AKTUALNOŚCI

DWA WYRÓŻNIENIA W II KUJAWSKO- POMORSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY- MOJE PIĘKNE BEZPIECZNE MIEJSCE

Mamy dwie laureatki wojewódzkiego konkursu plastycznego Moje piękne, bezpieczne miejsce - pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy, są nimi:
BARBARA WŁODARSKA Z KL. 5A
BARBARA DOŁŻYC Z KL. 6B

17 czerwca 2014 r. na zaproszenie Fundacji Piękniejszego Świata przybyli do Skłudzewa dostojni Goście, Pedagodzy i Uczniowie na uroczystość otwarcia Wystawy Moje Piękne Bezpieczne Miejsce Skłudzewo 2014.
W XIX-wiecznym zabytkowym zespole pałacowo-parkowym zakończono Wojewódzki II Kujawsko-Pomorski Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Anny Łukaszewskiej Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy.
Gości w imieniu organizatorów powitali Danuta i Leszek Warmbierowie i prowadzący imprezę Maciej Korzeniowski. Muzycznym przemarszem przez park Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Rzęczkowie pod batutą Krzysztofa Kędzierskiego zaprosiła uczestników wernisażu do galerii Stary Dwór. Otwarcia wystawy dokonała Pani Anna Wolska -Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty kierując gratulacje i podziękowania laureatom, ich rodzicom i pedagogom oraz organizatorom.
Koordynator Programów Edukacyjnych Fundacji Danuta Sowińska-Warmbier przedstawiła słowa skierowane do uczestników uroczystości przez Jury Przeglądu.pod przewodnictwem prof.Mariana Stępaka , z udziałem dr Anny Wysokiej ,dr Justyny Grzebieniowskiej i dr.Witolda Jurkiewicza z Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Na Przegląd nadesłano 677 prac dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat z 61 placówek województwa. Do wystawy zakwalifikowano również pracę GABRYSI FYDY Z KL. 5A. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.skłudzewo.pl Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów
/Joanna Pietrzak/


dodano: 2014-06-26 16:05:54

3 NAGRODY W KONKURSIE PLASTYCZNYM \"WIEM JKA BEZPIECZNIE PORUSZAĆ SIE PO DROGACH\"

Kolejny sukces plastyczny uczniów naszej szkoły, tym razem nagrody główne otrzymali:
PAULINA KAMIŃSKA
AGATA KLONOWSKA
MACIEJ BORCZON
W dniu 17.06.2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu o wyżej wymienionym tytule w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3, przy współorganizacji ze Strażą Miejską. Do udziału przystąpiły klasy czwarte i trzecie szkół podstawowych Grudziądza. Cieszy nas,że aż trzy osoby z naszej szkoły odebrały nagrody.
Życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

dodano: 2014-06-24 09:04:46

Piknik z szesnastką

Już tradycją się stało, że w czerwcową sobotę można świetnie bawić się na pikniku z szesnastką. I w tym roku również zarówno goście jak i organizatorzy nie zawiedli. Nawet pogoda w zapowiedziach zimna i pochmurna zrobiła nam miłą niespodziankę. Ale nic dziwnego, przecież widząc atrakcje jakie czekały na gości pikniku słoneczko nie mogło się powstrzymać i co chwilę wyglądało zza chmur. A było na co popatrzeć, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Dmuchana zjeżdżalnia, Bangi, trampolina, konkursy, zabawy, przejażdżki kładem, występy na scenie i loteria pozwalały świetnie się bawić. Po takich szaleństwach wszyscy chętnie posilali się pyszną grochówką, kiełbaskami z grilla, jogurtami i słodyczami. Dorośli zaś mogli spokojnie zasiąść w kawiarence przy kawie i cieście i poczekać aż ich pociechy zmęczą się na tyle aby na chwilkę przysiąść z rodzicami w przerwie między kolejnymi zabawami.
Tegoroczny piknik z szesnastką już za nami pozostają wspaniałe wspomnienia i nadzieja, że spotkamy się na kolejnym w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim, który pomogli nam w organizacji pikniku i tym, którzy razem z nami wyśmienicie się na nim bawili.
/Agnieszka Wrześniak/


dodano: 2014-06-17 14:36:07

Mamy srebro i brąz w pływaniu!

16 czerwca odbyły się zawody pływackie dla klas III. SP16 reprezentowała drużyna która uczęszczała na lekcje pływania w ramach programu „Umiem pływać”. Na trybunach rodzice głośno kibicowali naszym zawodnikom. Do finału zakwalifikowała sie najlepsza szóstka dziewcząt oraz chłopców. Naszą szkołę w finale reprezentowało dwóch zawodników.
Ostatecznie zawodnicy zajęli:

Marta Krykant:
III miejsce w stylu dowolnym
II miejsce w stylu grzbietowym

Max Grudziński
V miejsce w stylu dowolnym
V miejsce w stylu grzbietowym

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.dodano: 2014-06-17 10:52:02

Trzy medale lekkoatletów

Trzy medale zdobyli lekkoatleci „szesnastki” w finale XV edycji Grudziądzkich Czwartków Lekkoatletycznych. Na najwyższym stopniu podium stanął Damian Zatowski z Vd, który zdobył złoty medal uzyskując bardzo dobry rezultat – 4,73m w skoku w dal. Dwa pozostałe medale, oba srebrne, zdobyli przedstawiciele biegów długich – Laura Ordańska z IVa/600m/ i Szymon Moskwa z Vd/1000m/. Prawdopodobnie nasz medalowy dorobek byłby większy, ale z różnych powodów kilku uczniów nie mogło stanąć na starcie/choroby, wycieczka/. Dobry występ Damiana zapewni mu prawdo podobnie występ w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Łodzi dniach 21-22.06.2014. To już była ostatnia sportowa impreza w tym roku szkolnym, następna dopiero we … wrześniu.

dodano: 2014-06-09 13:02:49

Zapraszamy na Piknik z szesnastką

dodano: 2014-06-05 15:18:43

„Moja Polska w 2050 roku”

Konkurs „ Moja Polska w 2050 roku” został zorganizowany przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci Senatu VIII i Sejmu VII kadencji pod przewodnictwem prof. dr hab. Alicji Chybickiej. Literackie prace na ten konkurs napisali: Jakub Bociek, Beata Armatowska, Kinga Kurowska, Łukasz Kalbarczyk - uczniowie klasy VIb. Na etapie okręgowym tego konkursu, któremu przewodniczył Michał Wojtczak - Senator RP, wyróżniono tylko 5 prac spośród 349 z 36 placówek oświatowych. Autorem wyróżnionej pracy z naszej szkoły był Jakub Bociek. Nagrodą za wyróżnienie na etapie okręgowym było uczestnictwo w krajowym etapie konkursu „Moja Polska w 2050 roku” i wyjazd do Warszawy dla autora pracy - Kuby , rodzica - Wioletty Szymańskiej-Bociek, nauczyciela - Grażyny Gajek i dyrektora szkoły - Rafała Chylewskiego. W sali kolumnowej Sejmu RP nagrody dla wyróżnionych uczestników etapu krajowego wręczali Rzecznik Praw Dziecka - pan Marek Michalak i pani prof. Alicja Chybicka. Uczestnicy wyjazdu do Warszawy zwiedzili: Sejm, Senat i Belweder. Dla wszystkich było to niezapomniane przeżycie.

dodano: 2014-05-29 09:31:37

II miejsce czwórboistów

W ubiegłym tygodniu na stadionie Olimpii odbyły się Mistrzostwa Grudziądza w Czwórboju i Trójboju Lekkoatletycznym. W zawodach wystartowali oczywiście uczniowie naszej szkoły. Najlepiej wypadli chłopcy z klas V-VI w czwórboju lekkoatletycznym zajmując drugie miejsce i zdobywając tytuł wicemistrzów Grudziądza. W skład wicemistrzowskiej ekipy wchodzili: Cyprian Maciejewski, Miłosz Gurtatowski, Karol Kulaszewski, Kacper Kociszewski, Klaudiusz Gołata i Mateusz Nawacki. Warto zaznaczyć, że Cyprian Maciejewski uzyskał /wraz Mateuszem Rumińskim z SP-20/ najlepszy wynik w zawodach indywidualnie – 233pkt. Inne nasze drużyny zajmowały następujące lokaty: dziewczynki z klas V-VI/czwórbój/ - 4. miejsce, zaś „czwartacy”, zarówno chłopcy jak i dziewczynki uplasowali się na 6 pozycji w trójboju. Przypomnijmy, że w skład trójboju lekkoatletycznego wchodzi: bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową, zaś w czwórboju dochodzi jeszcze bieg długi – 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. W zawodach wystartowali uczniowie z wszystkich grudziądzkich „podstawówek”.

dodano: 2014-05-29 09:26:49

Konkurs poetycki „Zmagania z ortografią”

15 maja 2014 roku w SP 3 odbyło się rozstrzygnięcie XII Międzyszkolnego Konkursu Dziecięcej Twórczości Poetyckiej „Zmagania z ortografią”. Uczniowie naszej szkoły wysłali na ten konkurs 11 wierszy. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali:
I miejsce - Kaja Więcek Vb za wiersz „O pewnym łasuchu”
III miejsce - Jakub Bociek VIb za wiersz „Skąpy restaurator”
wyróżnienie - Kinga Zatorska IVa za wiersz „Dylemat”


dodano: 2014-05-29 09:25:36

Konkurs poetycki „Od Ikara do…”

12 maja 2014 roku w SP 15 odbyło się rozstrzygnięcie X Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Poetyckiej „Od Ikara do …”.
Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy VIb Jakub Bociek za wiersz „Nieszczęśliwa historia Edypa”, drugie miejsce zajęła Zofia Czerwińska z klasy IV d.


dodano: 2014-05-28 14:20:17

,,Grudziądzka Kieszeń Sceniczna’’

5 maja szkolny ,,teatrzyk wrażeń’’ wziął udział w konkursie ,,Kieszeń Sceniczna’’ organizowanym co roku przez Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Do konkursu zakwalifikowały się 24 grupy teatralne z Grudziądza oraz innych miast, które reprezentowały szkoły podstawowe , gimnazja, średnie oraz licea. Nasi młodzi aktorzy znakomicie odegrali swoje role w przedstawieniu pt: ,,Porady wróżki Dobrej Rady’’. Nie zdobyliśmy nagrody głównej, którą była statuetka kieszeni scenicznej, ale doceniona została gra aktorska Marty Kruszelnickiej z kl. 2b, która odgrywała role złośnicy i łakomczucha. Spośród tylu grup teatralnych, tylko trzy osoby zostały nagrodzone za swój talent aktorski. Jesteśmy dumni z Marty, która otrzymała wyróżnienie od jurorów za swoją grę aktorską.
(Markowska Anna)

dodano: 2014-05-22 09:41:33

,,Matematyczny As’’

14 maja w Szkole Podstawowej nr 12, odbył się matematyczny konkurs dla klas drugich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Zawadzki z kl.2a oraz Anna Paluszkiewicz z kl. 2d, która zdobyła II miejsce. Gratulujemy sukcesów!!!
(Markowska Anna, Ewa Felska)

dodano: 2014-05-22 09:40:53

Złota GAPA i 8 wyróżnień dla zdolnych plastyków z SP16

16 maja w grudziądzkim Teatrze odbyło się uroczyste wręczenie statuetek w konkursie GAPA 2014. Nasi uczniowie zdobyli 8 wyróżnień i najwyższe trofeum - Złotą GAPĘ. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz pani Joannie Pietrzak – nauczycielce plastyki, której uczniowie od wielu lat odnoszą liczne sukcesy w konkursach plastycznych. Tegoroczna GAPA jest piątą w kolekcji Złotych GAP zdobytych przez podopiecznych Pani Asi. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
Tegoroczni Laureaci:
Gabriela Fyda klasa V a - Złota GAPA 2014 w kategorii szkół podstawowych Malarstwo
Dominika Podgórska klasa V b - Wyróżnienie GAPA 2014 w kategorii szkół podstawowych Malarstwo
Karolina Armatowska klasa IV a
Klaudia Orłowska klasa IV a
Maciej Rzanny klasa IV a
Barbara Włodarska klasa V a
Nikola Lipecka klasa V a
Karolina Gronek klasa V a
Paulina Kamińska klasa IV a
Wyróżnienia GAPA 2014 w kategorii szkół podstawowych Rysunek i Grafika
dodano: 2014-05-16 13:44:26

Potyczki ortograficzne

We wtorek 13 maja 2014 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Grudziądzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny POTYCZKI ORTOGRAFICZNE. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Jakub Bociek i Dominika Kaczmarek, która została wyróżniona i otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.


dodano: 2014-05-16 13:35:29

Nowe 25-te wydanie gazetki szkolnej

Po roku przerwy powstał nowy zespół redakcyjny gazetki szkolnej \"Promyczek\".
Gazetka jest rozprowadzana w formie bezpłatnej, można ją również pobrać ze szkolnej strony w zakładce GAZETKA SZKOLNA.
Serdecznie zapraszamy.

dodano: 2014-05-15 09:54:45

Teatrzyk wrażeń przedstawia...

29 kwietnia szkolny Teatrzyk wrażeń wystawił przedstawienie pt: Porady Wróżki dobrej Rady dla klas najmłodszych. Młodzi aktorzy poprzez swoją grę aktorską udzielali uczniom ważnych wskazówek dotyczących kultury osobistej oraz zdrowego trybu życia.
(Markowska Anna)


dodano: 2014-05-08 12:49:44

Konkurs matematyczny

28 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich. Celem zorganizowanego konkursu było wybranie dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę 14 maja w Szkole Podstawowej nr 12 podczas konkursu Matematyczny As. Zwycięzcami konkursu zostali: Anna Paluszkiewicz kl. 2d – I MIEJSCE, Szymon Zawadzki kl. 2a – II MIEJSCE, Adrian Vetter kl. 2a – II MIEJSCE, Julia Ochendal kl. 2d – III MIEJSCE, Hanna Siedlecka kl. 2b – III MIEJSCE. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Zwycięzcom wręczone zostały nagrody.
(Markowska Anna)

dodano: 2014-05-08 12:39:09

Zaproszenie

Wydział Edukacji, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Grudziądzu Serdecznie zapraszają na Wykład Prof. dr hab. Anny Brzezińskiej „Od abecadła do uniwersytetu - co rodzic powinien wiedzieć” który odbędzie się dnia 15.05.2014r. w Auli Zamiejscowego Ośrodka UMK w Grudziądzu, ul. Sienkiewicza 22 o godzinie 16.00.
Osoby chętne proszone są o kontakt z dyrektorem szkoły lub pedagogiem.
Jest to wykład inaugurujący Grudziądzki Uniwersytet dla Rodziców.

dodano: 2014-04-30 14:27:45

Belfer 2014

19 kwietnia zakończył się plebiscyt Gazety pomorskiej na Belfra 2014 roku, w którym brała udział pani wicedyrektor Małgorzata Modliborska.
Nasza kandydatka z wynikiem 1156 głosów zajęła I miejsce grudziądzkiego wydania Gazety, w kategorii szkoły podstawowe.
Wszystkim, którzy głosowali i trzymali kciuki serdecznie dziękujemy.


dodano: 2014-04-29 14:08:25

Międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas I-VI pt. „Kopernik w Grudziądzu”

3 kwietnia 2014 roku w Galerii Małej „Bursy” szkolnej przy ulicy Hallera miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac i wręczenie nagród w międzyszkolnym konkursie plastyczno-literackim pt. „Kopernik w Grudziądzu” dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych miasta i gminy Grudziądz.
Konkurs ten organizowany był przez nauczycieli naszej szkoły w ramach Czterdziestych Drugich Dni Kopernikowskich 2014 i dedykowany pamięci Jerzego Szwarca.
Wyróżnieni uczniowie naszej szkoły to:
Konkurs plastyczny:
I miejsce – Klaudia Orłowska kl. IVa
wyróżnienie – Lidia Gutkowska kl. IVc
Konkurs literacki:
w kategorii klas IV –V
I miejsce - Maciej Rzanny kl. IVa
III miejsce – Marta Wegienek kl. IVa
w kategorii klas VI
I miejsce – Jakub Bociek kl. VIb
Gratulujemy!dodano: 2014-04-29 13:20:26

I MIEJSCE W PRZEGLĄDZIE TEATRALNYM MASKA

27 marca szkolny Teatrzyk wrażeń zajął I miejsce w Przeglądzie Teatralnym Maska.
Młodzi aktorzy wystawili przedstawienie pt: Porady Wróżki Dobrej Rady.
Ulubieńcem publiczności został Jakub Bociek z kl. 6b, który odgrywał rolę pazia.
Nagrodę indywidualną otrzymała także Martyna Kolska z kl. 2d za najlepszą kreację aktorską.
/Markowska Anna/dodano: 2014-04-29 13:10:47

Mała Olimpiada Ekologiczna

14 kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły : Jakub Bociek – 6b, Łukasz Kalbarczyk – 6b, Jakub Więckowski – 6a, Agata Rutkowska – 5a, Basia Włodarska – 5a wzięli udział w miejskim finale XII Małej Olimpiady Ekologicznej, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Grudziądzu.
Olimpiada zakończyła się dla nas wielkim sukcesem! Cała piątka drużynowo zajęła II miejsce na 13 szkół startujących w konkursie. Natomiast indywidualnie uczeń Jakub Bociek - zajął I miejsce a Jakub Więckowski – zajął IV miejsce na 65 osób startujących w konkursie.
Dla wszystkich uczniów ogromne gratulacje!!!
[Emilia Osyka]

dodano: 2014-04-29 09:44:27

Kiermasz świąteczny

Tradycyjnie jak co roku wielkanocny nastrój do naszej szkoły wprowadza kiermasz dekoracji świątecznych. I jak co roku zarówno jego uczestnicy jak i goście są zaskoczeniu ilością i jakością proponowanych wyrobów. Dekoracje przygotowywane są przez uczniów i nauczycieli na zajęciach pozalekcyjnych jak również przez całe rodziny w domu. Wiele elementów wymaga wcześniejszych przygotowań co świadczy o tym, że do kiermaszu nasi uczniowie przygotowują się nawet kilka tygodni przed świętami. Corocznie na kiermaszu pojawiają się nowe ciekawe propozycje, z których wiele zapewne zagości na rodzinnych świątecznych stołach. Poza aspektem świątecznym kiermasz stanowi dla uczniów pierwsze wyzwanie biznesowe, muszą oni określić nakłady finansowe i wkład pracy potrzebne do przygotowania dekoracji a następnie ustalić ceny, biorąc oczywiście pod uwagę przewidywany popyt i podaż podobnych dekoracji. Kolejnym wyzwaniem jest sprzedaż i obrót gotówką, jak również reklama i promocje mające zachęcić kupujących. Zaangażowanie uczniów jednoznacznie świadczy o tym, że taka forma zdobywania doświadczeń niezbędnych w życiu codziennym jest nie tylko efektywna ale też przynosi uczniom wiele przyjemności i satysfakcji. Zatem, do zobaczenia na kolejnym kiermaszu. Agnieszka Wrześniak


dodano: 2014-04-15 14:21:02

Nabór do klasy sportowej! Uwaga chłopcy z klas III!

Szkoła Podstawowa Nr 16 w Grudziądzu przy współpracy z GKS Olimpia rozpoczyna nabór chłopców z rocznika 2004 do klasy sportowej o kierunku piłka nożna. Zapraszamy do nas chłopców/także uczniów spoza rejonu/, którzy pragną uprawiać piłkę nożna na wysokim poziomie. Szansę znalezienia się w klasie sportowej będzie miał uczeń, który jest w pełni zdrowy/ brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu/ i pozytywnie przejdzie proste testy sprawnościowe.
Jeśli lubisz sport, chcesz rozwijać się swój talent i pasję, osiągać sukcesy zapraszamy do nas.
Bliższych informacji na temat naboru można też uzyskać w szkoły - tel. 56-46-228-03/ lub u trenera Leszka Piśko.

dodano: 2014-04-15 14:20:34

II i III miejsce w konkursie Jestem sprawny

Drużyny klasy Ia i II a stanęły na podium w finale konkursu miejskiego Jestem sprawny.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!dodano: 2014-04-15 14:16:24

1 % za 2012

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła podliczyło środki przekazane naszej szkole z 1 % za rok 2012.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Zachęcamy do dokonania odpisu na naszą szkołę również w tym roku.

dodano: 2014-04-15 13:33:32

XIV Rajd Pieszy - „WIOSNA W PRZYRODZIE”

12 kwietnia 2014 r. odbył się XIV Rajd Pieszy „Wiosna w Przyrodzie” . Podczas spaceru poznawaliśmy piękny region i okolice Grudziądza oraz czynnie wypoczywaliśmy wśród turystycznej braci. Trasa Rajdu przebiegała następująco: SP 16 ul. Tysiąclecia – Tarpno (Tesco) - Nowa Wieś - Świerkocin - Mokre - ,,Leśna Ścieżka Dydaktyczna - Białochowo\\\". Łącznie przeszliśmy 10 km. W rajdzie uczestniczyło 27 uczniów i 3 opiekunów, którymi były: p. Emilia Osyka, p. Magdalena Rudnik i p. Magdalena Gazda. W trakcie rajdu odbył się konkurs: ,,Rola lasu w przyrodzie\\\". Nasza drużyna w składzie: Łukasz Kalbarczyk i Jakub Bociek zajęła 3 miejsce. Po męczącym marszu podczas którego humory dopisywały, rajd zakończył się wspaniałym ogniskiem przy którym piekliśmy kiełbaski.
DO ZOBACZENIA NA TRASIE!!! (E.O. i M.R.)

dodano: 2014-04-15 13:24:13

Świąteczne Warsztaty w Muzeum

W czwartek 10 kwietnia klasa 4c uczestniczyła w warsztatach, które były prowadzone w muzeum.
Tworzyliśmy wspaniałe i kolorowe ozdoby świąt wielkanocnych. Wykonane prace zabraliśmy do domu.
Magdalena Rudnik

dodano: 2014-04-15 13:17:04

Konkurs Moje postanowienia wielkopostne - to moja Golgota

Wyniki konkursu „Moje postanowienia wielkopostne - to moja Golgota” zorganizowanego panią Dorotę Thom dla klas II i III. I miejsce: Mateusz Dobrowolski II miejsce: Anna Paluszkiewicz III miejsce: Wiktoria Gostańska Wyróżnienia: Patrycja Chmielińska, Paweł Łukaszewicz, Paulina Klucznik, Weronika Soludczykdodano: 2014-04-15 13:00:16

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

4 kwietnia 2014 r. przedstawiciele klas I-III uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym. Konkurs ten jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 9 w Grudziądzu. W tym roku mieliśmy przyjemność spotkania się z drużynami z sześciu szkół. Każda drużyna, składająca się z ucznia klasy I, II i III rozwiązywała test, w którym wykazywała się wiedzą na temat ekologii oraz wykonywała pracę plastyczną nt. „Dobre uczynki dla Ziemi”.
Nasza drużyna w składzie: Mateusz Borkowski kl. I a, Adrian Vetter kl. II a, Ina Sangho kl. III a zajęła III miejsce .
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!dodano: 2014-04-07 16:00:16

II miejsce na Festiwalu w Chełmnie

W ostatnią sobotę 5 kwietnia szkolny chór Cantabile, pod kierunkiem pani Małgorzaty Modliborskiej, prezentował się podczas XIII Festiwalu Piosenki Harcerskie i Turystycznej w Chełmnie.
Chórzyści zaśpiewali w konkursie trzy piosenki: Połączyła nas muzyka, Cisza i wiatr oraz Szara piechota.
Decyzją Jury występ chóru zasłużył na II miejsce w festiwalowym współzawodnictwie.dodano: 2014-04-07 11:18:09

Cztery złote medale w pływaniu

Dnia 6.04.2014r. odbyły się MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA PRACOWNIKÓW OŚWIATY W PŁYWANIU. Sp16 reprezentował Pan Piotr Rohde, który zdobył cztery złote medale w następujących dyscyplinach: styl dowolny, klasyczny, grzbietowy oraz sztafeta 4x25m w składzie: Denis Tomaszewski, Danuta Waleron, Piotr Rohde oraz Ewa Taraszewska.
Organizatorem zawodów był Związek Nauczycielstwa Polskiego, a medale wręczał P. Marek Grzebieniewski, Vice-Prezes Oddziału Grudziądzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Na zdjęciu wręczanie medali trzem najlepszym sztafetom.
Serdecznie gratulujemy!

dodano: 2014-04-07 09:24:31

Premiera HAPPY16 w Heliosie

2 kwietnia w Grudziądzkim Kinie Helios odbył się premierowy pokaz teledysku HAPPY 16. Poza obejrzeniem klipu uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać jak powstawał teledysk oraz zadać pytania jego autorowi panu Andrzejowi Lewandowskiemu.dodano: 2014-04-06 13:56:05

Pamięci Katynia

31 marca odbył się Apel poświęcony ofiarom zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Uroczystość przeznaczona była dla klas szóstych. Wydarzenia z 1940 roku zapisane krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych w historii Polski. Tam, na nieludzkiej ziemi zabito wiarę, nadzieję i miłość jednym strzałem w tył głowy. 13 kwietnia obchodzony jest Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, stąd zaprezentowane wiadomości wraz z towarzyszącą wystawą miały przybliżyć młodemu pokoleniu tę tematykę.dodano: 2014-04-05 09:54:54

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami odbędzie się dnia 10.04.2014r.
Kl. I-III o godz. 16.00,
Kl. IV-VI o godz. 17.00.

dodano: 2014-04-04 09:55:00

Wystawa

„Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”, Grudziądz, 27 marca 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 16.
Czy, i w jaki sposób opowiadać młodemu pokoleniu o okrucieństwach drugiej wojny światowej, o sąsiadach, którzy 1 i 17 września 1939 r. dokonali IV rozbioru Polski. Na te pytania jest tylko jedna odpowiedź: tak, tylko w odpowiedniej formie i proporcji.
Do kolejnego historycznego zderzenia z trudną i odpowiedzialną tematyką II wojny światowej młodzież Szkoły Podstawowej nr 16 jest przygotowywana od kilku lat, lecz po raz pierwszy w murach szkoły otwarto wystawę IPN „Zagłada polskich elit. Akcja AB – Katyń”
Ekspozycja przedstawia największe akcje represyjne przeprowadzone jednocześnie przez Niemców i Sowietów w Polsce w pierwszych miesiącach okupacji. Już w trakcie walk we wrześniu 1939 r. za Wehrmachtem i Armią Czerwoną posuwały się specjalne grupy SS i NKWD, które w oparciu o wcześniej przygotowane listy proskrypcyjne dokonywały aresztowań i egzekucji. Podsumowaniem ekspozycji jest próba bilansu ludobójczych operacji, ukazanie ich geograficznego zasięgu oraz faktu nieukarania większości odpowiedzialnych za nią funkcjonariuszy III Rzeszy i ZSRR, zwłaszcza sprawców Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie po symbolicznym otwarciu wspólnie z wiceprezydentem Przemysławem Ślusarskim i zaproszonymi gośćmi, zagłębili się w mroczną historię Polski okresu II wojny światowej. Nowatorskie podejście do lekcji historii i żywy z nią kontakt jest tradycją naszej szkoły. Uczniowie uczestniczą w lekcjach muzealnych, żywych lekcjach historii, prelekcjach i spotkaniach z ciekawymi postaciami, opiekują się także Pomnikiem Dziesięciu Pomordowanych i Pomnikiem Katyńskim.
Inicjatorką tych działań oraz kustoszem otwartej właśnie wystawy jest nauczycielka historii – pani Katarzyna Miller.


dodano: 2014-04-04 09:51:59

MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA PRACOWNIKÓW OŚWIATY W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

Dnia 21.03.2014r. odbyły się MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA PRACOWNIKÓW OŚWIATY W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ . W zawodach brali udział pracownicy grudziądzkich szkół. Sp16 reprezentowali: Pani Wioleta Szymańska-Bociek oraz Pan Piotr Rohde. Po podsumowaniu punktów okazało się że Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła I MIEJSCE w klasyfikacji drużynowej.
Wyniki indywidualne nauczycieli:

W kategorii KARABINEK PNEUMATYCZNY:
Pani Wioleta - I miejsce
Pan Piotr – III miejsce

W kategorii PISTOLET PNEUMATYCZNY:
Pani Wioleta - I miejsce
Pan Piotr – IV miejsce

Organizatorem zawodów był ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO.

23 marca 2013r. odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ. Pani Wioleta Szymańska-Bociek zajęła I miejsce w kategorii pistolet pneumatyczny, IV miejsce w kategorii karabinek pneumatyczny oraz 1 miejsce w kategorii karabinek pneumatyczny „OPEN”.
Serdecznie gratulujemy!


dodano: 2014-04-04 09:23:14

II i III miejsce i wyróżnienia w miejskim konkursie plastycznym „Zwierzaki – cudaki”

„Zwierzaki – cudaki” to konkurs plastyczny zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Trzy nasze uczennice zostały nagrodzone i wyróżnione:
II miejsce – Karolina Gronek kl. Va
III miejsce – Nikola Żubernik kl. Via
Wyróżnienie – Julia Pogorzelska kl. IV a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

dodano: 2014-04-04 09:18:29

I i II miejsce na etapie miejskim konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”

Konkurs plastyczny pt „Zapobiegajmy pożarom” został zorganizowany przez Komendę Straży Pożarnej. Nagrodzone zostały dwie nasze uczennice:
I miejsce – Aleksandra Szostek kl. Vb
II miejsce – Dominika Podgórska kl. Vb
Prace naszych uczennic przeszły do kolejnego etapu.

dodano: 2014-04-04 09:17:39

2. miejsce w województwie naszych najmłodszych piłkarzy! „Narodowy” był na wyciągnięcie ręki.

Świetny występ chłopców z klas II-III w finale wojewódzkim rozgrywek \\\"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku\\\". Nasi chłopcy po wygraniu etapu powiatowego, wzmocnieni przez kilku chłopaków z SP-21/zgodnie z regulaminem/ rewelacyjnie wypadli w Świeciu. Rozgrywki w pięknej oprawie, ze spikerem, przy muzyce, na super, trawiastych boiskach przeprowadzono na stadionie miejscowej Wdy. Przez eliminacje nasi futboliści przeszli jak burza: z Cisem Cekcyn 13:1, z SP-32 Toruń 4:2, z SP Aleksandrów Kujawski 8:0, w ćwierćfinale z SP-18 Włocławek 6:0, w półfinale z SP-4 Wąbrzeźno 3:0 i niestety w finale po zaciętym meczu ulegli drużynie Gol Brodnica 1:2/1:0/. Warto zaznaczyć, że \\\"Szesnastka\\\" do przerwy prowadziła 1:0 i byliśmy już jedną nogą w finale krajowym w Warszawie. Niestety w drugiej połowie Gol strzelił nam 2 gole w tym decydującego o awansie na minutę przed zakończeniem meczu... Były wielkie łzy, wręcz rozpacz, ale taki jest sport - raz jest piękny, raz brutalny i za to go kochamy. Na pocieszenie pozostały nam nagrody indywidualne Turnieju - Janek Bonikowski został wybrany najlepszym zawodnikiem, zaś Kacper Gierszyński - królem strzelców /13 bramek tak samo jaki i Janek!/. Mimo minimalnej porażki w finale naszym chłopcom należą się duże brawa za występ. Ich gra przypadła do gustu wielu obserwatorom tego turnieju. Pokazali bardzo dobrą technikę, przeprowadzili wiele składnych, dynamicznych akcji i indywidualnych rajdów. Wykazali się też wielką walecznością i pokazali wielkie serce do gry. Przed nimi dopiero początek sportowej przygody, a takich turniejów i okazji do rewanżu będzie wiele. Warto zaznaczyć, że chłopcy na co dzień trenują w GKS Olimpia u trenerów Fabiana Chodyny i Tomasza Piskorskiego. Za drugie miejsce zawodnicy otrzymali okazały puchar, medale oraz upominki od głównego sponsora firmy Tymbark.
Oto skład „Szesnastki” Grudziądz:
Siedlecki Michał, Bednarek Kamil, Asensky Maksym, Bonikowski Jan, Bogalecki Marcel, Suchojad Michał, Borowski Stefan oraz Hawełko Igor, Gierszyński Kacper, Sobociński Konrad i Paweł Górski.

dodano: 2014-03-31 12:51:04

Belfer roku 2014

Belfer roku 2014, to plebiscyt zorganizowany przez Gazetę pomorską na ulubionego nauczyciela.
Uczniowie naszej szkoły zgłosili do tego plebiscytu panią wicedyrektor Małgorzatę Modliborską.
Do 18 kwietnia można oddawać głosy na naszą kandydatkę.
Wysyłamy smsy na nr 71466 o treści: pod.32 (koszt smsa, to 1,23 zł.)
Wśród głosujących zostanie wylosowana nagroda – tablet ASUS.
Natomiast startujący w plebiscycie nauczyciele walczą o wycieczkę do Paryża.

dodano: 2014-03-31 12:28:11

Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2014/2015

Szanowni Rodzice,
Szkoła Podstawowa nr 16 prowadzi rekrutację uczniów do klas I na rok szkolny 2014/2015.
Zgłoszenia dzieci z obwodu szkoły oraz wnioski o przyjęcie dzieci spoza obwodu szkoły przyjmuje sekretariat – w terminie od 3 marca do 31 marca 2014 roku, w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00. Szczegółowe informacje, kryteria naboru, harmonogram oraz wzory dokumentów znajdują się w zakładce DOKUMENTY.

dodano: 2014-03-29 07:22:35

Tegoroczni Laureaci Konkursów Przedmiotowych

Znamy już wyniki Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2013/2014. Podwójny tytuł laureata wywalczył Jakub Bociek w konkursach z przyrody i języka polskiego. Laureatką konkursu z języka polskiego została Beata Armatowska a tytuł laureata konkursu z przyrody otrzymał Łukasz Kalbarczyk. Finalistą konkursu z matematyki został uczeń klasy piątej – Kacper Kozak. Wyróżnieni uczniowie otrzymali upominkami i dyplomy od dyrektora szkoły, natomiast w piątek 21 marca wzięli udział w gali laureatów w Toruniu, podczas której wręczone zostały statuetki i listy gratulacyjne od Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty
:Gratulujemy laureatom i finalistom oraz nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w konkursach: paniom Grażynie Gajek, Emilii Osyce i Agnieszce Wrześniak.dodano: 2014-03-28 13:14:00

Premiera teledysku HAPPY w nasze szkole

Serdecznie zapraszamy uczniów nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły na premierowy pokaz teledysku HAPPY, który odbędzie się w kinie Helios (centrum handlowe Alfa) w środę 2 kwietnia 2014 r. w godz. 15.00- 16.00 (wstęp wolny). Nagranie zrealizowała grupa filmowa MAL STUDIO, która przez cztery dni gościła w naszej szkole.

dodano: 2014-03-28 08:28:09

WIOSENNY BIEG PRZEŁAJOWY SZESNASTKI

Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły powitali bardzo aktywnie włączając się do biegu pod hasłem „Przepędzamy zimę”. Wiośnie się to chyba bardzo spodobało, bo przyszła do nas cała w słońcu przynosząc przepiękną , prawdziwie wiosenną pogodę.
Biegi przełajowe to impreza, która chyba już na stałe wpisała się do kalendarza imprez sportowych szkoły, a i dobrze, bo jak wszyscy wiedzą: „bieg to zdrowie”, a my zdrowy styl życia jak najbardziej popieramy i co więcej dobry przykład dajemy. A skoro przykład idzie z góry, więc nasza „Góra” (czyt. Pani Dyrektor) wciągnęła na siebie dresy i ochoczo zameldowała się na starcie. Do mety dobiegła (a jakże!) w świetnym stylu, zostawiając za sobą całą rzeszę młodszych koleżanek. Przypomnijmy, że nie jest to jedyny taki występ ciała pedagogicznego, w biegu jesiennym debiutował przecież pan Rohde i podobno szykują się już następni. No, młodzi zawodnicy bierzcie się za treningi, bo starsza konkurencja nie śpi…
Do biegu zgłosiło się prawie 130 uczniów. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych:
Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii.

Klasy IV :
1.m – Marta Langowska kl 4a
2.m - Laura Ordańska kl. 4 b
3.m – Julia Olszewska kl. 4a

1.m – Maciej Brzóskiewicz kl.4d
2.m – Mikołaj Tubisz kl. 4a
3.m - Filip Rogalski kl. 4d

Klasy V:
1.m – Karolina Gronek kl. 5a
2.m – Katarzyna Ostrzycka k. 5d
3.m – Amelia Uliszewska kl. 5d

1.m – Szymon Moskwa kl. 5d
2.m – Denis Rienkiewicz kl. 5d
3.m – Strażewski Kacper kl. 5d

Klasy VI:
1.m – Magdalena Walisiewicz kl. 6a
2.m – Julia Mioduszewska kl. 6b
3.m – Martyna Spirewska kl. 6c
1.m – Klaudiusz Gołata kl.6a 2.m – Kamil Zeiler kl. 5c 3.m – Mateusz Lewandowski kl. 6c
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom biegu, a pozostałym uczniom dziękujemy za kulturalny doping.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
(Hanna Asensky)

dodano: 2014-03-28 08:24:24

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Anglii

W dniu 18 marca 2014 roku uczeń ‘Szesnastki’ – Kamil Zawada z klasy 6a - zdobył 2 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Anglii. Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu. Test, który uczniowie musieli rozwiązać nie należał do najłatwiejszych. W pierwszym etapie konkursu test był w języku polskim, natomiast w drugim etapie – po angielsku! Sprawdzana była wiedza na temat historii Anglii i nie tylko. Serdecznie gratulujemy!
Kolejny sukces odniosła uczennica – Sandra Stanulewicz z klasy 6a. Sandra pokonała przeciwników w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego także zdobywając 2 miejsce. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 pod patronatem Wydawnictwa Oxford. Test składał się z kilku części. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych, gramatyki oraz słownictwa. Serdecznie gratulujemy oraz cieszymy się ze zdobytych nagród!
(Anna Mięsikowska)

dodano: 2014-03-28 08:23:00

JESTEŚMY NA FACEBOOK’U!

Od niedawna istnieje oficjalny fanpage naszej szkoły na Facebook’u. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i polubienia naszego profilu. Będą tam bieżące informacje, zdjęcia, filmiki i ważne wydarzenia na temat naszej szkoły. Znajdź nas: „SP nr 16 w Grudziądzu” i zalajkuj.

dodano: 2014-03-28 08:11:48

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczny Internet”

Konkurs plastyczny i konkurs na prezentację multimedialną przeprowadzono z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wpłynęło 55 prac, z których komisja wybrała najciekawsze. Wyniki prezentujemy poniżej.

Klasy III
I miejsce - Emilia Kierstein z III c
Klasy IV
I miejsce - Oskar Melkowski i Kacper Wódkowski z IVc
II miejsce - Laura Ordańska i Nikodem Gusman z IVb
Klasy V
I miejsce - Dominika Podgórska z Vb, Olaf Wojtaś z Vb
II miejsce - Gabriela Fyda z Va , Julia Podgórna z Vb
III miejsce - Monika Cybulska i Weronika Chruszczewska z Vc
Klasy VI (prezentacja multimedialna)
I miejsce – Agnieszka Błaszczyk i Martyna Krause z VIb

dodano: 2014-03-26 13:15:22

Drzwi Otwarte

13 marca, podczas Drzwi Otwartych, gościliśmy w szkole przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Dzieci miały okazję poznać i polubić naszą szkołę, uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach, rozwiązywały zagadki i zadania a na koniec otrzymały słodki upominek. Fotoreportaż ze spotkania w Galerii.

dodano: 2014-03-26 13:14:52

Szkolna wycieczka do Warszawy

Na przełomie lutego i marca 46 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami poznawała naszą stolicę. W programie wycieczki znalazły się: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego, Fotoplastikon, Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicy wycieczki mieli też okazję spojrzeć na Warszawę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spacerowali po warszawskiej starówce, zapalili znicze na Starym Cmentarzu Powązkowskim. Fotoreportaż z wycieczki znajduje się w Galerii.

dodano: 2014-03-26 13:14:29

Zajęcia na basenie

Nasi uczniowie kl. V po tygodniu wytężonej pracy nad książkami lubią spędzać piątkowe popołudnia na miejskiej pływalni, gdzie świetnie się bawią i nabierają energii na kolejny tydzień nauki.

dodano: 2014-03-26 13:10:35

Zajęcia na lodowisku

W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z miejskiego lodowiska. Zamiast siedzieć w szkole, odpowiednio ubrani, zaopatrzeni w ciepłe czapki, rękawiczki i prowiant, dziarsko maszerują, by po chwili sunąć na łyżwach po lodowej tafli. Jedni szlifują formę, inni stawiają pierwsze kroki, jeszcze inni specjalizują się w wywijaniu „orłów”. Wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni i chętnie biorą udział w zabawach i wyścigach.

dodano: 2014-03-26 13:07:53

Piłkarze z Vd w akcji

Typowa lekcja z piłki nożnej – dużo ćwiczeń technicznych, panowania nad piłką, czucia piłki, strzały do bramki , no i oczywiście – gra!!! Trzeba przyznać, że piłeczka „słucha” się, a chłopacy extra nad nią panują, no i wszyscy są … HAPPY!!!

dodano: 2014-03-26 13:05:24

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Tak dziewczyny z kl. VI spędzają lekcje wychowania fizycznego. Ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie mięśniowe wykonywane, zamiast na piłkach fitness, na zabawowych piłkach z rogami gwarantują świetną zabawę! A pod koniec zajęć próba swoich możliwości – piramida wieloosobowa.

dodano: 2014-03-26 12:58:56

AEROBIK I JOGA NA ZAJĘCIACH FAKULTATYWNYCH

Na lekcjach wychowania fizycznego w SP 16 w Grudziądzu dbamy nie tylko o dobry stan ciała, ale również ducha! Oto krótka fotorelacja z części zajęć jogi w ramach alternatywnych form realizacji zajęć wf.Poniżej przedstawiamy część zajęć fakultatywnych Fitness. Dziewczyny z kl. VI prezentują swój układ choreograficzny aerobiku.
POBIERZ FILM

dodano: 2014-03-26 12:52:03

Uśmiechnij się

20 marca, na powitanie wiosny, w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Markiem Wysoczyńskim pomysłodawcą projektu „Uśmiechnij się”.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, w tym: wiceprezydent Grudziądza pan Przemysław Ślusarski, przewodnicząca zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej pani Karola Skowrońska oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i instytucji kultury. Entuzjazm i pasja „ambasadora uśmiechu” udzieliły się wszystkim obecnym.
Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz taneczny grudziądzkiej grupy Sztewite Gang.
W czasie spotkania każdy uczestnik miał okazję narysować uśmiech z autografem, dołączą one do ponad dziesięciotysięcznej kolekcji pana Wysoczyńskiego.
Już niedługo w murach szesnastki zagości wystawa części kolekcji naszego gościa.
Więcej zdjęć w Galerii.

dodano: 2014-03-21 13:20:06

Trwa dobra passa naszych piłkarzy! Piątoklasiści również awansowali w „Tymbarku”!

Nasi chłopcy z klas piątych nie chcieli być gorsi od trzecioklasistów i w pięknym stylu wywalczyli również awans do finału wojewódzkiego rozgrywek piłkarskich „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W grupie eliminacyjnej na Orliku w Grudziądzu-Miniszku nasi młodzi piłkarze pewnie i wysoko pokonali drużyny z powiatu grudziądzkiego: SP Gruta 5:0, SP Dusocin 8:0 i UKS Ruda 4:0. Decydujący, finałowy mecz nasi uczniowie rozegrali z faworytem rozgrywek SP-20 Grudziądz. Po dramatycznym boju, niezwykle ambitnej, mądrej grze i odrobinie szczęścia, które w sporcie jest również potrzebne nasi chłopcy pokonali „dwudziestkę” po rzutach karnych 1:0. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1/bramka Szymon Moskwa/. Należy podkreślić bardzo dobrą postawę naszego bramkarza Kuby Pietrewicza, który wielokrotnie skutecznie interweniował /m.in. obronił rzut karny/.
Finał wojewódzki zostanie rozegrany 26 marca w Świeciu.
Skład ekipy:
Jakub Pietrewicz, Denis Rienkiewicz, Mateusz Nawacki/kpt/, Damian Zatowski, Oskar Miks, Szymon Moskwa, Dominik Łobodziński, Maciej Brzóskiewicz, Kacper Strażewski, Paweł Franelak i Jakub Boczanowski.

dodano: 2014-03-21 10:40:00

,,Karmnikowe obserwacje’’

Uczennice z kl. 2d zdobyły wyróżnienie w konkursie ,,Karmnikowe obserwacje’’, który został zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Anna Paluszkiewicz i Wiktoria Gostańska otrzymały dyplomy oraz nagrody.
(Markowska Anna)


dodano: 2014-03-20 10:10:27

Awans do finału wojewódzkiego! Duży sukces małych piłkarzy!

Świetnie spisali się uczniowie z naszej szkoły z klas młodszych/II i III/ w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W eliminacjach powiatowych, w stawce 7 drużyn zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finału wojewódzkiego. Nasi najmłodsi piłkarze w grupie eliminacyjnej pokonali SP-11 4:0 oraz SP Gruta 8:0. W meczu półfinałowym pokonali SP-20 2:0 i wreszcie w finale po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu pokonali SP-21 1:0. Zwycięskiego gola na wagę awansu do finału wojewódzkiego strzelił uczeń IIa Janek Bonikowski. Finał wojewódzki zostanie rozegrany 27.03.2014/czwartek/ w Świeciu.
Skład naszej drużyny: Michał Suchojad, Jan Bonikowski, Maks Asensky, Kamil Bednarek, Marcel Bogalecki, Michał Siedlecki, Mikołaj Pokora, Stefan Borowski, Howik Ter-Wardanyan, Bartłomiej Pawlikowski i Daniel Lamkowski.

dodano: 2014-03-14 10:33:07

,,Stypendiada wczesnoszkolna’’

Dnia 11 marca, odbył się w naszej szkole apel dla klas drugich, na którym ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu: ,,stypendiada wczesnoszkolna’’. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie organizowanym przez Firmę Edukacyjną ,, Orzeł’’ otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek. Laureatami ogólnopolskiego konkursu zostali: Anna Paluszkiewicz z kl. 2d – wyróżnienie w konkursie czytelniczym Eliza Skiba z kl. 2a – wyróżnienie w konkursie czytelniczym Mikołaj Napieralski z kl. 2a - wyróżnienie w konkursie czytelniczym Jakub Heigelmann z kl. 2a – II MIEJSCE w konkursie czytelniczym Adriann Vetter z kl. 2a – wyróżnienie w konkursie matematycznym Kevin Szustak z kl. 2a – wyróżnienie w konkursie plastycznym Fabian Szczepański z kl. 2b – wyróżnienie w konkursie plastycznym.
Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody.
(Koordynator stypendiady : Markowska Anna)


dodano: 2014-03-14 09:54:51

II miejsce koszykarzy

Tuż po feriach rozegrano Mistrzostwa Grudziądza w Mini-Koszykówce Chłopców. Na starcie stanęło tylko pięć szkół, więc zawody rozegrano sprawiedliwym systemem „każdy z każdym”. Nasi koszykarze i w tym roku spisali się na medal. W czterech rozegranych meczach zanotowali 3 wysokie wygrane i jedną nikłą porażkę z gospodarzami zawodów SP-20. Dało to nam drugie miejsce w rozgrywkach i tytuł Wicemistrza Grudziądza. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszym zespole był Cyprian Maciejewski.
Oto nasze rezultaty:
• SP-16 – SP-12 18:4
• SP-16 – SP-3 24:6
• SP-16- SP-7 40:6
• SP-16-SP-20 6:9
Skład naszych koszykarzy:
Cyprian Maciejewski, Karol Kulaszewski, Kacper Kociszewski, Nikodem Żubertowski, Denis Pawlak, Mariusz Skowroński, Miłosz Gurtatowski, Szymon Moskwa, Denis Rienkiewicz, Damian Zatowski, Jakub Pietrewicz.

(Opiekun: Leszek Piśko)

dodano: 2014-03-03 11:19:51

Konkurs z języka angielskiego ‘The Best of the Best’

Dnia 31 stycznia 2014 w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu z języka angielskiego. Uczniowie klas 4 oraz 5 uczyli się słownictwa, które wcześniej było wywieszane na tablicy ogłoszeń. Uczestnicy Konkursu musieli codziennie uważnie spisywać zwroty angielskie.
KLASY 4:
1 miejsce
Melkowski Oskar 4c
Szyszkowski Wiktor 4c
Gumkowski Jakub 4c
2 miejsce:
Gradkowska Martyna 4a
Armatowska Karolina 4a
3 miejsce:
Bednarek Kamil 4d
KLASY 5:
1miejsce:
Supińska Kinga 5b
2miejsce:
Flis Weronika 5a
3 miejsce:
Rutkowska Agata 5a

Serdeczne gratulacje!
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w szkolnej bibliotece 31 stycznia 2014r. Nagrody zostały wręczone przez Organizatorów konkursu.
(A.Mięsikowska)

dodano: 2014-02-19 13:43:14

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami uczniów klas VI odbędzie się dnia 24.02.2014r. o godz. 16.30.

dodano: 2014-02-18 11:08:47

Niesamowita lekcja przyrody!

W dniach 23 i 24.01.2014 r. uczniowie naszej szkoły, ze wszystkich klas, brali udział w niezwykłych „Zielonych Lekcjach” przyrody, podczas których na żywo spotkali się z przedstawicielami ptasich drapieżników wraz z ich opiekunami. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska przedstawicieli ptaków drapieżnych tj. sowy (puchacza, płomykówkę, syczka), sokoły (pustułkę) i jastrzębie (myszołowca). Prowadzący warsztaty demonstrowali ptaki nie tylko siedzące, ale i latające ponad głowami dzieci. Zajęcia te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem uczniów i były dostosowane do ich wieku. W czasie tych wyjątkowych lekcji, ich opiekun – miły i energiczny młody pan – opowiadał o budowie, zachowaniu ptaków, przystosowaniu do życia w otaczającym je środowisku i podstawowych różnicach pomiędzy poszczególnymi grupami ptasich drapieżników. Ukazał także ich piękno oraz uzmysłowił rolę, jaką spełniają w przyrodzie, uświadamiając zarazem potrzebę ich ochrony. Dzieci usłyszały również wiele ciekawostek o tych wspaniałych ptakach. Mogły podziwiać ich niesamowite upierzenie oraz zwinność z jaką latają i polują, a nawet usłyszeć ich odgłosy. Opiekun prowadził zajęcia z dużym poczuciem humoru, w bardzo obrazowy i dynamiczny sposób, angażując zarazem wszystkie dzieci do aktywnego udziału w zajęciach. Na zakończenie, każdy uczeń miał możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z płomykówką Fioną, która cierpliwie pozowała do wszystkich zdjęć.
Dziękujemy prowadzącym za fantastyczne żywe lekcje przyrody!!!
(Wioletta Szymańska - Bociek)


dodano: 2014-02-17 11:21:55

Sześciolatki w naszej szkole

Od kilku lat w naszej szkole z powodzeniem uczą się dzieci sześcioletnie. Już od pierwszego dnia pobytu dziecka w szkole kładziemy duży nacisk na pomoc w adaptacji, a następnie integracji uczniów ze środowiskiem szkolnym. Uczniowie klas pierwszych przez cały czas przebywania w szkole są pod opieką nauczyciela. Stworzyliśmy zaplecze dydaktyczne dla sześciolatków. Stara my się być otwarci na potrzeby najmłodszych uczniów. Stale przeprowadzamy modernizację szkoły, nabywamy nowe pomoce i sprzęty. Jedna z sal lekcyjnych została przekształcona w kolorową i dobrze wyposażoną salę rekreacyjną. Zmodernizowaliśmy też świetlicę, wyodrębniając w niej miejsce zabaw. Zespół nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej bardzo starannie analizował ofertę podręcznikową i dokonując wyboru, kierował się potrzebami dzieci sześcioletnich.dodano: 2014-02-10 09:30:51

Trzeci wieczór filmowy

W piątek 24 stycznia odbył się w naszej szkole trzeci wieczór filmowy dla klas 4-6. Sale lekcyjne na jeden wieczór zamieniły się w sale kinowe. Uczniowie mieli okazję obejrzeć sześć filmów, uprzednio wybranych w drodze głosowania.
Myślę, że to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci. Nikt nie spodziewałby się, że film obejrzany wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki może dostarczyć uczniom takich emocji. Wszyscy świetnie się bawili.
Dziękuję bardzo opiekunom oraz uczniom za aktywny udział podczas przygotowań do wieczoru filmowego.
(Magdalena Rudnik)

dodano: 2014-01-30 10:52:50

My się zimy nie boimy!

W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły bardzo często korzystają z miejskiego lodowiska.. Zamiast siedzieć w szkole, odpowiednio ubrani, zaopatrzeni w ciepłe czapki, rękawiczki i prowiant, dziarsko maszerują, by po chwili sunąć na łyżwach po lodowej tafli. Jedni szlifują formę, inni stawiają pierwsze kroki, jeszcze inni specjalizują się w wywijaniu „orłów”. Wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni i chętnie biorą udział w zabawach i wyścigach. Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

dodano: 2014-01-27 11:25:15

Konkurs „Z ekologią bez granic”

Tuż przed świętami odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z wystawą prac „Z ekologią bez granic”. Była to XVI edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej na Polanie Zacisze w Bydgoszczy. Tematem tegorocznej edycji było tym razem „Moje spotkanie z przyrodą”. Na konkurs napłynęło ponad 950 prac z całego województwa kujawsko-pomorskiego, w pięciu kategoriach: fotografia, malarstwo, poezja, praca plastyczna oraz forma przestrzenna.
Laureatem 1 miejsca w kategorii poezja został uczeń naszej szkoły - Jakub Bociek z kl.6b, który otrzymał cenne nagrody rzeczowe oraz książkę i dyplom. Gratulujemy kolejnego sukcesu!

dodano: 2014-01-23 11:12:59

Kolejny sukces ekologiczny

Już po raz siódmy w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się regionalny etap Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięło w nim udział 66 uczniów reprezentujących 14 szkół podstawowych i 9 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i przeprowadzony w formie pisemnej. Uczestnicy otrzymali do rozwiązania test składający się z 31 szczegółowych pytań dotyczących znajomości powiatu grudziądzkiego oraz ekologii.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Jakub Bociek - kl.6b,
Oskar Melkowski - kl.4b,
Jakub Gumkowski - kl.4

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w grudniu 2013 r. w Starostwie Powiatowym. Nagrody z rąk Starosty Grudziądzkiego odebrali laureaci etapu międzyszkolnego.

Uczeń naszej szkoły Jakub Bociek zajął 2 miejsce.
Po podsumowaniu wyników poszczególnych zespołów, w kategorii szkół podstawowych, reprezentacja uczniów naszej szkoły zdobyła również 2 miejsce.

Uczniowie otrzymali bardzo cenne nagrody rzeczowe i książkowe oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!
(Beata Lipecka / Wioletta Szymańska - Bociek)

dodano: 2014-01-23 11:12:19

Świąteczne spotkanie

14 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie dzieci niewidomych i słabowidzących, zrzeszonych w Fundacji „Zmiany” oraz uczniów „szesnastki”. Spotkanie przygotowały panie Anita Rodzińska i Elżbieta Bilecka, które od wielu lat działają na rzecz integracji obu środowisk. Podczas uroczystości wystąpił szkolny chór Cantabile, dzieci miały również okazję uczestniczyć w grach i zabawach oraz otrzymały upominki od św. Mikołaja.
(Małgorzata Modliborska)


dodano: 2013-12-20 09:27:21

Kiermasz

Kiermasz ozdób świątecznych organizowany w naszej szkole stał się już tradycją. Corocznie uczniowie już kilka tygodni przed świętami przygotowują choinki, stroiki i inne świąteczne dekoracje. Z roku na rok ozdoby są co raz ciekawsze i bardziej wyszukane. W przygotowania włączają się nie tylko dzieci i nauczyciele ale też całe rodziny, rodzice a nawet dziadkowie. Dzięki kiermaszowi świąteczna atmosfera zagościła w wielu domach na wiele dni przed świętami. Środki pozyskane z kiermaszu uczniowie przeznaczają na potrzeby klasy, najczęściej na drobne przyjemności dla wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie spotkamy się na kiermaszu.
(Agnieszka Wrześniak)

dodano: 2013-12-20 09:16:23

Jarmark św. Mikołaja

6 grudnia szkolny chór Cantabile wystąpił podczas Jarmarku św. Mikołaja. Na Grudziądzkim Rynku zaśpiewaliśmy popularne kolędy i pastorałki.
(Małgorzata Modliborska)

dodano: 2013-12-20 09:05:42

Zdrowe żywienie w SP16

Popierając program Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu „Zdrowe Żywienie i Ruch Podstawą Piramidy Edukacji” nasza szkoła zachęca uczniów i ich rodziców do propagowania zdrowego odżywiania się. W ramach tej akcji zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją zamieszczona na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Słodycze? Nie na zdrowie”.
W zakładce DOKUMENTY znajduje się plik: „Słodycze.doc” do pobrania.

dodano: 2013-12-10 11:17:19

Szlachetna paczka

W tym roku pracownicy Szkoły Podstawowej nr 16 wzięli udział w projekcie „Szlachetna paczka”. W Grudziądzu na pomoc czekało ponad 80 potrzebujących rodzin. Wszystkie rodziny znalazły darczyńców, w tym jedna dzięki naszej pomocy.
Wybrana przez szkołę rodzina 7 grudnia otzymała paczkę o wartości: 1120zł.
Szkoła Podstawowa nr 16 otrzymała certyfikat potwierdzający udział w tegorocznej edycji „Szlachetnej paczki 2013”.

dodano: 2013-12-09 13:14:41

Konkurs z języka angielskiego

Dnia 19 listopada odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Projekt Halloween”. Konkurs ten przygotowany był przez szkołę podstawową nr 12 i adresowany do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Zadaniem młodszych uczniów było przygotowanie komiksu prezentującego przygodę związaną z obchodami Halloween wraz z krótkim opisem w języku angielskim. Dzieci klas starszych przygotowywały natomiast ilustrowany album obrazujący tradycje i zwyczaje Halloween w Wielkiej Brytanii. Uczniowie z naszej szkoły zgarnęli najwięcej nagród. Jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

w kategorii uczniów klas I – III:
I miejsce – Maria Piotrowska, SP 7
II miejsce – Maja Kloskowska, SP 16
III miejsce – Wiktoria Muzal, SP 16

w kategorii uczniów klas IV – VI:
I miejsce – Jakub Bociek, SP 16
II miejsce – Patrycja Gackowska, SP 11
III miejsce – Agnieszka Dziubek, SP 7
Wszystkim zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!
(M.Rudnik i K. Korzec)


dodano: 2013-11-20 13:21:53

Pasowanie na ucznia klasy I

W dniu 29 października 2013 roku uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d dołączyli do braci uczniowskiej. Tego dnia podczas uroczystego Pasowania na ucznia, dumni i bardzo przejęci pierwszoklasiści wykazali się swoimi umiejętnościami słowno – muzycznymi przed zaproszonymi gośćmi – Dyrekcją szkoły, Rodzicami, Babciami i Dziadkami. Następnie złożyli ślubowanie. Pan Dyrektor Rafał Chylewski pasował na ucznia każdego z naszych milusińskich wielkim kolorowym ołówkiem, a wychowawcy klas wręczyli każdemu z nich pamiątkowy dyplom. Wszystkim najmłodszym uczniom życzymy wielu sukcesów, radości, wspaniałych szkolnych przygód.dodano: 2013-11-20 13:20:30

Dyktando z języka angielskiego

Dnia 23 października 2013r. w naszej szkole odbył się konkurs - Dyktando z języka angielskiego.
W konkursie brali udział uczniowie klas szóstych naszej szkoły.
1 miejsce zajęli:
Sandra Stanulewicz - klasa 6a oraz
Jakub Radtke - klasa 6a
2 miejsce zajął:
Kamil Zawada - klasa 6a
3 miejsce zajął:
Jakub Bociek - klasa 6b
Wyróżnienia otrzymali: Kamil Łazicki - klasa 6b, Beata Armatowska - klasa 6b, Julia Mioduszewska - klasa 6b, Wiktoria Kasper - klasa 6a
Serdeczne gratulacje!
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w szkolnej bibliotece 31 października 2013r.
Nagrody zostały wręczone przez pana Dyrektora Rafała Chylewskiego oraz organizatorów konkursu - p. Annę Mięsikowską oraz p. Magdę Rudnik.

dodano: 2013-11-15 10:19:01

XII Rajd Pieszy

Dnia 9 listopada 2013r. odbył się XII Rajd Pieszy „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI - 1918” w celu uczczenia 95 rocznicy odrodzenia się państwowości polskiej, w którym uczestniczyliśmy z radością .
Trasa Rajdu przebiegała następująco: SP 16 ul. Kochanowskiego – wzdłuż Trynki – Tuszewo – SP 12 ul. Moniuszki . Łącznie przeszliśmy 8 km. Było nas 30 : 27 uczniów i 3 opiekunów, którymi były: p. Emilia Osyka, p. Magdalena Rudnik i p. Anna Mięsikowska.
Po męczącym marszu podczas którego humory dopisywały, rajd zakończył się poczęstunkiem spaghetti i kubkiem herbaty w Szkole Podstawowej nr 12.
DO ZOBACZENIA NA TRASIE!!!
(E.O. i M.R.)dodano: 2013-11-14 10:43:01

Huczne urodziny Ojczyzny

Tak właśnie nietypowo i z wielkim hukiem uczczono w „szesnastce” Święto Niepodległości.
Uczniowie klas IV – VI mieli okazję wystąpić w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, uczniowie klas I – III składali życzenia swojej Ojczyźnie, przygotowując piękne laurki. Podsumowaniem były Potyczki patriotyczne, w czasie których reprezentanci klas musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz znajomością historii Polski. Obchody najważniejszego święta zakończył Rajd Niepodległości, który odbył się 9 listopada w sobotę.dodano: 2013-11-12 08:29:19

Nagrody w konkursie plastycznym

Dnia 28 października w Bibliotece Miejskiej odbyło sie rozstrzygniecie XI Integracyjnego Konkursu Plastycznego pt \\\"W świecie dinozaurów\\\".
W konkursie brały udział szkoły podstawowe i gimnazjalne Miasta Grudziądza.
Spośród tych szkół nasze trzy uczennice zdobyły główne nagrody:
Klaudia Orłowska kl. IVa
Karolina Gronek kl. Va
Aleksandra Dyńska kl. Vb.

dodano: 2013-11-07 11:21:18

Uroczystości pod pomnikiem dziesięciu zakładników

29 października uczniowie SP16 przygotowali któtki montaż przyblizający okoliczności mordu Grudziądzan.
Więcej zdjęć w zakładce: GALERIA.

dodano: 2013-11-06 09:49:31

Mistrzostwo Grudziądza w unihokeju!

W rozegranych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Miasta w Unihokeju świetnie wypadli uczniowie naszej szkoły zdobywając pierwsze miejsce. Najpierw mecze rozgrywane były w grupach eliminacyjnych, w których nasi „hokeiści” pokonali SP-7 1:0 i zremisowali z SP-12 0:0. W rozgrywkach finałowych dwukrotnie pokonali po 1:0, SP-3 i SP-20. Warto zaznaczyć, że nasi uczniowie świetnie zagrali w obronie nie tracąc w 4 meczach żadnej bramki! W rozgrywkach wystartowało 7 szkolnych reprezentacji. Nasi uczniowie, jako Mistrzowie Miasta awansowali do ćwierćfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany pod koniec listopada w Grudziądzu.
Skład mistrzowskiej ekipy:
Mateusz Aniołkowski/bramkarz/, Cyprian Maciejewski, Nikodem Żubertowski, Kacper Kociszewski/3 bramki/, Szymon Moskwa, Damian Zatowski, Karol Kulaszewki, Mateusz Nawacki i Denis Pawlak.
Ostateczna kolejność rozgrywek finałowych:
1. SP-16 7pkt
2. SP-20 6pkt
3. SP-12 1pkt
4. SP-3 0 pkt

dodano: 2013-11-04 09:44:06

Konkurs informatyczny BÓBR

Zapraszam na zawody VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr które odbędą się w Polsce w dniach 14, 15 listopada 2013 roku. W Konkursie mogą wziąć udział:
uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych: 14 listopada 2013, godzina 12.00
uczniowie klas I-III szkół podstawowych: 15 listopada 2013, godzina 12.00
Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Zasady konkursu są podobne do zasad konkursu matematycznego Kangur. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
Ponieważ Konkurs wymaga wcześniejszego przygotowania, prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Konkursu, Zasadami organizacji zawodów oraz Warunkami technicznymi i pozostałymi informacjami dostępnymi na stronie http://www.bobr.edu.pl.
Zapisy u nauczyciela informatyki.
Serdecznie zapraszam.
(Piotr Rohde)

dodano: 2013-10-29 09:36:57

Wyjście do Centrum

12 października 2013r. nasi uczniowie brali udział w warsztatach, przygotowanych przez pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczestnicy nauczyli się tworzyć ciekawe rzeczy, wykorzystując dary jesieni. Kreatywnie spędzony czas zaowocował pięknymi bukietami z kolorowych, jesiennych liści oraz wiankami, które zapewne zdobiądrzwi domów.
W nagrodę za wzorowe zachowanie naszych uczniów oraz chęci do pracy, panie z centrum przygotowały niespodziankę – konkurs, który polegał na odgadywaniu odgłosów zwierząt żyjących w lesie. Można było posłuchać głosu: lisa, rysia, borsuka, sarny, łosia i jelenia.Uczniowie, którzy zdobyli nagrodę (piękne świece) to: Aleksandra Mróz, Wiktoria Szymaniak, Natalia Krawczyk, Julia Pogorzelska,Weronika Chruszczewska oraz Weronika Podgórna.
Było nas siedemnaście osób: 15 uczniów i 2 opiekunów - p. Magdalena Rudnik i p.Emilia Osyka.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w wycieczce i zapraszamy na kolejne wyjście do centrum.

(Magdalena Rudnik)dodano: 2013-10-15 09:24:50

Nowy parking rowerowy w SP 16

Od dwóch tygodni w naszej szkole działa parking rowerowy. Umiejscowiony jest przy wejściu do pomieszczeń gospodarczych, w miejscu objętym monitoringiem zewnętrznym. Samorząd Uczniowski opracowuje regulamin korzystania z parkingu.
Serdecznie dziękujemy państwu Monice i Marcinowi Biegańskim za zakup stojaków rowerowych.

dodano: 2013-10-15 09:18:47

W nagrodę pojedzie do Madrytu!

Niektórzy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w letnich obozach piłkarskich Polish Soccer Skills organizowanych w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich w Wałczu i w Spale. Obozy te realizowane są w oparciu o własny system treningowy, który zakłada indywidualny trening piłkarski w trybie 1 trener- -4 zawodników, trening motoryczny, trening mentalny z psychologami sportu, trening taktyczny, zajęcia teoretyczne z zakresu diety i regeneracji oraz naukę języka hiszpańskiego o profilu typowo piłkarskim. Na obozach gościli trenerzy z hiszpańskiej Primera Division,którzy uczyli uczestników hiszpańskiej filozofii gry.
Na podstawie testów spośród 1500 uczestników wybrano 12-stu najlepszych zawodników, po dwóch z każdej kategorii wiekowej w przedziale 7-19 lat.
Jednym z nich jest Jan Bonikowski z klasy 2a!, który w nagrodę pojedzie już 11.10.2013r. na 7-dniowy obóz do Madrytu, gdzie treningi prowadzić będą trenerzy – selekcjonerzy juniorskich drużyn Hiszpańskiego Królewskiego Związku Piłkarskiego, Realu Madryt i Atletico Madryt, a treningi odbywać się będą na boiskach centrum treningowego reprezentacji Hiszpanii.
Na co dzień Jaś trenuje piłkę nożną w Klubie Sportowym Olimpia, ale lubi sport pod każdą postacią. Regularnie uczęszcza na zajęcia z tenisa ziemnego i pływanie, uwielbia też biegi i jazdę na rowerze. Jak sam zdradził, jego ulubionymi przedmiotami w szkole są wychowanie fizyczne i matematyka.
To ogromne wyróżnienie dla Jasia, a dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że mamy tak zdolnych młodych sportowców i życzymy mu dalszych sukcesów.
Gratulujemy!!!
(H. Asensky)

dodano: 2013-10-11 08:14:20

II miejsce chłopców i III dziewcząt w sztafetach!

Udany start zaliczyli uczniowie naszej szkoły w zawodach o Mistrzostwo Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych. O ile wynik chłopców nie jest żadną niespodzianką, bo od lat notują w tej konkurencji wysokie lokaty z zawodami wojewódzkimi włącznie, to wynik dziewcząt jest dużym sukcesem i należą się im wielkie gratulacje. Przypomnijmy, że chłopcy mieli do pokonania dystans 1000m, a dziewczynki -800m, skład sztafety liczył 8 osób. Chłopcy po dzielnej postawie ulegli jedynie SP-20, zaś dziewczynki zostały pokonane przez SP-5 i SP-20. W zawodach startowało po 10 szkolnych reprezentacji.
Skład drużyny chłopców: Klaudiusz Gołata, Bartosz Kościecha, Szymon Moskwa, Miłosz Gurtatowski, Cyprian Maciejewski, Kacper Kociszewski, Damian Zatowski i Karol Kociszewski.
Opiekun - Leszek Piśko
Skład drużyny dziewcząt:
Karolina Gronek, Nikola Lipecka, Magdalena Walisiewicz, Lidia Gałczyńska, Kinga Kurowska, Monika Cybulska, Julia Romanowska i Katarzyna Ostrzycka .
Opiekun – Anna Piętka.

dodano: 2013-10-08 08:45:03

II Jesienny Bieg Przełajowy z Szesnastką

W piątek 4.10.2013r. na terenie naszej szkoły odbył się II Jesienny Bieg Przełajowy z Szesnastką. Podobnie jak w zeszłym roku dopisała pogoda i frekwencja. Uczniowie klas IV przebiegli dystans 520m, natomiast dla starszych uczniów klas V i VI przygotowano trasę o długości 970m. W kategorii dziewcząt kl. IV zwyciężyła Laura Ordańska, drugie miejsce zajęła Zosia Czerwińska, tuż za nią, jako trzecia na metę wbiegła Julia Olszewska. Wśród chłopców kl. IV na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Brzóskiewicz, drugi był Mikołaj Tubisz, trzecie miejsce zajął Filip Rogalski. W kategorii dziewcząt klas V z dużą przewagą nad pozostałymi zawodniczkami pierwsze miejsce zajęła Karolina Gronek. Drugie miejsce należało do Nikoli Lipeckiej, a jako trzecia linię mety przekroczyła Kasia Ostrzycka, powtarzając w ten sposób swój zeszłoroczny wynik. Bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu do samego końca był bieg chłopców kl. V. Walka o I miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie na metę pierwszy wbiegł Bartek Kościecha, tuż za nim zeszłoroczny zwycięzca tej kategorii Damian Zatowski, a czołówkę zamknął Szymon Moskwa, zajmując trzecie miejsce. Bieg dziewcząt kl. VI jako pierwsza ukończyła Magda Walisiewicz, kolejne miejsca zajęły Lidka Gałczyńska i Paula Wiśniewska. Wśród chłopców kl. VI zwyciężył Klaudiusz Gołata, drugie miejsce zajął Kacper Kociszewski, trzecie Miłosz Gurtatowski. Największą niespodzianką tej imprezy był start w biegu chłopców kl. V i VI przedstawiciela nauczycieli szesnastki, pana Piotra Rohde, który skutecznie zmobilizował startujących.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, a kibicom dziękujemy za doping.
Więcej zdjęć w GALERII..
(Nauczyciele wychowania fizycznego)

dodano: 2013-10-08 08:43:59

Tym razem wygrała „dwudziestka”

Po wieloletniej dominacji w rozgrywkach piłkarskich o mistrzostwo Grudziądza naszej szkoły, tym razem lepsza okazała się szkoła z Rządza – SP-20. W rozegranych w ub. tygodniu rozgrywkach o Mistrzostwo Grudziądza Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej nasi piłkarze zajęli drugie miejsce. Nasi chłopcy w grupie eliminacyjnej wygrali z SP-5 2:0 i SP-9 2:1 i awansowali do ścisłego finału. W rozgrywkach finałowych rozgrywanych na Strzemięcinie pokonali SP-15 2:0 i przegrali z SP-20 0:2. Niestety w rozgrywkach nie mogli wziąć udziału nasi najlepsi zawodnicy - Cyprian Maciejewski/złamana ręka/i Karol Kulaszewski/grypa/, być może z ich udziałem udałoby się pokonać zespół z Rządza.
Nasz zespół wystąpił w składzie: Jakub Pietrewicz, Denis Rienkiewicz, Szymon Moskwa, Mateusz Nawacki, Damian Zatowski/Vd/ oraz Denis Pawlak, Kacper Kociszewski, Nikodem Żubertowski, Miłosz Gurtatowski i Mateusz Aniołkowski/VIc/.

dodano: 2013-10-08 08:42:06

XI Rajd Pieszy „Święto Ziemniaka”

Dnia 28 września 2013r. odbył się XI Rajd Pieszy „Święto Ziemniaka”, w którym bardzo chętnie uczestniczyliśmy. Jak zawsze humory dopisywały ale pogoda robiła nam psikusy – czasem słońce, czasem deszcz...
Trasa Rajdu przebiegała następująco: Flisak – Al. 23 Stycznia – Królewska – Dworzec PKP – Park Miejski – Las Rudnicki – Ośrodek Wypoczynkowy DOMPOL w Mniszku. Łącznie przeszliśmy 10 km. Było nas 16 : 14 uczniów i 2 opiekunów, którymi były: p. Emilia Osyka i p. Magdalena Rudnik .
Na trasie rajdu odbył się konkurs przyrodniczy – ekologiczny, konkurs rzucania ziemniakiem i konkurs na wierszyk o ziemniaku dla opiekunów rajdu.
Rajd zakończył się poczęstunkiem w postaci michy grochówki.

NASTĘPNY RAJD W LISTOPADZIE!!!
(Emilia Osyka)dodano: 2013-10-04 11:15:02

Biegi Bronka

KL. I- III - udział w biegu i kibicowanie pod opieką wychowawców
• zbiórka w szkole godz. 9.00
• powrót około 11.30
Kl. IV – VI
Zawodnicy–zbiórka w szkole o godz. 9.00, powrót około 12.30
Pozostali uczniowie – udział w uroczystościach na stadionie
• 9.15 zbiórka w szkole
• około 12.00 – powrót do szkoły
⃰21 września odpracowujemy - 2 stycznia 2014 r.
Program:
godz. 9.45 - Otwarcie imprezy - bieżnia stadionu

godz. 10.00
- 500 m Dzieci (dziewczęta i chłopcy rocznik 2006 i młodsi)
- 800 m Dziewczęta rocznik 2005 - 2003
- 800 m Chłopcy rocznik 2005 - 2003

godz. 10.30
- 800 m Dziewczęta starsze rocznik 2002 - 2001
- 800 m Chłopcy starsi rocznik 2002 – 2001

dodano: 2013-09-16 11:30:13

Kalendarz 2013/2014

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 podaje do wiadomości Kalendarz roku szkolnego 2013/2014.

Kalendarz znajduje się w zakładce dokumenty.

dodano: 2013-09-16 11:28:46

STYPENDIA SZKOLNE

Przypominamy, że do 16 września (poniedziałek) 2013 r. można złożyć wniosek o przyznanie świadczenia w formie stypendium szkolnego.
Kryterium dochodowe wynosi– 456 zł. Dochód rodziny nalicza się na podstawie uzyskiwanych dochodów w miesiącu sierpniu.
Wnioskodawcy przed wypłatą stypendium będą musieli przedłożyć faktury wydatkowane dla dziecka na cele edukacyjne. Informacja dla osób ubiegających się o przyznanie stypendium szkolnego przygotowana przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
1. W nawiązaniu do zapisów § 14 pkt 7 Regulaminu przyznawania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Grudziądza, który obowiązuje od września 2011 r., że przypomina się że dopuszcza się możliwość dokonywania zakupów na cele edukacyjne w szczególności na podręczniki i przybory szkolne od dnia następującego po dniu zakończenia zajęć szkolnych poprzedniego roku szkolnego.
2. W związku z powyższym należy przyjąć, że w pierwszej kolejności należy dokonać rozliczenia zakupu podręczników i przyborów szkolnych.
3. Inne zakupy rozliczane w ramach przyznanego stypendium powinny stanowić „uzupełnienie” do w/w zakupów. Za każdym razem jednak należy uwzględnić rzeczywiste potrzeby i cele edukacyjne zakupów dla ucznia, które mają być dostosowane do jego poziomu edukacyjnego, a nie potrzeb rodziców.
4. Zakupy mają dotyczyć danego roku szkolnego i być potwierdzone fakturą VAT lub rachunkiem (wystawionym na rodzica/opiekuna stypendysty lub pełnoletniego stypendystę, a nie na inną osobę, która nie należy do rodziny i nie jest wyszczególniona we wniosku).
5. Przykładowy katalog zakupów w ramach stypendium:
a) przybory szkolne: długopisy, ołówki, kredki, linijki, temperówki, piórniki, farby, kartony i bloki rysunkowe, pędzle, bibuły, zeszyty, itp.,
b) podręczniki, lektury szkolne, opracowania szkolne,
c) encyklopedie, słowniki, poradniki związane z edukacją ucznia (forma papierowa i elektroniczna),
d) tornistry, stroje sportowe i obuwie sportowe (dostosowane do potrzeb ucznia co wynika z procesu edukacyjnego i w niezbędnej ilości np.: 2 pary obuwia sportowego lub 2 szt. dresów na rok szkolny), sprzęt sportowy (związane z procesem edukacyjnym),
e) fartuchy, rękawice ochronne, ewentualnie narzędzia dla uczniów szkół zawodowych,
f) komputery, programy naukowe do tych komputerów, tonery do drukarek, abonament internetowy, jeżeli wymaga tego proces edukacyjny, biurka, krzesła służące wyłącznie do nauki w domu,
g) opłaty: czesnego, za zajęcia edukacyjne pozalekcyjne np.: języków obcych, sportowe, za wycieczki turystyczno – krajoznawcze, bilety wstępu do kina i teatru, wyjazdu do „zielonej szkoły”,
h) mundurki szkolne, stroje galowe na akademie szkolne lub służące do zdawania egzaminów końcowych.
6. Ze względu na interpretacje dotyczące pojęcia „cele edukacyjne” od września 2013 r. nie należy rozliczać w ramach stypendium:
a) okulary korekcyjne, szkła kontaktowe, inny sprzęt rehabilitacyjny, leki,
b) odzież i obuwie służące do codziennego noszenia,
c) rower dla ucznia służący do celów transportowych,
d) podręczniki i lektury do klasy, do której nie uczęszcza stypendysta,
e) opłacenie komitetu rodzicielskiego, ubezpieczenie ucznia, wyżywienie w szkole, kupno biletów miesięcznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

dodano: 2013-09-11 10:33:00

Zaproszenie


dodano: 2013-09-10 11:09:24
archiwum wiadomości:
dziś jest 17 czerwca 2024 r. jesteś 964172 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu