

Skład rocznika 2006: Malwina Sala /jedyna dziewczynka w rozgrywkach!/, Mateusz Borkowski, Miłosz Kapusta, Hubert Mazurkiewicz, Paweł Jagodziński, Julek Catarozzo, Damian Florkiewicz, Filip Tracz, Karol i Dominik Miedzińscy
/Leszek Piśko/

dodano: 2014-11-12 13:19:12

Świetny występ sztafety
4 miejsce w województwie!


Po efektownym zwycięstwie w Sztafetowych Biegach Przełajowych o Mistrzostwo Grudziądza /8x1000m/, nasi uczniowie świetnie spisali się w finale wojewódzkim tej imprezy rozgrywanym w Bydgoszczy. W stawce najlepszych drużyn województwa zajęli wysokie czwarte miejsce! Jest to najlepszy wynik sztafety chłopców z naszej szkoły w historii startów w tej imprezie! Siłą naszej reprezentacji był silny i wyrównany skład oraz ambitna i waleczna postawa na trasie biegu. Nasza reprezentację tworzyli piłkarze z klasy sportowej oraz …. Bartek Kościecha.

Skład naszej ekipy: Maciej Brzóskiewicz, Mateusz Nawacki, Damian Zatowski, Kacper Strażewski, Denis Rienkiewicz, Bartosz Kościecha, Szymon Moskwa i Oskar Miks.
/L. Piśko/

dodano: 2014-11-12 13:00:18

Tydzień patriotyczny

W ramach obchodów Tygodnia patriotycznego, związanego z rocznicą odzyskania niepodległości, uczniowie postanowili wyrazić swój patriotyzm strojem nawiązującym do barw narodowych. Większość uczniów podeszła do przygotowania swoich strojów nie tylko z zaangażowaniem, lecz też z dużą radością, której kulminacją była prezentacja strojów na apelu. Teraz przed uczniami kolejne zadanie polegające na udekorowaniu drzwi do klas, efekty ich pracy zobaczymy już jutro a widząc entuzjazm z jakim się do tego zabierają, będzie na co popatrzeć.
/Agnieszka Wrześniak/


dodano: 2014-11-06 14:05:12

Ku niepodległej


31 października uczniowie klasy VI b pod opieką nauczyciela historii brali udział
w uroczystości upamiętniającej odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Honorowymi gośćmi tego spotkania pokoleń byli kombatanci, żołnierze Armii Krajowej.
Uczniowie poznali ich wojenne losy i powojenną niełatwą rzeczywistość.
Spotkanie miało bardzo osobisty charakter, oprócz realizacji celów edukacyjnych,
służyło umacnianiu międzypokoleniowych więzi i kształtowaniu wśród młodych ludzi szacunku wobec narodu i jego historii.

dodano: 2014-11-03 15:06:45

Uroczystości patiotyczne

W środę 29 października przypadała 75 rocznica rozstrzelania 10 grudziądzan przez niemieckich oprawców na placu przed budynkiem straży pożarnej.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczcili pamięć rozstrzelanych przez hitlerowców krótkim montażem słowno-muzycznym.
Złożono kwiaty i zapalono znicze.
To dobra i potrzebna lekcja historii i patriotyzmu.
Św. Jan Paweł II powiedział, że naród, który nie pamięta o swojej przeszłości jest narodem bez przyszłości.

dodano: 2014-11-03 14:54:51

Jesienny konkurs recytatorski

30 października reprezentanci klas drugich i trzecich wzięli udział w Konkursie recytatorskim, którego tematem była jesień. Publiczność miała okazję wysłuchać pięknych, jesiennych wierszy w przeróżnych interpretacjach. Wyniki konkursu już wkrótce.

dodano: 2014-10-31 11:23:11

Międzyszkolny Turniej Biblioteczny

28 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 7 na Strzemięcinie odbył się Międzyszkolny Turniej Biblioteczny. Tematem przewodnim turnieju była Akademia pana Kleksa.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agata Rutkowska z VIa, Jakub Gumkowski z Vc i Antek Antkiewicz z IVc.
Uczestnicy musieli wykazać się dokładną znajomością lektury i dodatkową wiedzą czytelniczą.
Nasi uczniowie zajęli II miejsce w tym turnieju.
Gratulujemy.
/Grażyna Gajek/


dodano: 2014-10-31 09:47:46

Gościnne występy kabaretu A-psik

21 października kabaret A-psik uświetnił swoim występem Forum Porozumienia w Szkole, w którym uczestniczyli pedagodzy, nauczyciele i dyrektorzy grudziądzkich szkół. Nasi młodzi artyści wystawili skecz pt: Lekcja informatyki.

dodano: 2014-10-23 13:42:05

Jesienne kolory w wazonie

18 października grupa dwudziestu uczniów wyruszyła do Centrum Edukacji Ekologicznej, tworzyć wspaniałe kompozycje z darów jesieni. Warsztaty pt. Jesienne kolory w wazonie okazały się strzałem w dziesiątkę. Uczestnicy z ogromnym zapałem własnoręcznie wykonywali bukiety z owoców drzew i liści. Opiekę w tym dniu nad młodymi twórcami sprawowały: p. Magdalena Rudnik, p. Emilia Osyka
i p. Magdalena Lewińska.
/Magdalena Rudnik/

dodano: 2014-10-20 13:59:20

Tydzień patriotyczny


Tydzień Patriotyczny to szereg wydarzeń organizowanych przez różne organizacje
i instytucje z okazji Święta Niepodległości. Elementem łączącym te wydarzenia jest patriotyzm, a inicjatywa została zapoczątkowana w 2008 roku. Nasza Szkoła, w tym roku, również będzie obchodziła Tydzień Patriotyczny, który będzie trwał od 5 do 14 listopada.
Harmonogram Tygodnia Patriotycznego, który w tym roku będzie miał hasło: Wszyscy czujemy się Polakami – Patriotami, przedstawia się następująco:
5 listopada - Muzyczne drogi do Niepodległości - słuchamy pieśni patriotycznych
6 listopada - Patriotyzm nas inspiruje - przegląd strojów w barwach narodowych
7 listopada - Wolność wychodzi z klas – konkurs na najlepiej ozdobione drzwi klas
12 listopada - Cierpieli w imię Ojczyzny - spotkanie z grupą rekonstrukcyjną
13 listopada - Orzeł może …. - gra szkolna
14 listopada - Apel - podsumowanie akcji

dodano: 2014-10-17 14:11:30

Plener plastyczny

15 października dla członków koła plastycznego odbył się plener malarski w Rudniku. W pięknym jesiennym klimacie, na plaży Delfin, uczniowie tworzyli pejzaże (malarstwo, rysunek). Efekty pracy plenerowej można podziwiać na wystawie w szkole na I piętrze.


dodano: 2014-10-17 13:44:33

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótką część artystyczną wraz z życzeniami przygotowali uczniowie klasy 6 d. Wszystkim pracownikom naszej szkoły składamy jeszcze raz najlepsze życzenia.

dodano: 2014-10-16 13:48:34

Pasowanie klas pierwszych

14 października pierwszoklasiści, w obecności rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły, zostali mianowani na pełnoprawnych uczniów szesnastki. Program artystyczny przygotowali uczniowie klas III d i III c. Serdecznie dziękujemy.

dodano: 2014-10-16 12:15:33

Dzień Papieski

W związku z przypadającym w tym roku XIV Dniem Papieskim 10 października w naszej szkole odbył się apel, który przygotowali uczniowie klasy IV b. Przypomnieli oni ważne momenty z życia i pontyfikatu kanonizowanego w tym roku Jana Pawła II - przyjaciela młodych, który umiał rozmawiać, słuchać i wskazywać drogę. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego Świętymi Bądźcie stanowi dla uczestniczących w apelu uczniów klas IV-VI zachętę do podążania drogą świętości.
A. Kwiatkowska, D. Thom


dodano: 2014-10-15 08:29:45

Ruszyła sprzedaż cegiełek

Pierwszą osobą, która zakupiła cegiełkę na dodatkowe wsparcie budowy boisk wielofunkcyjnych do mini piłki nożnej i ręcznej, jest MATEUSZ DOBROWOLSKI - uczeń klasy IV b. Jak sam powiedział: suma za którą kupił cegiełkę pochodzi z jego oszczędności. Tym gestem Mateusz otworzył listę sponsorów i jako pierwszy został na nią wpisany. Uczeń został poproszony, aby również podziękował swoim rodzicom za cenne wsparcie inwestycji!


dodano: 2014-10-14 11:09:28

Jesienne Biegi Przełajowe z Szesnastką

W czwartek 9.10.2014 roku odbył się III Jesienny Przełajowy Bieg z Szesnastką. Po raz kolejny dopisała nam pogoda, która sprzyjała zawodnikom podczas rywalizacji. Frekwencja również była bardzo dobra, chociaż liczyliśmy na większe zainteresowanie ze strony uczniów klas VI. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 1000 m. Był to dla zawodników ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się sztafetowymi biegami przełajowymi, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek. Rywalizacja w każdym biegu była bardzo zacięta i trzymała w napięciu do samego końca. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Kategoria dziewczęta klas IV
1 m Amelia Senica 4 b
2 m Koper Kinga 4a
3 m Nowicka Agata 4 d

Kategoria chłopców klas IV
1 m Kamiński Kamil 4d
2 m Biegański Jakub
3 m Pawlikowski Bartek 4b

Kategoria dziewcząt klas V
1 m Czerwińska Zofia 5d
2 m Langowska Marta 5 c
3 m Klonowska Agata 5a

Kategoria chłopców klas V
1 m Brzóskiewicz Maciej 5d
2 m Besaraba Mateusz 5 b
3 m Szeligowski Jonatan 5c

Kategoria dziewcząt klas VI
1 m Gronek Karolina 5 a
2 m Ostrzycka Katarzyna 5d
3 m Uliszewska Amelia 5d

Kategoria chłopców klas VI
1 m Miks Oskar 6d
2 m Moskwa Szymon 6d
3 m Kościecha Bartek 6 b

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale oraz nagrody rzeczowe. Tegoroczna edycja pokazała, że z roku na rok wzrasta poziom sportowy, jak i organizacyjny. Wszystkim medalistom i pozostałym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a kibicom dziękujemy za gorący doping.Organizatorzy III Jesiennego Biegu Przełajowego

dodano: 2014-10-10 12:20:06

Mamy nowy Samorząd Uczniowski

W środę, 8 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosować mógł każdy uczeń klas 4-6, na specjalnych kartach do głosowania wybieraliśmy Przewodniczącego Samorządu oraz Rzecznika Praw Ucznia. Wybory poprzedzone były barwną i bardzo profesjonalnie przygotowaną kampanią wyborczą. Kolorowe plakaty zagościły na szkolnych korytarzach, a na tablicy umieszczonej w holu głównym mogliśmy zapoznać się z listami kandydatów oraz ich programem wyborczym.
Oddano 254 ważne głosy, przeliczyła je komisja złożona z przedstawicieli uczniów klas V i VI.
Oto wyniki:
Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Aleksandra Siedlecka
Zastępca Przewodniczącej: Katarzyna Ostrzycka
Rzecznik Praw Ucznia: Kaja Więcek
Gratulujemy serdecznie, życzymy owocnej pracy we współdecydowaniu o szkole. Za zorganizowanie wyborów i ważną lekcję samorządności dziękujemy opiekunowi Samorządu Uczniowskiego w SP 16 – pani Agnieszce Wrześniak.

dodano: 2014-10-10 08:55:20

Piłkarze Olimpii gościli w naszej szkole

We wtorek 7 października gościła w naszej szkole delegacja pierwszoligowej Olimpii Grudziądz - piłkarze/Michał Wróbel, Adam Banasiak, Marcin Smoliński i Bartosz Jaroch/ oraz trener Jacek Paszulewicz . Celem wizyty była popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych i propagowanie powstającej przy grudziądzkim klubie Akademii Piłkarskiej. Nasi goście przeprowadzili m.in. interesujący trening, w którym mógł wziąć udział każdy chętny uczeń oraz złożyli dziesiątki autografów. Zajęcia były bardzo ciekawe i cieszyły się dużym powodzeniem. Nasi goście z ulicy Piłsudskiego 14 pozostawili też sporo gadżetów Olimpii, którymi zostali obdarowani najaktywniej ćwiczący uczniowie. To jeszcze nie wszystkie prezenty od „Olimpijczyków”. Dla chętnych mamy też sporo tzw. voucherów /o wartości 50 zł/ czyli kuponów na jeden miesiąc bezpłatnych treningów w Olimpii. Każdy chętny uczeń, który lubi piłkę nożną i chciałby spróbować swoich sił na treningach w Olimpii, a nie jest jeszcze jej członkiem, może się po taki voucher zgłosić do trenera Leszka Piśko w ciągu najbliższych dni. Jeśli treningi spodobają się komuś, to może pozostać w Olimpii na dłużej, jeśli nie to rezygnuje i szuka dla siebie innego sportu! Na stronie Olimpii pojawił się krótki film prezentujący pobyt gości z Olimpii w naszej szkole oto link: Pokaz treningowy

dodano: 2014-10-09 13:26:47

Pamięci księdza Zdzisława Peszkowskiego


8 października uczniowie klasy 6b razem z panią Kasią Miller i panem dyrektorem wybrali się pod pomnik ks. Zdzisława Peszkowskiego. Spotkali się tam z panią Karolą Skowrońską - Przewodniczącą Zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej. Pani Karola opowiedziała naszym uczniom o związkach ks. Zdzisława Jastrzębiec - Peszkowskiego z Grudziądzem. Okazją do tej lekcji historii była rocznica śmierci księdza Peszkowskiego (ur. 23 sierpnia 1918 w Sanoku, zm. 8 października 2007 w Warszawie). Ksiądz Zdzisław Peszkowski, kapelan Rodzin Katyńskich, od 21.12.1994 r. honorowy obywatel Grudziądza, od 1938 roku kształcił się w Szkole Podchorążych Kawalerii w Grudziądzu, uczestnik wojny obronnej 1939 roku. Gimnazjalista, harcerz, rotmistrz, ksiądz i później kapelan. Spoczywa w Katedrze Opaczności Bożej w Warszawie obok swojego przyjaciela Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego tragicznie zmarłego podczas feralnego lotu do Smoleńska. Tablicą przy pomniku opiekuje się nasza szkoła. Obecną wystawę przygotowała pani Dorota Thom - nauczycielka religii.

dodano: 2014-10-09 12:47:57

Konkurs informatyczny BÓBR

Trwają zapisy na zawody IX edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. W Konkursie mogą wziąć udział:
- uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (zapisy: Pan Piotr Rohde lub nauczyciele informatyki),
- uczniowie klas I-III szkół podstawowych (zapisy: Pani Anita Rodzińska).
Konkurs odbędzie się 14 listopada 2014r.
-klasy IV-VI o godzinie 10.00,
-klasy I-III o godzinie 12.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. (Pytania z lat ubiegłych można znaleźć na stronie www.bobr.edu.pl)

dodano: 2014-10-09 11:07:02

Potyczki sześciolatków

7 października 2014 roku przedstawiciele klasy IB reprezentowali naszą szkołę w drugich międzyszkolnych potyczkach: Sześciolatek
w szkole
w ramach miejskiego programu: Zdrowe żywienie i ruch podstawą piramidy edukacji.
Imprezę honorowym patronatem objął Prezydent Grudziądza. Organizatorami byli: Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Grudziądzu
oraz Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli. Spotkanie sześciolatków odbyło się w ZSO Nr 2, przy ulicy Sobieskiego w Grudziądzu. Celem imprezy było: propagowanie zdrowego stylu życia i szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz integracja sześciolatków szkół podstawowych z terenu Grudziądza.
Nasi reprezentanci z dużym zaangażowaniem rozwiązywali poszczególne zadania przy kolejnych stanowiskach. Wykazali się umiejętnością pracy w grupie. Zadania wymagające aktywności fizycznej kończone były przed czasem.
Potyczki zakończyły się wręczeniem medali i dyplomów oraz owocowych chipsów symbolu zdrowej żywności.
Gratulacje dla naszych odważnych sześcioletnich pierwszaków!: Zuzanny Pyżewskiej, Oksany Tkaczyk, Mateusza Piechowskiego, Krystiana Wiśniewskiego.
M.Mrozek

dodano: 2014-10-08 15:12:14

Szlachetna Paczka w SP16 - szkolenie

W dniach 4-5 października 2014r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbywały się szkolenia Wolontariuszy Szlachetnej Paczki.
Przyszli Wolontariusze poznawali zagadnienia związane z wolontariatem m.in. idea Szlachetnej paczki, rozmowa z rodziną, spotkania z Darczyńcami, organizowanie magazynu.
W tym roku finał odbędzie się 13-14 grudnia, magazyn Szlachetnej Paczki będzie mieścił się przy Szkole Podstawowej nr 16.
W szkoleniu uczestniczyło 28 Wolontariuszy.
W dalszym ciągu brakuje 2 Wolontariuszy.
Liderem Szlachetnej Paczki w Grudziądzu jest Pan Piotr Rohde.
Aby zostać superWolontariuszem należy się zarejestrować na stronie: www.superw.pl

Serdecznie zapraszamy … warto pomagać!

ZOBACZ REPORTAŻ ZE SZKOLENIA lub

ZOBACZ SPOT

dodano: 2014-10-08 12:56:38

XIV Rajd Pieszy

4 października 2014 r. odbył się XIV Rajd Pieszy Szlakiem Wojska Polskiego , w którym bardzo chętnie uczestniczyliśmy. Celem rajdu było: uczczenie pamięci poległych żołnierzy, poznanie pomników związanych z Wojskiem Polskim, rozbudzanie więzi patriotycznych z własnym regionem, krzewienie turystyki pieszej wśród dzieci i młodzieży oraz aktywny wypoczynek. Udało nam się to w 100%. Trasa Rajdu przebiegała następująco: Real (przystanek tramwajowy) – Las Rudnicki – Park Miejski - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego( złożenie kwiatów) – Szkoła Podstawowa nr 5 w Mniszku. Łącznie przeszliśmy 10 km. Opiekunami były: p. Emilia Osyka i p. Adriana Kęsik, p. Magdalena Rudnik i p. Aneta Watkowska.
Na trasie rajdu odbył się konkurs: Historia Wojska Polskiego, w którym udział wzięły 2 koleżanki z klasy 5 b – Martyna Paszkiewicz i Dominika Jagodowska. Dziewczyny zajęły 2 miejsce. Gratulacje!!!
Rajd zakończył się poczęstunkiem w postaci michy pomidorówki. Do zobaczenia na trasie podczas kolejnego rajdu!
(M.R.)

dodano: 2014-10-06 14:54:03

Rajd Ziemniaka

27 września 2014 r. odbył się XII Rajd Pieszy Święto Ziemniaka , w którym bardzo chętnie uczestniczyliśmy. Tak jak zawsze humory dopisywały, bo pogoda była piękna.
Trasa Rajdu przebiegała następująco: Flisak – Al. 23 Stycznia – Królewska – Dworzec PKP – Park Miejski – Las Rudnicki – OW DOMPOL
w Mniszku. Łącznie przeszliśmy 10 km. Opiekunami były: p. Emilia Osyka i p. Adriana Kęsik.
Na trasie rajdu odbył się konkurs wiedzy o ziemniaku, w którym udział wzięły 4 koleżanki z klasy 5 b i 6 b – Nina Kieloch, Martyna Paszkiewicz, Dominika Jagodowska i Klaudia Kaczmarek. Dziewczyny zajęły 3 miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI. Gratulacje!!!
Rajd zakończył się poczęstunkiem w postaci michy grochówki i konkursem rzutu ziemniakiem.
Do zobaczenia na trasie 4 października!
(E.O.)


dodano: 2014-09-30 08:24:58

Dzień Języków Obcych

26 września Szesnastka razem z całą Europą obchodziła Dzień Języków Obcych. Tego dnia uczniowie klas 4-6 spotkali się w Sali gimnastycznej, gdzie próbowali swoich sił śpiewając znane angielskie piosenki w wersji karaoke. Poza tym ci bardziej odważni zmagali się łamaczami językowymi. Było dużo śmiechu, jeszcze więcej zabawy i całe mnóstwo języka angielskiego, który w tym dniu królował w naszej szkole.
/M. Jarentowska/

dodano: 2014-09-29 08:49:59

Niezwykła wycieczka edukacyjna

Dnia 26.09.14 r. uczniowie klasy VI b, V a i VI a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Gdańska.
Wraz z opiekunami (A. Wrześniak, K. Miller, M. Zubrzycka) swoje pierwsze kroki skierowali pod bramę Stoczni Gdańskiej i pomnik upamiętniający stoczniowców poległych w walce o wolną Polskę. Następnie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez przedstawiciela gdańskiego IPN - u. Ich głównym celem było rozbudzenie zainteresowań młodych ludzi historią, a konkretnie II wojną światową. Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy wycieczki obejrzeli film ukazujący losy syryjskiego niedźwiadka brunatnego Wojtka, maskotkę polskich żołnierzy w armii Andersa, którzy wraz z nim przebyli szlak bojowy. Historia niedźwiadka zrobiła na uczniach niesamowite wrażenie. Rozmawiając później między sobą, podziwiali jego łagodność, zamiłowanie do figli i przywiązanie do człowieka, który mimo działań wojennych go nie opuścił. Jednocześnie z wielką uwagą śledzili drogę armii Andersa, która w różnych częściach świata walczyła o wolność z hitlerowskim najeźdźcą.
Po opuszczeniu siedziby IPN – u uczniowie udali się w stronę kolejnego miejsca w Gdańsku, niewątpliwie wartego odwiedzenia.
Z uśmiechem na ustach, ciesząc się ostatnimi promieniami wrześniowego słońca, idąc ulicami jesiennego miasta, młodzi ludzie przybyli pod mury przypominające stare forty. Właśnie tam znajduje się gdańskie centrum nauki Hewelianu. Radości nie było końca, gdy uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział najpierw w warsztatach edukacyjnych w pracowni sensorycznej, gdzie wykorzystując zmysły węchu, smaku i dotyku, rozpoznawali różne przedmioty. Później podczas zwiedzania wystawy Energia, Niebo i Słońce przeprowadzali różnorakie eksperymenty z dziedziny fizyki. Chociaż przez chwilę mogli się poczuć jak wielcy odkrywcy i naukowcy. Nawet im nie przeszkadzała obecność T. Rożka, znanego dziennikarza z wykształcenia fizyka, z którym w murach fortów przeprowadzano wywiad. Następnym punktem programu były równie atrakcyjne wystawy: „Dookoła świata”, „ Łamigłówka” i „Zabawy z historią”. Zadania, jakie mieli do wykonania młodzi odkrywcy w poszczególnych salach, uczyły ich logicznego myślenia, rozwijały wyobraźnię, uczyły historii. Przede wszystkim jednak dostarczały radości i satysfakcji, a przecież w zabawie najbardziej o to chodzi.
Kiedy obowiązkowo zostały zrobione zakupy w sklepiku przy centrum nauki w Hewelianum, nadszedł czas na pożegnanie się
z Gdańskiem i powrót do Grudziądza. Uczniowie pełni wrażeń i niezwykłych naukowych doznań zajęli miejsca w autokarze i marząc
o kolejnej interesującej wycieczce w towarzystwie sympatycznych opiekunów, ruszyli do Grudziądza.
/M. Zubrzycka/

dodano: 2014-09-28 14:22:15

Rocznice wrześniowe

W związku z przypadającymi we wrześniu licznymi rocznicami historycznymi, w naszej szkole zrealizowano szereg projektów edukacyjnych, których celem było zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski.
Od 1 września na parterze szkoły prezentowana jest wystawa upamiętniająca 75 rocznicę agresji Niemiec i Rosji na Polskę, 75 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.
17 września przygotowano uroczysty apel dla klas IV – VI poświęcony ofiarom II wojny światowej poległym w walkach wrześniowych, pomordowanym w czasie okupacji, poległym w powstaniu warszawskim oraz zesłanym na Sybir.
Po apelu uczniowie klas szóstych spotkali się z panią Krystyną Borucińską – Sybiraczką , która podzieliła się z szóstoklasistami wspomnieniami z czasów swojego pobytu na Syberii.
Ponadto dla uczniów najstarszych klas zorganizowano wyjście do kina na film Miasto 44.
W najbliższej przyszłości uczniowie klas VI b i V a wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w gdańskim oddziale IPN.

/Katarzyna Miller/

dodano: 2014-09-24 13:22:29

XXXIII Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego

Przedstawiamy fotorelację z udziału naszych zawodników w XXXIII Międzynarodowych Biegach im. Bronisława Malinowskiego.
Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli swój bieg.
Pozdrawiamy zwycięzców w swoich kategoriach!


dodano: 2014-09-23 17:47:44

Próbny alarm pożarowy

Dziś w naszej szkole przeprowadzono próbny alarm pożarowy i ewakuację uczniów i pracowników szkoły. Wszyscy sprawnie opuścili budynek, w tym jeden uczeń za pomocą podnośnika przez okno drugiego piętra. Oczywiście było to z góry zaplanowane przez organizatorów.

dodano: 2014-09-19 14:06:31

Pokazy robotyki

W czwartek i piątek uczniowie klas drugich mieli okazję wziąć udział w pokazowych zajęciach z robotyki.
Mali odkrywcy w czasie spotkania z instruktorem zajęli się budowaniem i programowaniem robotów z klocków lego,
zdolnych do wykonywania przeróżnych zadań.
Była to doskonała lekcja kreatywności, wyobraźni przestrzennej i pracy w zespole.

dodano: 2014-09-19 13:38:01

Wycieczka do Rulewa

Kolejne klasy, tym razem 5b, 5c i 5d korzystały z uroków lata w parku linowym w Rulewie.
Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym: wspaniałą zabawę z dbaniem o kondycję.
Wszyscy wspaniale spisali się na wysokościach.
Magdalena Rudnik


dodano: 2014-09-18 10:31:30

Kalendarz na nowy rok szkolny


W zakładce dokumenty można znaleźć Kalendarz na rok szkolny 2014/2015 .
Znajdują się w nim daty dni wolnych, ważnych uroczystości, przerw świątecznych
i zebrań z rodzicami.

dodano: 2014-09-17 12:53:25

Pierwsza wycieczka roku szkolnego 2014/2015

To my, uczniowie z klasy I a i II a, 11 września 2014 roku uczestniczyliśmy w wyjeździe integracyjnym do Nadleśnictwa Jamy.
Tam pod opieką p. Hani przemierzyliśmy ścieżkę przyrodniczą.
Podczas leśnego spaceru słuchaliśmy opowieści o leśnych roślinach, zwierzętach i oddychaliśmy świeżym powietrzem.
Potem przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Apetyt dopisywał.
Po posiłku biegaliśmy, bawiliśmy się na leśnej polanie. To był udany dzień z przepiękną pogodą.
A. Rodzińska, B. Bilecka


dodano: 2014-09-17 12:34:01

Grudziądz na pożegnanie wakacji

Korzystając z podobno już ostatnich tak pięknych dni, klasa 6b postanowiła poczuć się jeszcze przez chwilę jak na wakacjach i wybrała się na spacer po naszym mieście. Okazało się, że nawet jeśli mieszka się w Grudziądzu od urodzenia, można w nim odkryć piękne, nieznane zakamarki. Przy Bramie Wodnej wszyscy musieli wykazać się znajomością naszego miasta i jego historii, poszło chyba nieźle, bo każdy dostał słodką nagrodę. Dopełnieniem wyprawy była wizyta w lodziarni. No tak to można kończyć wakacje, szkoda tylko, że … na kolejne trzeba poczekać prawie rok.

dodano: 2014-09-11 08:27:17

Zebranie z rodzicami9 września odbędzie się zebranie z rodzicami
16.00 - klasy II - III
17.00 klasy IV - VI
Podczas zebrania będzie można wykupić dostęp do dziennika elektronicznego na nowy rok szkolny.

dodano: 2014-09-03 07:51:54

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dziś 1 września, tradycyjnie więc zaczynamy nowy rok szkolny. Naukę w szesnastce rozpoczęło 136 pierwszoklasistów, w tym 48 sześciolatków. W sumie w roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole uczyć się będzie 594 uczniów w 26 oddziałach a sprawować nad nimi opiekę będzie 48 nauczycieli.
Przypominamy wszystkim zmartwionym powrotem do szkoły, że do wakacji zostało TYLKO 10 miesięcy ;)


dodano: 2014-09-01 13:29:02
archiwum wiadomości:
dziś jest 17 czerwca 2024 r. jesteś 964176 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu